Дежурен и дебютен гол при обрат на десет от ЦСКА 1948 срещу Пирин

Десет от ЦСКА 1948 победи Пирин с 2:1 на стадион “Витоша” в Бистрица в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. „Червените“ стигнаха до пълен обрат след традиционния гол на Ивайло Чочев и първото попадение на Енрике Рафаел за отбора на Любослав Пенев.DSPORT.BG

Фенове на ЦСКА 1948 отново скочиха на БФС: И с Кашай, и без Кашай, футболът ни е пълна каша

Домакините останаха с човек по-малко в 23-ата минута, когато Ангел Лясков получи директен червен картон за настъпване срещу Иван Тасев. Само четири минути след това Венцислав Бенгюзов даде аванс на “орлетата” след центриране на Радослав Цонев от корнер. Ивайло Чочев изравни десет минути след началото на втората част с глава, възползвайки се от прецизно подаване на Реян Даскалов. В 83-ата минута Георги Русев пусна към Енрике Рафаел на празна врата и бразилецът реализира дебютния си гол за “червените”.

С успеха възпитаниците на Любослав Пенев събират 35 точки на третото място. „Орлетата“ на Христо Янев са предпоследни с девет. В следващия последен за годината кръг ЦСКА 1948 е гост на шампиона Лудогорец, а Пирин посреща Спартак Варна.

В седмата минута Евгений Сердюк нанесе много силен удар от пряк свободен удар, Венцислав Бенгюзов застана на пътя на топката и се строполи на земята, но за футболиста на Пирин нямаше сериозни последици.

В 15-ата минута Октавио получи центриране отдясно и с плонж нанесе удар с глава, който бе първият точен в мача, но Максим Ковальов спаси.

Осем минути по-късно “червените” останаха с човек по-малко. Ангел Лясков настъпи Иван Тасев в областта на крака, която не е защитена от кората. След преразглеждане с ВАР Лясков получи директен червен картон.

Численото предимство на “орлетата” даде резултат само четири минути след това. Радослав Цонев центрира прецизно от ъглов удар към Венцислав Бенгюзов, който бе изпуснат от Карлос Охене и с десния крак засече в мрежата на Даниел Наумов.

В 31-ата минута голмайсторът на Пирин напусна принудително терена, а на негово място в игра влезе Мартин Смоленски. В 36-ата минута и Любослав Пенев извърши смяна. В игра влезе Стив Фуртадо на мястото на Октадио, за да запълни дупката, оставена от Лясков.

Две минути преди края на редовното време за първата част Станислав Костов бе изведен сам срещу Наумов и с удар в далечния ъгъл и с помощта на десния страничен стълб прати топката в мрежа, но нападателят бе в засада и попадението не бе признато.

Десет минути след началото на втората част Ивайло Чочев реализира дежурния си гол. Халфът бе точен с глава след страхотно центриране на Реян Даскалов.

В следващия четвърт час за двамата вратари бе по-спокойно и положения пред вратите им нямаше.

В 80-ата минута Стив Фуртадо центрира към Алекс Колев, който засече с глава, но прати топката над врата.

Само минута след това ЦСКА 1948 стигна до пълен обрат. Георги Русев проби опасно в наказателното поле и пусна към Енрике Рафаел, а той на празна врата не сбърка и реализира дебютния си гол с червения екип.

Любо Пенев: Различни критерии, всеки да си прави изводите (ВИДЕО)

Христо Янев: Има неща, заложени във всеки един от нас – или си роден с тях, или не си (ВИДЕО)

Ивайло Чочев: Не ми е цел да съм голмайстор (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 – Пирин 2:1

0:1 Венцислав Бенгюзов 27′, 1:1 Ивайло Чочев 55′, 2:1 Енрике Рафаел 81′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио (36′ 19. Стив Фуртадо), 6. Карлос Охене (46′ 20. Ангел Бастунов), 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов (63′ 17. Енрике Рафаел), 25. Евгений Сердюк (63′ 9. Алекс Колев)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Александър Колев, 20. Ангел Бастунов, 17. Енрике Рафаел, 39. Парвиз Умарбаев, 19. Стив Фуртадо, 3. Стефан Цонков

Треньор: Любослав Пенев

Пирин: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов (33′ 18. Мартин Смоленски), 26. Иван Тасев (46′ 8. Емил Янчев), 5. Николай Бодуров (К), 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебрайлс Макрецкис

Резерви: 1. Марио Кирев, 77. Васил Христов, 8. Емил Янчев, 7. Китан Василев, 18. Мартин Смоленски, 6. Юлиян Попев, 16. Мартин Бачев

Треньор: Христо Янев

Жълти картони: Ангел Бастунов, Георги Русев (Ц), Иван Тасев, Христофор Хубчев, Емил Янчев (П)