Мач за историята! Берое постигна първа победа над Арда

Берое успя да постигне първа победа над Арда в efbet Лига, надвивайки тима от Кърджали с 2:0 в двубой от 17-ия кръг на първенството. DSPORT.BG

И двете попадения паднаха през втората част. Новият нападател на заралии Вини Трибуле, който направи дебюта си в днешната среща вкара и първото си попадение с екипа на “зелените” в 47-ата минута.

В 68-ата Абубакар Тунгара изпълни дузпа, която бе отразена от Анатолий Господинов, но при добавката асът на беройци се разписа за 2:0.

Това бе първи успех за Киров начело на заралии и той дойде точно срещу бившия му тим Арда.

Така тимът, воден от Николай Киров, събра актив от 16 точки на 11-ата позиция. Арда остава девети с 23.

Двубоят започна равностойно, като през първите минути нито един от двамата вратари не трябваше да се справя с нещо опасно пред вратата си.

В 24-ата минута Спас Георгиев центрира в наказателното поле, но там Серкан Юсеин стреля неточно с глава. Малко след това Иван Караджов трябваше да се намесва след опасен удар на Тонислав Йорданов

В 32-ата минута след центриране на Симеон Мечев от корнер Абубакар Тунгара стреля по посока на вратата, но Господинов отрази с крак.

В 47-ата минута Божидар Пенчев отне топката и я чукна към Вини Трибуле, който вкара дебютното си попадение с екипа на Берое. Нападателят напредна с топка в крака и я прати покрай Господинов за 1:0.

В 61-ата минута Светослав Ковачев стреля извън наказателното поле, но Иван Караджов не се затрудни да улови. Две минути след това Ковачев с техничен изстрел прати топката във вратата на Берое, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 66-ата минута Берое получи дузпа за нарушение на Умар Сако срещу влезлият преди минути Стив Траоре. Зад топката застана Абубакар Тунгара, който бе спрян от Анатолий Господинов, но при добавката бе точен за 2:0.

В 83-ата минута Караджов отрази красив изстрел от воле на Тонислав Йорданов.

Тунчев: Берое не направи нищо, ние направихме грешки (ВИДЕО)

Николай Киров: Много сме далеч от това, което аз имам като разбиране на футбола

БЕРОЕ – АРДА 2:0

1:0 Вини Трибуле 47′, 2:0 Абубакар Тунгара 68′

Берое: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 5. Томас Фонтен, 6. Рука, 8. Серкан Юсеин, 16. Симеон Мечев – к, 14. Стилиян Николов, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев (65′ 10. Абубакар Тунгара), 10. Абубакар Тунгара, 21. Вини Трибуле

Резерви: 23. Иван Гошев, 2. Димитър Стоянов, 4. Валентино Пулиезе, 9. Луизиньо Силва, 11. Стив Траоре, 15. Георги Динков, 18. Митко Митков

Треньор: Николай Киров

Арда:1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев -к, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев (46′ 2. Джуниет Али), 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов (58′ 17. Иван Коконов), 77. Илия Юруков (74′ 18. Ласана Н’Диайе ), 80. Лъчезар Котев

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н’Диайе