1 точен удар = 3 точки в „Овча купел“

Славия победи Черно море с 1:0 на стадион „Александър Шаламанов“ в първи мач от неделната програма на 17-ия кръг на efbet Лига. “Белите” излязоха напред в резултата 12 минути след началото на срещата, когато Емил Стоев подаде добре към Ахмед Ахмедов, а той засече в мрежата на разконцентрирания Георги Георгиев. Това бе и единственият точен удар за “белите” в мача.

Мачът бе исторически за главния съдия Станислав Тодоров, който се превърна в първия рефер с 300 мача в елита.

С успеха „белите“ събират актив от 29 точки, колкото имат и „моряците“, но ги изпреварват заради по-добра голова разлика при равенство в преките мачове. В следващия последен за годината кръг Славия гостува на Левски на стадион „Георги Аспарухов“ в най-старото столично дерби, а Черно море посреща ЦСКА.

Десет минути след началото Славия стигна до първата чиста ситуация в срещата. Людовик Соарес центрира прецизно отляво и качи топката на главата на Ахмед Ахмедов, чийто удар уцели десния страничен стълб.

Само две минути по-късно “белите” излязоха напред в резултата. Дарко Тасевски пусна отдясно към Емил Стоев, който изведе Ахмед Ахмедов с успореден пас на голлинията, а Ахмедов прати топката в мрежата на разконцентрирания Георги Георгиев, който реши, че е имало нарушение срещу Живко Атанасов. След кратко преразглеждане с VAR попадението бе признато.

В 15-ата минута Галин Иванов проби опасно отляво и стреля добре с десния крак, но топката премина покрай вратата на Черно море.

Десет минути по-късно Славия стигна до ново чисто положение. Ахмед Ахмедов задържа добре топката в наказателното поле и я подаде на перфектна позиция към Дарко Тасевски, който от точката за дузпата я прати високо над вратата.

В 36-ата минута Николай Златев пробва късмета си от далечна дистанция, но топката премина високо над вратата на Светослав Вуцов.

Галин Иванов центрира от корнер в 43-ата минута, топката придоби странна траектория и Емил Виячки бе принуден да се върне назад, за да отиграе и бе неточен.

Минута след това Матеус Клементе центрира към Матиас Курьор, който бе забравен от защитата и стреля от въздуха, но в аут. Ако ударът бе точен, Вуцов нямаше да има шанс за реакция.

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев не остана доволен от показаното през първата част и направи двойна смяна в началото на второто полувреме.Закария Беншаа и Мади Кета влязоха на местата на Матиас Курьор и Мазир Сула.

В 53-ата минута Николай Златев отново се опита да изравни резултата, но и този негов удар бе много неточен.

Ахмед Ахмедов бе близо до второто си попадение в срещата в 69-ата минута, когато взаимодейства добре с Галин Иванов и нанесе удар по диагонала от малкото наказателно поле, но бе неточен.

Темпото значително спадна в следващите минути, а за Светослав Вуцов и Георги Георгиев бе спокойно.

В 85-ата минута Васил Панайотов стреля технично от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен и излетя над вратата,

Дълбоко в добавеното време Живко Атанасов засече с глава след корнер, Светослав Вуцов първоначално не бе убедителен и изпусна топката, но впоследствие я хвана и с това бе сложен край на мача.

Венци Стефанов: Ще се прекръстя след мача с Левски

Мартин Кушев: Всеки мач играем за победа, така ще е и срещу Левски

Илиан Илиев: Очаква ни труден мач с ЦСКА, те са малко в еуфория

Славия – Черно море 1:0

1:0 Ахмед Ахмедов 12′

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев, 4. Людовик Соарес, 71. Кристиян Стоянов (78′ 88. Тони Тасев), 93. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски (53′ 17. Ерол Дост), 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов (К), 9. Ахмед Ахмедов (88′ 73. Иван Минчев)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 17. Ерол Дост, 19. Мартин Сораков, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 77. Георги Вълчев, 88. Тони Тасев

Треньор: Мартин Кушев

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 77. Стефан Велев, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов (К), 7. Матеус Клементе, 39. Николай Златев (70′ 9.Исмаил Иса), 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула (46′ 20. Мади Кета), 19. Матиас Курьор (46′ 31. Закария Беншаа (78′. 17. Ангел Ангелов)

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 9. Исмаил Иса, 17. Ангел Ангелов, 20. Мади Кета, 31. Закария Беншаа, 88. Мимито