Локо София спря перфектната серия на ЦСКА на ”Армията”

ЦСКА и Локомотив София не се победиха в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига, който завърши 0:0. По този начин „армейците“ за пръв път от началото на сезона не успяха да спечелят свое домакинсктво от българския шампионат, докато Локомотив София все още няма загуба през тази кампания срещу грандовете ЦСКА, Левски и Лудогорец.

С това равенство на стадион „Българска армия“ ЦСКА остава на първото място във временното класиране с 41 точки, а Локо София е на 8-а позиция с 26 точки в актива си.

Двубоят стартира по-добре за “червените”, като още в 51-ата секунда Жираир Шагоян стреля опасно след пробив от лявото крило към центъра, но Александър Любенов спаси.

В 6-ата минута Антонио Вутов стреля опасно от пряк свободен удар, но топката профуча над вратата. Офанзивният халф на гостите имаше нов шанс в 13-ата минута, но шутът му вляво от вратата бе неточен.

Гостите подължиха да са по-активни и в 15-ата минута Юлиан Ненов открадна топката от Галин Минков и нахлу в наказателното поле, където копна топката към Симеон Славчев, но Християн Петров изчисти с глава.

“Армейците” отговориха с шут на Маурисио Гарсез, който получи топката от Амос Юга, нахлу отдясно, смени посоката и стреля, но защитник на Локо София блокира пътя на топката към вратата.

В 21-ата минута Християн Петров стреля отдалеч, но след рикошет в крака на Славчев, Любенов улови топката. Секунди след това играта бе спряна, след като, защото Юлиан Ненов получи удар трябваше да му бъде оказана медицинска помощ.

В средата на първата част Тибо Вион центрира от ъглов удар, но ударът с глава на Гарсез бенеточен. Локо София отговори с опасна атака по дясното крило. Симеон Славчев нахлу в наказателното поле, но вместо да комбинира със свой съотборник, той се полакоми и стреля от малък удар, като не затрудни Густаво Бусато.

В следващите минути играта остана равностойна, а в 36-ата минута Юлиан Ненов излезе сам срещу вратаря, като Бусато изби топката от краката на офанзивния футболист на гостите, а и бе отсъдена засада.

Пет минути преди края на първата част Станислав Шопов стреля силно от 20 метра, но вратарят на гостите спаси безпроблемно.

Две минути по-късно Махмутович комбинира с Вион, който изведе Гарсез в наказателното поле, но шутът на бразилеца вляво от вратата бе спасен от Любенов, а след това топката рикошира в левия страничен стълб и напусна очертанията на терена.

Натискът на ЦСКА продължи, като удар на Шагоян бе неточен, като това бе и последното по-опасно положение за първата част.

Втората част започна с удар на Юлиан Ненов, а в 47-ата минута Симеон Славчев се строполи в наказателното поле след контакт с Амос Юга, но съдията прецени, че нарушението е било извършето от футболиста на гостите.

Десет минути след началото на второто полувреме се наложи медицинският щаб на ЦСКА да окаже помощ на Тибо Вион, който се сблъска здраво със Славчев.

В 57-ата минута Шагоян центрира ниско отляво, но Любенов изпревари Браян Морено, който можеше да засече топката. След това Локо София имаше шанс да вкара, но удар на Славчев отблизо бе неточен.

Две минути след изминаването на час игра Браян Морено се освободи от опеката на двама съперници и стреля от 20 метра, но топката профуча над вратата.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Селсо Рапосо с центриране от дълбочина намери Илия Димитров в наказателното поле. Деветката на гостите си спре перфектно топката, освобождавайки се от Християн Петров, но ударът му с десния крак бе неточен и топката мина над вратата.

При ответната ситуация Вион сложи топката на главата на Махмутович, но футболистът от Люксембург нацели напречната греда, а след това Галин Минков стреля над вратата.

“Червените” пропуснаха нов добър шанс в 76-ата минута, когато Турицов пусна топката на Махмутович, който центрира отдясно, но удар на Гарсез бе неточен.

Десет минути преди края на редовното време защитник на гостите изчисти топката пред погледа на Бисмарк Чарлс, а след това Линдсет стреля високо над вратата.

Две минути след това Димитър Митков стреля от 15-16 метра, но Юга блокира шута му, а и бе отсъдена засада. След това удар на Тибо Вион бе спасен безпроблемно от вратаря на гостите.

Атаките на ЦСКА продължиха, но в 87-ата минута удар с глава на Линдсет след центриране на Марселино Кареасо ина над вратата. Две минути по-късно Гарсез запази топката добре в наказателното поле на Локо София и пусна топката към Чарлс, чийто удар обаче бе спасен от Любенов.

В добавеното време на мача гостите се бранеха добре, а ЦСКА опитваше да застраши вратата на Локо София със статични положения. В 6-ата минута на продължението Махмутович имаше претенции за дузпа, но съдията Драгомир Драганов подмина претенциите му и даде край на срещата, която сложи край на 8-те поредни победи на “армейците” на “Българска армия” през този сезон.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на Черно море, като двубоят е в събота (12 ноември), от 15:00 часа. Локо София, от своя страна, приема Берое ден по-късно, като двубоят на стадиона в квартал “Надежда” започва в 15:15 часа.

ЦСКА – Локо Сф 0:0