Христо Янев с първи успех начело на вдъхновения Пирин срещу Спартак

Пирин Благоевград победи като домакин Спартак Варна с 3:1 на стадион „Христо Ботев“. Мачът бе част от последния 18-и кръг от efbet Лига за календарната 2022 година.DSPORT.BG

Радослав Цонев даде аванс на „орлетата“ с гол от пряк свободен удар в 13-ата минута, след което удвои аванса в 34-ата минута. До края на първото полувреме Спартак отговори в попадение на Родни Антуи. Мартин Смоленски оформи крайния резултат, който беше 3:1 в полза на Пирин.

След този успех „орлетата“ се изкачват до 14-о място във временното класиране в efbet Лига с актив от 12 пункта, докато Спартак Варна остава на дъното с 8 точки.

Двубоят започна с натиск на гостите от Варна. Здравко Димитров проби отляво на атаката на Спартак в 9-ата минута. Той комбинира на двойно подаване с Родни Антуи. Димитров стреля от границата наказателното поле, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Радослав Цонев заложи топката на границата на наказателното поле и изпълни пряк свободен удар в 13-ата минута. Халфът стреля директно и не остави никакви шансове на стража на гостите Иван Дичевски. Така Пирин поведе с 1:0.

Вячеслав Велев центрира от десния фланг на нападението на Пирин в 23-ата минута. В наказателното поле Плеслав Йорданов стреля с глава, но Иван Дичевски се намеси и отрази.

Мехмед Сабри подаде балонно в наказателното поле на Пирин в 24-ата минута, там свободен се оказа Здравко Димитров, който шутира. Максим Ковальов обаче внимаваше и успя на време да скъси ъгъла, и да отрази.

След центриране на Вячеслав Велев в наказателното поле на Спартак Варна, Иван Дически боксира. Топката обаче достигна до Радослав Цонев, който овладя и я насочи прецизно между краката на стража на гостите, за да удвои аванса за Пирин в 34-ата минута.

Родни Антуи проби отдясно, надигра с дрибъл Николай Бодуров. След като не бе затворен от друг бранител на Пирин, нидерландецът шутира от малък ъгъл, за да върне едно попадение за Спартак в 38-ата минута.

Чебраилс Макрецкис комбинира с Велев, който центрира в наказателното поле на Спартак. Там Дичевски не се намеси по най-добрия начин и топката се озова в краката на Мартин Смоленски, който я чукна във вратата в 55-ата минута. Така той възстанови преднината на Пирин от два гола разлика.

След центриране от корнер на Радослав Цонев в 60-ата минута, Николай Бодуров се извиси над всички и стреля с глава, но ударът му се отби от напречната греда.

Мехмед Сабри центрира от десния фланг в 72-ата минута, но стражът на Пирин се намеси. Топката обаче попадна в краката на Ивайло Климентов, който шутира, бранител на домакините отби от голлинията. Родни Антуи шутира след рикошета и отбеляза. Голът обаче не бе зачетен заради засада при удара на Климентов.

След меко центриране в наказателното поле на Спартак, Радослав Цонев стреля с глава от около 11 метра, но Иван Дичевски внимаваше и успя да отрази в 79-ата минута.

Виктор Митев стреля по прецизен начин директно от пряк свободен удар в 82-ата минута, но Максим Ковальов отрази по впечатляващ начин.

Пирин – Спартак Варна 3:1

1:0 Радослав Цонев 13′

2:0 Радослав Цонев 34′

2:1 Родни Антуи 38′

3:1 Мартин Смоленски 55′

Христо Янев: Всеки един мач за нас ще бъде безмилостна битка

Ради Цонев: Доста време нямахме победа, а това тежи

Тодор Киселичков: Хората са живи и допускат грешки

Пирин: 12. Максим Ковальов – 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров (К), 20. Чебраилс Макрецкис, 45. Христофор Хубчев, 73. Венцислав Бенгюзов, 10. Славчо Шоколаров (89′ 15. Любомир Тодоров), 17. Радослав Цонев, 18. Мартин Смоленски, 11. Андрей Йорданов (9′ 19. Вячеслав Велев), 9. Преслав Йорданов (82′ 29. Станислав Костов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 77. Мартин Бачев, 19. Вячеслав Велев, 6. Юлиян Попев, 8. Емил Янчев, 29. Станислав Костов, 15. Любомир Тодоров

Старши треньор: Христо Янев

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К) – 9. Мехмед Сабри, 19. Никола Борисов, 25. Пламен Димов, 6. Емануел Моура, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев, 77. Румен Руменов (59′ 27. Денис Баланюк(64′ 24. Лиандро Мартинс), 8. Ивайло Климентов, 47. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров

Резерви: 67. Християн Христов, 23. Проспер Менди, 2. Велислав Боев, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 24. Лиандро Мартинс, 27. Денис Баланюк

Старши треньор: Тодор Киселичков

Жълти картони: Венцислав Бенгюзов, Славчо Шоколаров, Мартин Смоленски (П); Емануел Моура, Никола Борисов, Божидар Васев (С)