Арда счупи гредите, но би Ботев Пд в Кърджали за край на годината

Арда победи Ботев Пловдив с 2:1 в Кърджали в в първи мач от съботната програма от 18-ия кръг на efbet Лига. Двубоят бе последен и за двата тима за годината в първенството. Домакините нацелиха три греди, а две попадения не им бяха зачетени заради засади.DSPORT.BG

Срещата е последна за първенство за двата тима за календарната година. “Канарчетата” излязоха напред в резултата в 21-ата минута след удар на Антоан Бароан от дистанция, който не бе силен, но Анатолий Господинов допусна грешка и топката мина през ръцете му. Лъчезар Котев възстанови равенството в 68-ата минтуа след разбъркване в наказателното поле на “жълто-черните”. Самуел Супрайен остави гостите с човек по-малко в 75-ата минута, когато получи директен червен картон за влизане в краката на Светослав Ковачев. В добавеното време Ласана Н’диайе донесе успеха на домакините след хубав пас на Милен Желев.

С успеха Арда събира 26 точки в актива си на деветата позиция. Ботев Пловдив е десети със седем по-малко. За Арда Кърджали предстои визита на Дунав Русе за Купата, а при успех следва гостуване на победителя от двойката Марица Пловдив – Хебър Пазардик. „Канарчетата“ пък ще гостуват на Черноморец Балчик. Ако продължат, ще са гости на Спортист Своге или Славия.

В петата минута Иван Тилев получи дълъг пас на крилото и пробва центриране, което за малко да се превърне в гол. Оказа се, че Тилев е бил с засада и попадението нямаше да бъде зачетено.

Четири минути по-късно след центриране от корнер Антоан Бароан се извиси на далечната греда и стреля с глава, но в аут.

Ботев Пловдив поведе от нищото в 21-ата минута. Мохамед Брахими проби отдясно, бе фаулиран от Алекс Петков, но Станислав Тодоров даде авантаж. Топката стигна до Антоан Бароан, който не нанесе възможно най-добрия удар, но Анатоли Господинов не успя да се намеси както трябва и позволи на топката да мине през ръцете му и да навести мрежата.

В 32-ата минута Тонислав Йорданов получи извеждащ пас по въздуха и със силен удар прати топката в мрежата на Хидайет Ханкич, но попадението не бе зачетено, тъй като нападателят на кърджалийци бе в засада.

Шест минути по-късно Арда бе много близо до изравнително попадение. Лъчезар Котев стреля мощно от дистанция, но нацели десния страничен стълб на “жълто-черната” врата. Само минута по-късно Котев отново стреля от около 30 метра, ударът му отново срещна гредата.

В началото на втората част Джеймс Ето’о се контузи. В 50-ата минута принудително на негово място влезе Дилан Мертенс.

В 58-ата минута при центриране в наказателното поле домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Самуел Супрайен, но те не бяха уважени.

Десет минути по-късно Арда стигна до изравнително попадение. След бърза контраатака отдясно Светослав Ковачев пъсна към Тонислав Йорданов, той подаде към Лъчезар Котев, който стреля, ударът му бе блокиран, но Иван Тилев му върна и Котев не сгреши при повторния си опит.

Ботев можеше да си върне аванса в 71-ата минута. Мохамед Брахими подаде към Антоан Бароан в наказателното поле, нападателят стреля от изгодна позиция, но Анатолий Господинов изби.

Четити минути след това Самуел Супрайен спря контраатака на домакините с грубо нарушение срещу набралия скорост Светослав Ковачев и получи директен червен картон.

В 85-ата минута Христо Иванов нанесе великолепен изстрел от около 20 метра, топката срещна горната греда и тупна зад Хидайет Ханкич, но не премина голлинията с пълния си обем. Ласана Н’диайе отправи добаква и вкара на празна врата, но бе в засада и голът не бе признат.

Дълбоко в добавеното време Арда стигна до второ попадение. Милен Желев пусна изященпас към Ласана Н’диайе, който бе оставен непокрит и от непосредствена близост прати топката в мрежата на Ханкич.