Славия пак би Левски, ”сините” изпуснаха дузпа и ”белите” ги обърнаха

Славия обърна Левски и победи с 2:1 насред стадион “Георги Аспарухов”. “Белите” вкараха гол в 3-ата минута, който не бе зачетен. Ивелин Попов отбеляза гол в 20-ата минута, а в началото на второто полувреме той изпусна дузпа. Емил Виячки и Ерол Дост отбелязаха два гола, с които обърнаха резултата.DSPORT.BG

Така серията на Левски от мачове без победа продължи и набъбна на 7 мача. Тя започна именно със загуба от Славия на стадион “Александър Шаламанов”, след това последнаха 5 поредни ремита и се стигна до нова загуба от Славия.

Още в 3-ата минута Славия вкара гол, който обаче не бе зачетен заради засада. В 20-ата минута обаче гол на “сините” бе редовен. Ивелин Попов отбеляза с глава, след като получи центриране от Цунами.

В 54-ата минута Левски получи дузпа за игра с ръка на Галин Иванов. Ивелин Попов обаче стреля, а Светослав Вуцов спаси по перфектен начин шута на Ивелин Попов.

В 77-ата минута “белите” изравниха. След центриране от ъглов удар, топката бе изпратена на задна греда. Шеху игра с глава и буквално сервира топката на крака на Емил Виячки, който от воле изпрати топката в мрежата за 1:1.

В 90-ата минута Славия поведе. “Белите” направиха страхотна атака, Галин Иванов направи феноменален пас с пета към Ерол Дост и юношата на Лудогорец посече Левски с удар извън наказателното поле.

ЛЕВСКИ – СЛАВИЯ 1:2
1:0 Ивелин Попов 20, 1:1 Емил Виячки 77, 1:2 Ерол Дост 90

Още в 30-ата секунда домакините получиха право да изпълнят ъглов удар, но не се стигна до нещо интересно.

Славия вкара топката в мрежата още в 3-ата минута, но голът не бе зачетен. Галин Иванов даде перфектен извеждащ пас към Ахмед Ахмедов, който се озова сам срещу вратаря и с левия крак я пусна покрай Пламен Андреев и тя влезе в долния десен ъгъл на вратата. Първоначално засада не бе маркирана, но след намесата на VAR се оказа, че левият крак на Ахмедов е в засада.

В 6-ата минута Галин Иванов стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

В следващите няколко минути “сините” взеха инициативата и успяха да изсипят няколко топки в наказателното поле на Светослав Вуцов.

В 12-ата минута Славия направи добра атака, Стоев центрира в наказателното поле, но Пламен Андреев успя да пресече паса в наказателното поле.

Левски създаде добра ситуация в 14-ата минута. След центриране от пряк свободен удар, Андриан Краев стреля опасно с глава, но Вуцов изби в корнер.

В 20-ата минута Левски поведе. Цунами направи добър спринт по фланга, получи топката от Уелтон, бразилецът центрира и Ивелин Попов с глава отбеляза с глава от няколко метра за 1:0. При радостта за гола Ивелин Попов частично свали своята фланелка и показа друга, на която пишеше “Честит рожден ден, мамо и татко!”.

В 27-ата минута Левски направи нова добра атака отдясно. Последва центриране в наказателното поле, но този път защитата на Славия се справи.

Славия изпълни опасен ъглов удар в 29-ата минута, футболист на “белите” игра с глава, но изпрати топката в аут.

В 38-ата минута Уелтон влезе опасно в наказателното, но защитниците на Славия се справиха.

След 2 минути игра бразилецът стреля опасно, но топката излезе в аут.

В последната секунда на първото полувреме Людовик Соарес извърши нарушение срещу Роналдо на границата на наказателното поле, реферът отсъди пряк свободен удар и даде жълт картон на играча на Славия. Георги Миланов стреля от прекия свободен удар, а топката попадна в ръцете на вратаря.

В 50-ата минута Славия направи бърза контраатака, която завърши с шут на Галин Иванов, но топката излезе в аут.

В 54-ата минута Левски направи добра многоходова атака, която завърши с удар на Уелтон. Топката обаче срещна ръката на Галин Иванов и Георги Кабаков отсъди дузпа за Левски. Ивелин Попов изпълни дузпата, но Светослав Вуцов показа рефлекс и спаси шута му.

В 61-ата минута Левски направи груба грешка в наказателното поле и футболистите на Славия отнеха топката. Развитието на атаката обаче не бе достатъчно добро и до гол не се стигна.

Левски направи добра бърза атака в 64-ата минута. Роналдо завърши атаката, но стреля в аут.

В 69-ата минута “сините” направиха добра атака, но не успяха да отбележат.

Малко преди края на мача Роналдо получи травма и се наложи принудителна смяна и на негово място се появи Борислав Рупанов.

В третата минута на продължението Левски можеше да изравни. Цунами свали топката в наказателното поле, но Рупанов не успя да я засече в мрежата на “белите”.

Фенове на Левски нахлуха в сектора за гости и биха „бели“ привърженици (СНИМКИ)

Мъри: Една грешка срина отбора, треньорът е виновен (ВИДЕО)

Загорчич: След пропуснатата дузпа футболистите ни си помислиха защо да не вкараме и вкарахме

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо (85 – 24. Борислав Рупанов), 7. Георги Миланов (66 – 12. Абдулахи Шеху), 17. Уелтон – 10. Ивелин Попов (66 – 88. Марин Петков)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 12. Абдулахи Шеху, 22. Патрик-Габриел Галчев, 24. Борислав Рупанов, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

СЛАВИЯ (4-2-3-1): 21. Светослав Вуцов – 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев (84 – 55. Константин Чешмеджиев), 4. Людовик Соарес – 93. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски (60 – 11. Кристиан Добрев) – 8. Емил Стоев (84 – 17. Ерол Дост), 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев (60 – 73. Иван Минчев) – 9. Ахмед Ахмедов (60 – 19. Мартин Сораков)

Резерви: 1. Георги Петков, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 55. Константин Чешмеджиев, 11. Кристиан Добрев, 19. Мартин Сораков

Треньор: Златомир Загорчич

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ивелин Попов, Адриан Краев, Емил Виячки (Л); Емил Виячки, Христо Попадийн, Людовик Соарес, Галин Иванов (С)

Съдия: Георги Кабаков