ЦСКА постигна пета поредна победа като гост

ЦСКА спечели с 2:0 гостуването си на Черно море от 18-ия кръг на efbet Лига. По този начин “червените” постигнаха пета поредна победа като гост в първенството. “Моряците” от своя страна три поредни мача вече нямат отбелязан гол в шампионата. Това е четиринадесета победа за ЦСКА от началото на сезона, което е изравнен рекорд за тима в първия полусезон. Вратарят на „моряците“ Георги Георгиев сбърка фрапантно при второто попадение на Марселино Кареасо. В последните шест мача тимът ръководен от Саша Илич е допуснал само едно попадение в своята врата.DSPORT.BG

ЦСКА се опита да организира бърза атака в 3-ата минута. Дюкенс Назон пробва да осъществи двойно подаване с Маурисио Гарсез. Бразилецът се стремеше да изведе Назон в наказателното поле на Черно море, но Живко Атанасов много добре затвори централния нападател на “червените”, който не успя да овладее топката.

Черно море направи сериозен пропуск в 8-ата минута. Васил Панайотов подаде към Матеус Клементе, който финтира Брадли Де Нойер и стреля, но на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Густаво Бусато.

ЦСКА направи много голям пропуск в 24-ата минута. След много груба грешка в защитата на Черно море Дюкенс Назон изскочи сам срещу Георги Георгиев, но вратарят на Черно море успя да отрази удара на нападателя на “червените”.

Шест минути по-късно Маурисио Гарсез получи добра възможност в наказателното поле на Черно море, но ударът му бе отразен от Георги Георгиев.

Тибо Вион отправи коварен удар от разстояние в 36-ата минута, Георги Георгиев не се намеси убедително, но все пак спаси.

ЦСКА създаде напрежение в наказателното поле на Черно море в 46-ата минута. Назон подаде към Иван Турицов, който центрира остро в наказателното поле на домакините, но Маурисио Гарсез остана далече от топката и не успя да я засече.

Черно море отговори в 48-ата минута. Велислав Василев проби по десния фланг, след което подаде към Васил Панайотов в наказателното поле на ЦСКА, а той стреля, но неточно, над напречната греда в аут.

ЦСКА поведе с 1:0 в 64-та минута в момент, в който Черно море бе с човек по-малко на терена, тъй като Мартин Дичев се контузи. Именно през неговата дясна зона “червените” организираха своята атака. Дюкенс Назон подаде към Иван Турицов, който продължи към Жеферсон. Бразилецът получи топката на отлична позиция в наказателното поле на Черно море и с мощен удар я вкара във вратата на Георги Георгиев.

Николай Златев отправи коварен удар в 73-ата минута, но Густаво Бусато внимаваше и спаси.

ЦСКА поведе с 2:0 в 74-ата минута. Марселино Кареасо отправи далечен удар, който не беше силен, но вратарят Георги Георгиев допусна нелепа грешка и позволи топката да влезе във вратата му.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Бисмарк Чарлс излезе сам срещу Георги Георгиев, но вратарят на Черно море успя да спаси удара на нападателя на ЦСКА.

В добавеното време на мача Брадли Де Нойер на два пъти си изпусна нервите, заради което бе изгонен с два бързи жълти картона от Георги Гинчев.

С тази победа ЦСКА е първи във временното класиране с 44 точки, а Черно море е шести с 29 точки.

Черно море – ЦСКА 0:2

0:1 Жеферсон 64′

0:2 Марселино Кареасо 74′

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 32. Мартин Дичев (66′ – 77. Стефан Велев), 2. Цветомир Панов, 7. Матеус Клементе, 88. Мимито Биаи (66′ – 19. Матиас Курьор), 20. Мади Кета (52′ – 39. Николай Златев), 10. Велислав Василев (66′ – 11. Алекс Фернандес), 71. Васил Панайотов (К), 9. Исмаил Иса (85′ – 17. Ангел Ангелов)

резерви: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов

старши треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович (78′ – 4. Мено Кох), 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон, 7. Джонатан Линдсет (83′ – 8. Станислав Шопов), 15. Тибо Вион (65′ – 26. Марселино Кареасо), 27. Маурисио Гарсез (78′ – 17. Бисмарк Чарлс), 9. Дюкенс Назон (65′ – 28. Браян Морено)

резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Галин Минков