България превзе Острова на Афродита за 3 от 3 при Кръстаич

Българският национален отбор победи Кипър с 2:0 като гост на „АЕК Арена“ в Ларнака. Това е трети успех от три мача за „лъвовете“ под ръководството на Младен Кръстаич, след като преди това бяха победени Гибралтар и Северна Македония. За трикольорите предстои визита на Люксембург в нова контрола на 20 ноември.DSPORT.BG

Лъвовете“ поведоха в 25-ата минута, когато Спас Делев изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря, а той след серия от пропуски се разписа. Десподов върна жеста на Делев в 71-ата минута с красив пас по въздух, който той овладя на гърди и с второто си докосване прати топката в мрежата на домакините за втори път.

След едва две минути игра България стигна до първия точен удар в мача. Кирил Десподов комбинира с Илиан Илиев – младши, който нанесе удар от дистанция, но вратарят на домакините се справи.

Седем минути по-късно и Десподов пробва късмета си с далечен изстрел, но Костас Панайи отново успя да се намеси.

Нападателят на Лудогорец получи отличен дълъг пас от съотборника си при “орлите” Антон Недялков в 18-ата минута и нанесе елегантен прехвърлящ удар, но не уцели вратата.

Натискът на България продължи и в 21-ата минута след много добра атака Марин Петков намери Кирил Десподов, който стреля и преодоля вратаря, но бе спрян от защитник на домакините, който изчисти пред голлинията.

В 25-ата минута логичното се случи и България поведе. Спас Делев изведе отлично Кирил Десподов на превъзходна позиция в наказателното поле, като при този си опит Десподов не сбърка и най-сетне вкара в мрежата на Кипър.

Домакините стигнаха до първото си положение 33 минути след началото на мача, когато Йоанис Питас бе изведен в наказателното поле и стреля, но Даниел Наумов спаси.

В 42-ата минута Йоан Стоянов комбинира с Кирил Десподов, който стреля, а топката срещна десния страничен стълб.

В първия четвърт час на втората част нашите не бяха толкова активни колкото през първото полувреме, а кипърците леко поизостриха играта си, но положения пред двете врати нямаше.

България все пак стигна до второ попадение в 71-ата минута, когато Кирил Десподов върна жеста на Спас Делев от първото полувреме и му даде хубав пас с левия крак, Делев майсторски овладя на гърди и с второто си докосване от въздуха с външен фалц матира кипърския страж.

Кръстаич: Тази победа е нещо идеално за този млад отбор (ВИДЕО)

Гонзо: Имахме уговорка с Мъри Стоилов (ВИДЕО)

Десподов: Господин Кръстаич е мотиватор, трябва да бъдем безкомпромисни

Спас Делев: Не трябва да падаме под нивото, на което сме в момента

Илиан Илиев-младши: Очакванията на хората ще бъдат все по-големи

Даниел Наумов: Показахме страхотен футбол (ВИДЕО)

Кипър – България 0:2

0:1 Кирил Десподов 25′, 0:2 Спас Делев 71′

Кипър: 1. Костас Панайи – 4. Стелиос Андреу, 25. Христос Шелис, 19. Константинос Лайфис, 3. Мариос Антониадес – 20. Йоргос Кастанос, 6. Александър Гогич, 8. Хамбос Кириаку (К) – 17. Лоизос Лоизу, 11. Андроникос Какули, 23. Йоанис Питас

Резерви: 12. Деметрис Деметриу, 22. Елинас Софрониу, 2. Рафаил Мамас, 5. Георгиос Економидес, 7. Георге Ефрем, 9. Димитрис Христофи, 10. Матия Шполярич, 13. Николаос Панайоту, 14. Христос Уилър, 15. Минас Антониу, 16. Павлос Кореа, 18. Михаилис Йоану, 21. Харалампос Харалампус, 24. Данило Шполярич

Селекционер: Темури Кетсабая

България: 1. Даниел Наумов – 14. Антон Недялков (69′ 23. Валентин Антов), 3. Димо Кръстев, 15. Петко Христов, 13. Йоан Стоянов (62′ 2. Иван Турицов) – 4. Илия Груев (46′ 8. Янис Карабельов), 16. Илиан Илиев – младши (82′ 9. Георги Русев), 18. Никола Илиев (46′ 20. Филип Кръстев), 22. Марин Петков (62′ 19. Димитър Велковски) – 7. Спас Делев, 11. Кирил Десподов (К)

Резерви: 12. Иван Дюлгеров, 21. Светослав Вуцов, 2. Иван Турицов, 5. Пламен Гълъбов, 8. Янис Карабельов, 9. Георги Русев, 10. Радослав Кирилов, 17. Станислав Шопов, 19. Димитър Велковски, 20. Филип Кръстев, 23. Валентин Антов, 24. Християн Петров, 26. Матео Стаматов

Селекционер: Младен Кръстаич

Жълти картони: Христос Шелис (Кипър), Янис Карабельов, Димитър Велковски (България)