Нидерландия започна с победа участието си на Световното първенство в Катар, след като се наложи с 2:0 срещу Сенегал на стадион „Ал Тумама“. Коди Гакпо и Дави Клаасен отбелязаха двата гола за водения от Луис ван Гаал отбор.

Сенегалците в никакъв случай не отстъпваха на своя съперник, но не се възползваха от своите възможности, а грешките на Едуар Менди костваха скъпо на „Лъвовете от Таранга“.DSPORT.BG

Уникално Световно с изключителни оферти на efbet.com

Нидерландия организира много опасна атака в 4-ата минута. Коди Гакпо подаде към Стивън Бергвайн, който обаче не успя да засече топката в опразнената врата.

Исмайла Сар стреля от дъгата на наказателното поле на Нидерландия в 9-ата минута, но над напречната греда в аут.

Гакпо центрира в наказателното поле на Сенегал, след което Дейли Блинд стреля с глава, но в аут.

Първият по-голям сблъсък на Мондиал 2022: Сенегал – Нидерландия

Нидерландия направи много голям пропуск в 19-ата минута. Бергвайн подаде към Бергхаус, след което Френки де Йонг беше изведен на отлична позиция, но се забави със завършващия удар и топката му бе изчистена.

Исмайла Сар отправи много тежък удар в 25-ата минута, но Върджил ван Дайк се намеси решаващо и с глава изби топката в корнер.

Нидерландия разигра добре топката в 40-ата минута. Бергвайн подаде към Янсен, който комбинира с Бергхаус, а той стреля, но над напречната греда в аут.

Коди Гакпо центрира от корнер в наказателното поле на Сенегал в 53-ата минута, след което Върджил ван Дайк надскочи всички в наказателното поле на Сенегал и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Мемфис Депай се появи в игра в 62-ата минута, влизайки на мястото на Винсънт Янсен.

Три минути по-късно Булайе Диа бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Нидерландия, след което стреля, но Андриес Ноперт успя да спаси.

Сенегал изпусна много добро положение в 73-ата минута, когато Гана Гей нанесе много тежък удар по посока на вратата на Нидерландия, след което Ноперт се намеси чудесно и спаси.

Куяте получи контузия и бе земенен принудително в 74-ата минута от Николас Джаксън.

Нидерландия поведе с 1:0 в 84-ата минута. Френки де Йонг сложи топката на главата на Коди Гакпо, който се възползва от грешката на Едуар Менди и прати топката във вратата му.

Две минути по-късно Папе Гей отправи опасен удар от разстояние, но Ноперт внимаваше и успя да избие в корнер.

Нидерландия вкара втори гол в деветата минута на добавеното време на срещата. Вратарят Ноперт изрита топката напред, след което Клаасен продължи с глава към Мемфис Депай. Депай стреля, след което Едуар Менди плонжира, но избитата от него топка попадна на пътя на Дави Клаасен, който не пропусна да я прати във вратата на Сенегал за 2:0.

Така Нидерландия и Еквадор започнаха с победи в група “А” на Световното първенство, докато Сенегал и Катар със загуби.

На 25 ноември Нидерландия се изправя срещу Еквадор, а Сенегал срещу Катар.

Сенегал – Нидерландия 0:2

0:1 Коди Гакпо 84′

0:2 Дави Клаасен 90+9′

Сенегал: 16. Едуар Менди, 3. Калиду Кулибали (К), 4. Папе Сисе, 5. Гана Гей, 6. Нампалис Менди, 8. Шейку Куяте (74′ – 7. Николас Джаксън), 9. Булайе Диа (68′ – 20. Шейк Диенг), 15. Крепин Диата (74′ – 26. Папе Гей), 18. Исмайла Сар, 21. Юсуф Сабали, 22. Абду Диало (62′ – 14. Исмаил Джейкъбс)

резерви: 1. Сени Диенг, 23. Алфред Гомис, 2. Формоз Менди, 10. Муса Ндиайе, 11. Пате Сис, 12. Фоде Бало, 13. Илиман Ндиайе, 17. Папе Сар, 19. Фамара Диедиу, 24. Мустафа Наме, 25. Мамаду Ндиайе

старши треньор: Алиу Сисе

Нидерландия: 23. Андриес Ноперт, 3. Матайс де Лихт, 4. Върджил ван Дайк, 5. Нейтън Аке, 7. Стивън Бергвайн (79′ – 14. Дави Клаасен), 8. Коди Гакпо (90+4′ – 15. Мартен де Роон), 11. Стивън Бергхаус (79′ – 20. Теун Коопмайнерс), 17. Дейли Блинд, 18. Винсънт Янсен (62′ – 10. Мемфис Депай), 21. Френки де Йонг, 22. Дензъл Дъмфрис

резерви: 1. Ремко Пасвеер, 13. Джъстин Байлоу, 2. Юриен Тимбер, 6. Стефан де Фрай, 9. Люк де Йонг, 12. Ноа Ланг, 16. Тирел Маласия, 19. Вут Вегхорст, 24. Кенет Тейлър, 25. Шави Симонс, 26. Жереми Фримпонг