Десподов герой в люта битка в ”Овча купел”, Лудогорец приближи лидера ЦСКА

Лудогорец постигна много трудна, но много важна победа с 2:1 като гост на Славия в отложен двубой от 5-ия кръг на efbet Лига. По този начин “орлите” събраха 42 точки и вече са само на 2 зад лидера във временното класиране ЦСКА, като имат и мач по-малко. Славия, от своя страна, остава на 5-о място с 32 точки в актива си. DSPORT.BG

“Орлите” поведоха в резултата в 10-ата минута, когато Бърнард Текпетей подаде топката от дясното крило към границата на вратарското поле, откъдето Матиас Тисера засече топката в мрежата. Галин Иванов еизравни за Славия в 49-ата минута, когато получи топката от Емил Стоев, финтира Антон Недялков и с удар по земята вкара. “Орлите” стигнаха до втори гол в 83-ата минута, когато Рик Джонатан центрира от лявото крило към Кирил Десподов, който с тяло прати топката в мрежата и така оформи крайния резултат.

Славия – Лудогорец 1:2

0:1 Матиас Тисера (10′), 1:1 Галин Иванов (49′), 1:2 Кирил Десподов (83′)

Червен картон: Георги Петков (С)

Двубоят на стадион “Александър Шаламанов” стартира с не особено високо темпо, като Славия се бранеше добре в първите минути.

В 10-ата минута обаче Людовик Соарес сбърка при едно подаване и Лудогорец отне топката в половината на своя съперник. Топката стигна до Бърнард Текпетей, който нахлу в наказателното поле вляво от вратата на Светослав Вуцов. Последва центриране успоредно на голлинията. Пред вратата Матиас Тисера се измъкна от защитник на “белите” и отблизо порази вратата на Славия – 1:0 за Лудогорец!

Последваха по-силни минути за шампионите, като на Светослав Вуцов му се наложи да спасява коварен удар на Текпетей. Славия отговори с нещо като удар на Кристиан Добрев в 23-ата минута, но изпълнението на футболиста с номер 11 бе неуспешно.

Играта остана равностойна, като Лудогорец имаше една идея повече владеене на топката.

След половин час игра Тисера бе изведен сам срещу Вуцов, но българският национал спаси брилянтно удара на аржентинеца, а страничният съдия вдигна флага си и дори да бе вкарал, голът на Тисера нямаше да бъде зачетен.

В 42-ата минута играта бе спряна след сблъсък между Тони Тасев и Оливие Вердон, при което футболистът на Славия се свлече на земята и се наложи намесата на медицинския щаб на домакините.

Две минути след това Вуцов се намеси добре при удар на Каули, който нахлу в наказателното поле, преодоля Венцислав Керчев, но не и вратаря зад него.

До края на първата част хората на Анте Шимунджа бяха по-активни, но не стигнаха до нов гол и така разликата в срещата остана само едно попадение.

Славия излезе след почивката решен да стигне до гол и го стори още в 49-ата минута.

Тогава “белите” направиха добра атака след грешка на Лудогорец. Топката стигна до Емил Стоев. Той я пусна в наказателното поле, където бе Галин Иванов. Капитанът на “белите” прибра топката пред шпагата на Антон Недялков, нагласи си я на левия крак и с удар по земя изравни резултата.

След това Лудогорец се хвърли в атака, като Рик Джонатан стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му рикошира в левия страничен стълб на вратата на Светослав Вуцов.

Положенията обаче следваха едно след друго пред двете врати. Венцислав Керчев стреля опасно в 57-ата минута, но Серджио Падт спаси.

С течение на времето хората на Анте Шимунджа стесниха обръча около вратата на Славия, докато тези на Златомир Загорчич бяха длъжни да се бранят. Славия опитваше да притъпи натиска на опонента си като накъсваше играта.

В 81-ата минута Славия успя да се измъкне от ноктите на “орлите” и поде контараатака. Мартин Сораков намери Кемело Нгуена, чийто удар обаче бе крайна несериозен и неточен.

Две минути след това Лудогорец нанесе своя удар. Рик Джонатан получи топката на лявото крило. Бразилецът си я нагласи на десния крак и центрира на далечната греда, където Кирил Десподов сложи тялото си на пътя на топката и я засече в мрежата на “белите”.

В 86-ата минута Георги Петков бе изгонен заради недоволство от съдията.

В следващите минути футболистите на Лудогорец започнаха да бавят времето в опит да запазят аванса си. В добавеното време хората на Златомир Загорчич обградиха вратата на Падт, но не успяха да стигнат до гол и така Лудогорец стигна до успеха.

За разградчани предстоят мачове с Левски, като първият е на 1 декември за първенство на “Хювефарма Арена”, където 3 дни по-късно двата отбара ще се срещнат в мач от 1/8-финалите от турнира за SESAME Купа на България. Славия пък ще играе срещу Ботев Пловдив за Купата, като мачът в столичния квартал “Овча Купел” е на 3 декември.

ОТЗИВИ:

Заги: Не исках да се затваряме след гола ни, Лудогорец ни вкара след наша грешка

Шимунджа за Левски: Знаем срещу кого се изправяме

Десподов: Искаме да спечелим 3 точки срещу Левски, за да завършим над ЦСКА

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 33. Галин Иванов (К), 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (65′ – 17. Ерол Дост), 11. Кристиан Добрев (70′ – 19. Мартин Сораков), 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев

резерви: 1. Георги Петков, 77. Георги Вълчев, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 55. Константин Чешмеджиев, 19. Мартин Сораков, 88. Тони Тасев

старши треньор: Златомир Загорчич

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо (67′ – 16. Аслак Фон Витри), 6. Якуб Пьотровски, 10. Матиас Тисера (90′ – 8. Клод Гонзалвеш), 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 33. Бернард Текпетей (67′ – 11. Кирил Десподов), 73. Рик Джонатан, 95. Каули Оливейра

резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато

старши треньор: Анте Шимунджа