Гол №15 на Чочев и дузпа в края донесоха успеха на ЦСКА 1948 над Хебър

ЦСКА 1948 започна пролетния дял с победа, надвивайки Хебър с 2:0 на Националния стадион “Васил Левски”. Ивайло Чочев вкара 15-ия си гол през сезона през първата част, а с точен изстрел от дузпа Александър Колев оформи крайното 2:0 в последните секунди на срещата. DSPORT.BG

След успеха ЦСКА 1948 има 39 точки на третата позиция, а Хебър е с 12 на предпоследното място.

В следващия кръг “червените” гостуват на Ботев Враца. Хебър пък приема последния Спартак Варна.

В първите минути на срещата липсваха опасни ситуации пред двете врати. Първата вратарска намеса бе на Звонимир Микулич в 11-ата минута, която бе по-скоро рутинна.

В 19-ата минута Александър Колев пробва силен изстрел, но бе доста далеч от целта.

В 39-ата минута ВАР се намеси при жълт картон на Ангел Бастунов заради сбъркана самоличност, като официалното предупреждение бе за Симеон Петров.

В 41-ата минута Мартин Михайлов сбърка и изведе Ивайло Чочев, който даде аванс на ЦСКА 1948.

В началото на втората част Чочев имаше възможност да вкара втори гол, но този път стреля над вратата от добра позиция. В 67-ата минута Микулич се отличи със спасяване, след като Русев центрира в наказателното поле, а Ивайло Чочев коварно я засече към вратата. Минута по-късно хърватският страж отново блесна при изстрел отблизо на Елитон.

В 84-ата минута Алекс Колев отне топката от Муса Сила и върна към Ивайло Чочев, който обаче стреля неточно.

Тодор Янчев: Имаме нужната класа, нужните играчи и конкуренция

ЦСКА 1948 – Хебър 1:0

1:0 Ивайло Чочев 41′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 2. Джонатан Перейра, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 20. Ангел Бастунов (62′ 99. Радослав Кирилов), 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 11. Бирсент Карагарен (62′ 58. Октавио Мантека), 9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 3. Райън Бидунга, 7. Марио Топузов, 24. Лазар Марин, 58. Октавио Мантека, 99. Радослав Кирилов, 22. Реян Даскалов, 25. Евгений Сердюк

Старши треньор: Тодор Янчев

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 98. Георги Търтов (К) (57′ 17. Арсенио Валпорт), 5. Мартин Михайлов, 15. Камен Хаджиев, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Гарсия, 97. Венсан Марсел (76′ 10. Марк-Емилио Папазов), 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Хамдиев (57′ 11. Лорен Марузин), 9. Ивайло Михайлов (76′ 7. Стоян Стоичков)

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 99. Архан Исуф, 44. Николай Николаев, 33. Стефан Цонков, 10. Марк-Емилио Папазов, 17. Арсенио Валпорт, 28. Осира Корнел, 7. Стоян Стоичков, 11. Лорен Марузин

Старши треньор: Владимир Манчев

Жълти картони: Симеон Петров, Ангел Бастунов, Бирсент Карагарен (ЦС1948), Георги Търтов (Х)

Съдия: Георги Кабаков

Манчев: Не съм доволен, не видях стремеж да изнесем играта в предни позиции (ВИДЕО)