,

Лудогорец победи Спартак (Варна) с 2:1 в двубой от 19-ия кръг на Ефбет лига. Срещата бе официален дебют за новия наставник на варненци Димитър Димитров – Херо, чийто тим показа огромна промяна в сравнение с представянето си през есента.БЛИЦ

Мачът във Варна започна вихрено  с опасност пред вратта на гостите, но ударът на Жиао Марио не намери целта. Лудогорец отвърна на удара и откри резултата с акробатично изпълнение на Десподов (1:0) след прехвърлящ удар на Игор Тиаго.

Спартак не се отказа от това да атакува с всички сили и в следващите минути направи два сериозни пропуска в рамките на пет минути, но при първото положение топката бе изчистена от голлинията, а при второто Падт спаси.

Лудогорец показа убийствена ефективност в нападение и Игор Тиаго направи 2:0 при втората по-опасна атака на разградчани в 21-ата минута.

В следващите минути шампионите пропиляха две ситуации за трети гол, но Густаво Нонато и Игор Тиаго не успяха да вкарат от добри позиции.

До края не падна нов гол, а двата тима оставиха развръзката за втората част.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Втората част започна с пропуски на Кирил Десподов пред вратата на Спартак (Варна). В 49-ата минута обаче Лерой Микелс удари гредата на Лудогорец с удар от дистанция.

Варненци продължиха да радват феновете с играта си и в 57-ата минута намалиха резултата лед попадение на Луан да Силва (2:1).

В следващите минути интригата се завърна и пред двете врати имаше опасности. Двата отбора увеличиха и сблъсъците си по терена, което доведе до няколко жълти картона.

С трите точки във Варна Лудогорец поведе с две точки и мач повече пред ЦСКА преди утрешното гоостуване на “червените” на Берое в Стара Загора. Спартак остава на дъното с едва 8 точки, но показа огромен потенциал за нещо повече.

СПАРТАК (ВАРНА) – ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Кирил Десподов (9′), 0:2 Игор Тиаго (21′), 1:2 Луан Да Силва (57′)

По-интересното от мача по минути:

1′ Начало на срещата.
4′   Възможност за Спартак! Пас към Жоао Марио, той стреля с глава от няколко метра, но не намери очертанията ѝ.
9′   ГООООЛ за Лудогорец! Игор Тиаго отправи техничен прехвърлящ удар към далечната греда, където Кирил Десподов протегна крак и я насочи във вратата за 1:0.
12′  Възможност за Спартак! Румен Руменов шутира по земя, но топката беше изчистена от голлинията.
17′  Пореден шанс за домакините! Ивей Ромееш преодоля Антон Недялков, след което влезе навътре. Той шутира, а топката рикошира, но с отличен рефлекс Падт отби топката в ъглов удар.
21′  ГООООЛ за Лудогорец! Текпетей центрира към Тиаго в наказателното поле и той с едно докосвания я насочи в мрежата за 2:0.
23′  Какъв пропуск на Лудогорец! Густаво Нонато получи топката на метри от вратата, но я прати над напречната греда.
25′  Нова възможност за Лудогорец! Игор Тиаго остана сам срещу Кристиано Фигуеиредо, но не успя да го преодолее.
33′  Антон Недялов комбинира с Игор Тиаго в наказателното поле на варненци, бразилецът стреля, н ударът му е бликиран.
45′ Край на първото полувреме.

46′ Начало на втората част.
48′ Tекпетей комбинира с Кирил Десподов, но прати топката в аут.
49′  ГРЕДА за Спартак! Бомбен шут на Лерой Микелс срещна гредата.
52′ Възможност за Лудогорец! Удар на Десподов бе спасен, топката се върна към Мануел Шоу, който шутира, но отново вратарят на домакините отрази.
55′  Игор Тиаго стреля с глава, но Фигейредо отби.
57′  ГОООООЛ за Спартак (Варна)! Ивей Ромееш даде чудесно прострелно подаване към Луан да Силва, който прати топката в мрежата.
69′ Удар от фаул на Десподов, но неточно.
90+3′ Край на мача!
Спартак ВарнаСпартак (Варна): 31. Кристиано Фигуеиредо, 14. Ивей Ромееш , 3. Бен Карамоко (46  25. Пламен Димов ), 6. Луан Да Силва , 66. Александър Цветков, 17. Александър Беолусов (78 11. Виктор Митев) , 22. Роберто Хименес (72  27. Денис Баланюк), 10. Румен Руменов, 7. Лерой Микелс, 23. Жоао Фернандес (79  12. Евандро Коста)
Резерви: 21. Иван Дичевски, 20. Нейтън Олдър, , 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев , 28. Андриан Димитров
Старши треньор: Димитър Димитров

ЛудогорецЛудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (К) , 9. Игор Тиаго , 11. Кирил Десподов  (86  90. Спас Делев), 16 Аслак Фон Витри, 20. Густаво Нонато, 22. Франко Русо, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси (74 64. Доминик Янков) , 37. Бернард Текпетей
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 7. Рай Насименто, 10. Матиас Тиссера, 14. Дени Групер, 17. Жоржиньо, 32. Игор Пластун, ,
Старши треньор: Анте Шимунджа

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: “Спартак”, Варна