ЦСКА неутрализира бомба на Мечев и отново излезе първи

ЦСКА обърна и победи Берое с 4:1 в двубой от 19-ия кръг на efbet Лига, игран под Аязмото. И петте гола паднаха през втората част на мача. DSPORT.BG

Симеон Мечев даде аванс на заралии в 54-ата минута с бомбен шут от дистанция. В 71-ата минута Брадли де Нойер възстанови равенството под Аязмото. В 77-ата минута Браян Морено направи обрата за “армейците” пълен, а пет минути преди края на срещата Дюкенс Назон вкара за 3:1. В добавеното време на срещата Иван Турицов бе точен от дузпа, оформяйки крайното 4:1 за “армейците”.

След успеха ЦСКА отново е на първата позиция на точка пред втория Лудогорец. Берое остава 11-и с 19 точки.

В следващия кръг столичани приемат Ботев Пловдив. Старозагорци пък са гости на Черно море.

В 5-ата минута Тибо Вион бе изведен и опита подаване към Лазар Туфегджич, но той бе изпреварен и не успя да отправи изстрел към вратата на Иван Караджов.

В 9-ата минута Вини Трибуле отправи силен изстрел към вратата на Бусато, но бразилецът лесно спаси.

В 24-ата минута Гарсез напредна с топка в крака и потърси Назон, но ударът на нападателя на “червените” бе блокиран.

В 25-ата минута Амос Юга се опита да спре навлизащия в наказателното поле Вини Трибуле, а нападателят на заралии падна на земята след съприкосновение с халфа на “червените”. Давидов първо посочи играта да продължи, а секунди след това имаше разглеждане от ВАР, което не доведе до промяна на решението на главния съдия.

В 33-ата минута Вини Трибуле вкара топката във вратата, след като Густаво Бусато сбърка, излизайки напред, но попадението не бе зачетено заради засада на камерунеца.

В следващите няколко минути опасни ситуации пред двамата вратари липсваха. В края на първата част Маурисио Гарсез бе потърсен на далечната греда, но стреля неточно с глава.

В началото на втората част ЦСКА имаше добър шанс, но Караджов успя да избие топката при изстрел с глава на Лазар Туфегджич.

В 54-ата минута Берое поведе в резултата. Симеон Мечев изстреля истинска бомба извън наказателното поле и матира Бусато за 1:0.

В ответната атака се получи разбъркване в наказателното поле на заралии, след което Георги Динков остана да лежи на тревата.

В 63-ата минута влезлият като резерева Тобиас Хайнц отправи удар от далечна дистанция, който срещна защитник на Берое, а след това и гредата.

В следващите минути двубоят леко се поизнерви.

В 71-ата минута ЦСКА успя да изравни резултата. Дюкенс Назон върна към Брадли де Нойер, който отправи силен изстрел, а Караджов бе затруден от Макс Челич и трябваше да вади топката от вратата си.

В 77-ата минута “червените” стигнаха до обрата. Този път Маурисио Гарсез върна към Браян Морено, който бе на добра позиция и се разписа за 2:1.

В 85-ата минута ЦСКА подпечата успеха си под Аязмото с гол на Дюкенс Назон. Де Нойер центрира отдясно в наказателното поле, Караджов първо отрази удара на Назон, но при добавката нападателят бе точен за 1:3.

В добавеното време на срещата Георги Давидов свири дузпа за нарушение срещу Марселино Кареасо, а Иван Турицов бе точен от бялата точка.

Брадли де Нойер: Видяхте, че никой не може да ни спре
Киров: Вместо да натрупаме самочувствие след гола, нещата станаха по обратния вариант

Берое – ЦСКА 1:4

1:0 Симеон Мечев 54′, 1:1 Брадли де Нойер 71′, 1:2 Браян Морено 77′, 1:3 Дюкенс Назон 85′, 1:4 Иван Турицов (д) 92′

Берое: 73. Иван Караджов, 3. Сана Гомеш (76′ 2. Густаво Каскардо), 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 14. Педро Енрике, 15. Георги Динков (82′ 19. Васил Василев), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 21.  Вини Трибуле, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 23. Иван Гошев, 2. Густаво Каскардо, 7. Йоан Бауренски, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 18. Дамян Йорданов, 19. Васил Василев, 44. Атанас Йорданов

Треньор: Николай Киров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 2. Юрген Матей, 10. Маурисио Гарсез (80′ 19. Иван Турицов), 5. Брадли де Нойер, 7. Джонатан Линдсет, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион (61′ 14. Тобиас Хайнц), 11. Лазар Туфегджич (61′ 28. Браян Морено), 9. Дюкенс Назон (89′ 8. Станислав Шопов)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Браян Морено, 23. Жираир Шагоян, 19. Иван Турицов, 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 14. Тобиас Хайнц

Треньор: Саша Илич

Жълти картони: Иван Караджов, Педро Енрике (Б), Християн Петров, Юрген Матей, Амос Юга, Джонатан Линдсет (Ц)

Червени картони: Християн Петров (Ц)