Вихрени 6 минути донесоха победа на Славия над Пирин в „Овча купел“

Славия победи Пирин Благоевград с 2:0 на стадион „Александър Шаламанов“ в столичния квартал „Овча купел“ в последен мач от 19-ия кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

Тони Тасев се използва от разбъркване в наказателното поле и вкара за 1:0 на празна врата в 20-ата минута. Шест минути по-късно Ахмед Ахмедов наказа груба грешка на Янко Георгиев и удвои аванса на “белите”.

С успеха „белите“ се показват на четвърто място във временното класиране с 35 точки, а „орлетата“ са 14-и с 12 точки в актива си. В следващия кръг двата тима имат тежки задачи: Славия гостува на Лудогорец в Разград, а Пирин приема Левски в Благоевград.

На трибуните беше националният селекционер Младен Кръстаич, който посети и мачовете Левски-Черно море и Берое-ЦСКА от този кръг.

Славия започна силно двубоя и още във втората минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Янко Георгиев. Тони Тасев полуи топката и центрира опасно към далечната греда, но прати кълбото в аут.

В 14-ата минута Кристиян Стоянов стреля силно от далечна дистанция, но ударът му бе блокиран от защитник. Топката се върна в краката на Ерол Дост, който бе фаулиран на около 20 метра от вратата. С изпълнението на свободния удар се нагърби Тони Тасев, който стреля в стената.

Славия излезе напред в резултата след 20 минути игра. Галин Иванов получи извеждащ пас по лявото крило и опита да подаде към Ахмед Ахмедов, но пасът му се превърна в удар и срещна левия страничен стълб, след което топката падна на крака на Тони Тасев, а той безпроблемно се разписа за 1:0 на празна врата.

Пет минути по-късно Пирин за първи път затрудни вратата на Светослав Вуцов. Дмитро Семнив получи центриране отдясно и стреля с глава, на сантиметри над напречната греда.

В 26-ата минута Янко Георгиев допусна груба грешка при опита си за излизане при дълга топка и с глава подари топката на Ахмед Ахмедов, който много елегантно го прехвърли и покачи на 2:0.

В 32-ата минута Димитър Тонев пробва да затрудни Светослав Вуцов с удар от далечна дистанция, но вратарят на Славия внимаваше и се справи безпроблемно с удара.

До края на първата част до повече положения пред двете врати не се стигна и отборите на Златомир Загорчич и Христо Янев се оттеглиха при 2:0 на почивката.

В началния четвърт час на втората част темпото бе много ниско и до положения пред вратите на Светослав Вуцов и Янко Георгиев не се стигна.

В 69-ата минута Вячеслав Велев стигна до топката и стреля от границата на наказателното поле с по-слабия си ляв крак, но прави в ръцете на Светослав Вуцов.

Официален дебют за Славия направи централният защитник Натан Гасама в 79-ата минута, когато замени капитана Галин Иванов. С такъв се отчете и другият бранител Велко Йеленкович, който започна като титуляр.

В 85-ата минута Андрей Йорданов проби опасно в наказателното поле, пусна към капитана Александър Дюлгеров, който стреля, но ударът му бе блокиран.

В добавеното време на срещата Валентин Петров и Владимир Николов също записаха първи минути с “белия” екип.

Венци Стефанов: Ние Купата си я взимаме, когато си искаме (ВИДЕО)

Загорчич: Теренът не беше в перфектно състояние (ВИДЕО)
Ахмедов: Искаме да сме нагоре в класирането и ако можем да играем евротурнири
Манолев за конфликта Янев-Бодуров: Един път счупено ли е, не може да се поправи (ВИДЕО)
Янев: Надявам се срещу Левски да създадем три-четири положения и да вкараме две (ВИДЕО)

Славия – Пирин 2:0

1:0 Тони Тасев 20′, 2:0 Ахмед Ахмедов 26′

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост (90’+2′ 15. Валентин Петров), 33. Галин Иванов (К) (79′ 55. Натан Гасама), 71. Кристиян Стоянов (66′ 19. Чунг Нгуен До), 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев (66′ 8. Емил Стоев), 9. Ахмед Ахмедов (90’+2′ 10. Владимир Николов)

Резерви: 1. Георги Петков, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов, 15. Валентин Петров, 19. Чунг Нгуен До, 22. Дарко Тасевски, 37. Венцислав Керчев, 55. Натан Гасама, 83. Христо Попадийн

Треньор: Златомир Загорчич

Пирин: 21. Янко Георгиев – 38. Александър Дюлгеров (К), 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вчеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 23. Димитър Тонев (46′ 20. Чебрайло Макрецкис), 8. Дмитро Семенив (46′ 26. Иван Тасев), 17. Илкер Будинов, 31. Красимир Станоев (70′ 9. Преслав Йорданов), 45. Христофор Хубчев

Резерви: 12. Максим Ковальов, 9. Преслав Йорданов, 18. Мартин Смоленски, 20. Чебрайло Макрецкис, 24. Борис Тютюков, 26. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 72. Раян Сенханджи

Треньор: Христо Янев

Съдия: Радослав Гидженов

Жълти картони: Велко Йеленкович, Галин Иванов, Емил Стоев (Славия), Илкер Будинов, Андрей Йорданов (Пирин)

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTube  и  TikTok!