Арда накара Локомотив Пд да дерайлира тежко в Кърджали

Арда постигна убедителна победа с 5:0 над гостуващия Локомотив Пловдив в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

Началото започва още през първата част. В 26-ата минута Умар Сако дава преднина на домашните, засичайки топката след центриране от корнер. През втората част отборът от Кърджали вкара още четири безответни гола. В 51-ата минута Преслав Боруков удвои преднината на Арда с втори гол със синия екип. В 59-ата Радослав Цонев вкара дебютното си попадение в Арда, като бе точен от дузпа за 3:0. В 78-ата минута влезлият като резерва Ласана Н’диайе направи 4:0, а в добавеното време отново оформи крайното 5:0.

Така тимът от Кърджали излезе на шеста позиция в класиране с равен брой точки с Черно море – 32. “Моряците” ще играят с Берое на “Тича”. Локо Пд пък остава пети с 34 точки.

В следващия кръг Арда гостува на ЦСКА 1948, а “смърфовете” са домакини на Локомотив София.

В 8-ата минута Иван Тилев центрира в наказателното поле към непокрития Преслав Боруков, но Хоркаш улови преди нападателят да успее да си овладее топката.

В 15-ата минута Петър Витанов стреля силно към вратата на Арда, но Анатолий Господинов се отчете с добра намеса.

В 16-ата минута Преслав Боруков стреля от около метър, но застаналият на голлинията Джовани Трупе спря топката да влезе във вратата на Хоркаш.

В 26-ата минута Иван Тилев центрира от ъглов удар, а Умар Сако стигна до топката, за да я прати в мрежата на Хоркаш за 1:0.

В 35-ата минута Преслав Боруков върна към Светослав Ковачев, който отправи удар, но Хоркаш направи страхотно спасяване. При последвалия ъглов удар Хоркаш отново бе на високата и отрази изстрела на Ради Цонев.

След почивката Александър Томаш направи цели четири смени. В игра на местата на Йосип Томашевич, Петър Витанов, Ерик Сорга и Денислав Александров се появиха Милош Петрович, Георги Каракашев, Джовани Маркес и Христо Иванов.

В 51-ата минута Абубакар Тунгара подаде към Преслав Боруков, който вкара топката във вратата и последва дълга проверка с ВАР дали нападателят на домакините е бил в засада, или не. След над 3 минути проверка попадението на Боруков бе признато.

В 55-ата минута Арда получи и правото да изпълни дузпа, след като Абубакар Тунгара бе повален от Динко Хоркаш в наказателното поле. При съприкосновението хърватинът получи удар в лицето и трябваше да получи медицинска помощ. Илко Пиргов веднага стана да загрява, но не се наложи вратарска смяна. Зад топката за изпълнението на дузпата застана Радослав Цонев, който с изстрел в центъра на вратата не остави шанс на Хоркаш да спаси.

В 67-ата минута Димитър Илиев овладя трудна топка с гърди, след което стреля от въздуха, но Господинов се намеси и предотврати опасността.

В 78-ата минута Тунгара пусна в наказателното поле, където влезлият като резерва Ласана Н’диайе изпревари съотборника си Светослав Ковачев и я прати във вратата на Хоркаш.

В добавеното време на срещата Н’диайе бе изведен сам срещу Хоркаш и покачи на 5:0.

Томаш: Срамна загуба, но не от резултата, а от поведението на терена
Тунчев: Ще снижа играчите си да не летят в облаците

Арда – Локомотив Пловдив 5:0

1:0 Умар Сако 26′, 2:0 Преслав Боруков 51′, 3:0 Радослав Цонев (д) 59′, 4:0 Ласана Н’диайе 78′, 5:0 Ласана Н’диайе 90+3′

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев -к, 10. Светослав Ковачев (79′ 99. Станислав Иванов), 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев (71′ 97. Жозе Жуниор), 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 7. Абубакар Тунгара (79′ 70. Шахредин Букхолда), 9. Преслав Боруков (71′ 18. Ласана Н’диайе)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н’диайе, 27. Керимджан Игнатов, 70. Шахредин Букхолда, 97. Жозе Жуниор, 99. Станислав Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус да Силва, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич (46′ 20. Милош Петрович), 99. Джовани Трупе, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов (46′ 33. Георги Каракашев), 14. Димитър Илиев – к (71′ 11. Ивайло Димитров), 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга (46′ 10. Джовани Маркес), 19. Денислав Александров (46′ 6. Христо Иванов)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани Маркес, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш

Съдия:  Краген Георгиев