Септември не можа да пребори 9 от Локо София в ”Надежда”

Локомотив София и Септември София не се победиха, завършвайки 1:1 в драматичен двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. По този начин Локо София събра 28 точки и остава 9-и във временното класиране, а Септември се изкачи до 12-ата позиция с 16 точки.DSPORT.BG

Домакините останаха с човек по-малко в 15-ата минута, когато бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Мартин Петков извън наказателното поле. Въпреки това, тимът на Станислав Генчев поведе в резултата в 33-ата минута, когато Божидар Кацаров намери Юлиан Ненов на дясното крило, който нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала вкара първия си гол за Локо София в шампионата. Две минути след гола Антонио Вутов бе изгонен за грубо влизане с бутоните напред в краката на Мартин Стоянов. В третата минута на добавеното време на първата част Септември изравни, след като Атанас Кабов засече центриране на Симеон Александров и с удар с десния крак вкара от малък ъгъл.

Въпреки че Септември игра около час с двама души повече на терена, тимът на Светослав Петров не успя да стигне до успеха срещу хората на Станислав Генчев.

Срещата на стадион “Локомотив” започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Петър Жеков, който напусна този свят на 78-годишна възраст.

Първото по-сериозно положение в мача дойде в 6-ата минута, когато Красимир Милошев стреля силно, след като топката бе изчистена от защитата на Септември след корнер. Ударът на капитана на домакините, който бе от границата на наказателното поле бе спасен от Димитър Шейтанов.

Септември отговори с удар на Мартин Петков от десетина метра вляво от вратата на Локо София, но топката мина покрай десния страничен стълб.

В 12-ата минута вратарят на домакините Александър Любенов не прецени излизането си и фаулира Марин Петков, който падна на земята, но съдията Георги Давидов показа само жълт картон.

Той обаче бе привикан да преразгледа ситуацията с ВАР и отмени решението си за жълт картон, изгонвайки Александър Любенов в 15-ата минута. Причината за червения картон бе предотвратяването на сериозна голова опасност.

Последваха по-силни минути за Септември, като Димитър Костадинов и Симеон Александров се отчетоха с неточни удари след преки своодни удари.

В 33-ата минута защитата на Септември се пропука и Мартин Ачков изпусна Юлиан Ненов, който бе изведен добре от Божидар Казаров. Нападателят нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала вкара топката в мрежата на Шейтанов.

Две минути по-късно Георги Давидов показа директен червен картон за опасно влизане на Антонио Вутов в краката на Мартин Стоянов. Съдията бе привикан да преразгледа решението си с ВАР, но бе непреклонен и не отмени червения картон, което означаваше, че тимът на Станислав Генчев остава с 9 души на терена.

В 40-ата минута удар на Асен Георгиев от пряк свободен удар бе спасен брилянтно от Бубакар Гайе.

Натискът на гостите даде резултат в 3-ата минута на добавеното време на първата част. Тогава Симеон Александров центрира прекрасно отляво. На далечната греда Атанас Кабов бе оставен сам и с удар от воле от малък ъгъл футболистът с №24 на гърба си прати топката в мрежата – 1:1.

В началото на втората част хората на Светльо Петров опитаха да упражнят натиск по посока вратата на Локомотив в търсене на пълен обрат.

Точно след изтичането на час игра Димитър Костадинов опита късмета си с удар от дистанция, но Гайе спаси.

В 68-ата минута гредата спаси Локо София след удар с глава на Айкут Рамадан. В следващите минути положенията пред двете врати бяха малко.

Десет минути преди изтичането на редовото време Септември направи добра атака, при която топката стигна до Митко Митков, който стреля от границата на наказателното поле, но Гайе спаси.

Локомотив София можеше да стигне до втори гол, но удар на Ненов в 88-ата минута профуча покрай вратата на Шейтанов. До края на двубоя тимът на Светослав Петров бе по-активен, но до нови попадения не се стигна и така двубоят завърши наравно.

В следващия кръг от efbet Лига Локо София гостува на Локомотив Пловдив в събота, 25 февруари. Септември пък приема ЦСКА ден по-късно.

Локо Сф – Септември 1:1

1:0 Юлиан Ненов (33′), 1:1 Атанас Кабов (45′ + 3′)

Червени картони: Александър Любенов (ЛС – 15′), Антонио Вутов (ЛС – 33′)

ОТЗИВИ:

Светльо Петров: Ако започна да изброявам какво не стигна, ще започне следващият мач

Генчев: Не знам колко е прав съдията, но това не може да ни служи като оправдание

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 44. Божидар Кацаров, 15. Лука Иванов, 26. Красимир Милошев (К), 5. Дейвид Малембана, 94. Юлиан Ненов, 12. Бруно Франко, 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов (17′ – 1. Бабукар Гайе), 8. Мартин Райнов (91′ – 33. Алан Диас), 11. Карлос Франса (74′ – 21. Станислав Костов)

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 3. Марио Петков, 89. Матеус Дуарте , 13. Селсо Рапосо, 21. Станислав Костов, 18. Християн Чипев

Старши треньор: Станислав Генчев

Септември: 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (К), 24. Атанас Кабов, 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 11. Мартин Петков, 13. Мартин Николов (45′ – 9. Валентин Йосков), 14. Мартин Стоянов (46′ – 19. Митко Митков), 18. Петър Чуич, 25. Себастиан Якубяк, 17. Симеон Александров (61′ – 7. Айкут Рамадан)

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 9. Валентин Йосков, 23. Йоан Гаврилов, 26. Константин Чешмеджиев, 19. Митко Митков, 3. Михаил Полендаков, 15. Захари Атанасов

Старши треньор: Светослав Петров

Съдия: Георги Давидов

Жълти картони: Красимир Милошев, Мартин Райнов, Давид Малембана (Л); Мартин Петков, Атанас Кабов, Петър Чуич (С)