Берое изплува от Черно море с гениален тъч

Черно море и Берое не се победиха и завършиха при резултат 1:1 на стадион “Тича” в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе предшествана от минута мълчание в памет на Петър Жеков.

“Зелено-белите” поведоха след 13 минути игра, когато Алекс Фернандес завърши точно добра триходова комбинация. След тотална неразбория в защитата на Черно море се стигна до изравнително попадение за Берое, дело на Тонислав Йорданов, който се възполза от подаване на Сана Гомес от тъч.DSPORT.BG

При този резултат Черно море заема шестото място във временното класиране с актив от 33 точки, докато Берое е 11-и с 20. В следващия кръг “моряците” гостуван на Пирин в Благоевград, а за заралии предстои Дербито на Тракия срещу Ботев в Пловдив.

Първото положение в мача бе на сметката на “моряците”. В третата минута на срещата се стигна до разбъркване в наказателното поле на Берое, Петар Босанчич стреля, но ударът му бе блокиран от Макс Челич.

Десет минути по-късно Черно море излезе напред в резултата. Атанас Илиев намери Велислав Василев на дясното крило, той бе изпуснат от Сана Гомес, след което намери Алекс Фернандес, а той с плътен шут в близкия ляв ъгъл на вратата, пазена от Иван Караджов, се разписа за 1:0.

В 19-ата минута Серкан Юсеин сгреши в средата на терена и подари топката на Атанас Илиев, който отправи силен удар от много далечна дистанция, но Иван Караджов внимаваше и се подсигури, избивайки в ъглов удар. След изпълнението му Илиев нанесе изстрел с глава, който обаче бе неточен.

В 24-ата минута Васил Панайотов стреля силно от далечна дистанция, но топката премина далеч от вратата на Берое.

В 36-ата минута Божидар Пенчев намери Калоян Кръстев на лявото крило, той пусна към Вини Трибуле току пред голлинията, но французинът се размина с топката. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Началният четвърт час на второто полувреме се изигра при ниско темпо и до положения пред двете врати не се стигна.

В 61-ата минута Тонислав Йорданов намери Калоян Кръстев с хубав пас, но той не успя да уцели вратата.

В 72-ата минута Берое стигна до попадение след тотално бездействие от отбраната на Черно море. Сана Гомес хвърли тъч, цялата защита заспа и Тонислав Йорданов бе изпуснат от Петар Босанчич и с глава прати топката в мрежата на Иван Дюлгеров за 1:1.

Четвърт час по-късно Атанас Илиев изпълни пряк свободен удар, но изпълнението му бе много неточно и прати топката в аут.

Киров: Далеч сме от това, което искам да виждам

Илиан Илиев: Ако коментирам гола който ни вкараха, няма да е с хубаво

Черно море – Берое 1:1

1:0 Алекс Фернандес 13′, 1:1 Тонислав Йорданов 72′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (К), 8. Мазир Сула (79′ 86. Исмаил Иса), 11. Алекс Фернандес, 19. Александър Василев (57′ 27. Даниел Димов), 10. Велислав Василев (57; 39 Николай Златев), 9. Атанас Илиев

Резерви: 13. Галин Григоров, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 39. Николай Златев, 77. Стефан Велев, 86. Исмаил Иса, 17. Ангел Ангелов

Треньор: Илиан Илиев

Берое: 73. Иван Караджов – 14. Педро Енрике, 6. Макс Челич, 15. Георги Динков (72′ 17. Спас Георгиев) – 2. Густаво Каскардо, 77. Божидар Пенчев (53′ 98. Тонислав Йорданов), 8. Серкан Юсеин (46′ 7. Йоан Бауренски), 16. Симеон Мечев (К), 3. Сана Гомес – 21. Вини Трибуле, 9. Калоян Кръстев

Резерви: 23. Иван Гошев, 7. Йоан Бауренски, 11. Денислав Станчев, 17. Спас Георгиев, 19. Васил Василев, 44. Атанас Йорданов, 98. Тонислав Йорданов