10 от Ботев Враца сътвориха истински подвиг срещу ялов ЦСКА 1948

Ботев Враца поднесе огромна сензация в 20-ия кръг на efbet Лига, след като се наложи с минималното 1:0 срещу ЦСКА 1948 на стадион „Христо Ботев“. Успехът е изключително впечатляващ за Ботев Враца, като се има предвид, че воденият от Даниел Моралес отбор игра с човек по-малко от 44-ата минута. Единственото попадение в срещата отбеляза Чавдар Ивайлов през първото полувреме. Ивайло Чочев пропусна дузпа за „червените“ отново през първата част. През вторите 45 минути футболистите на Тодор Янчев се скъсаха от пропуски, а Красимир Костов впечатли с няколко превъзходни намеси. „Червените“ на два пъти уцелиха и гредите на вратата на Костов.DSPORT.BG

Не бяха изминали 50 секунди от началото на мача, когато Браян Переа пусна добър пас в наказателното поле на ЦСКА 1948 към Мирослав Маринов, който стреля от малък ъгъл, но Даниел Наумов внимаваше и спаси.

Ботев Враца реализира гол в 6-ата минута чрез Браян Переа, но попадението правилно не бе зачетено, защото още преди подаването на Браян Мендоса топката беше напуснала очертанията на терена и излязла в аут.

ЦСКА 1948 организира контраатака в 10-ата минута. Евгений Сердюк комбинира с Радослав Кирилов, който напредна по левия фланг, след което навлезе в наказателното поле на Ботев Враца и подаде на Ивайло Чочев, който бе на отлична позиция и стреля, но Красимир Костов успя да отрази неговия удар.

Ботев Враца поведе с 1:0 в 21-ата минута. Футболистите на ЦСКА 1948 бяха изнесени високо и не бяха подготвени за контраатаката на домакините. Браян Переа пусна отличен извеждащ пас към Чавдар Ивайлов, който напредна по левия фланг, излезе сам срещу Даниел Наумов в наказателното поле на „червените“ и вкара топката във вратата на ЦСКА 1948.

Две минути по-късно домакините можеха да удвоят своята преднина. Мирослав Маринов отне топката от играч на ЦСКА 1948 и Ботев Враца отново се понесе в контраатака. Антонио Георгиев намери Мирослав Маринов в наказателното поле на „червените“, а той стреля от добра позиция, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Съдията Валентин Железов свири дузпа за ЦСКА 1948 в 28-ата минута. Ивайло Чочев пусна отличен извеждащ пас към Евгений Сердюк зад гърба на отбраната на домакините. Украинският нападател бе изпуснат от Меси, изскочи сам срещу Красимир Костов, след което беше повален от вратаря на Ботев Враца, а Железов посочи бялата точка.

Красимир Костов спаси дузпата изпълнена от Ивайло Чочев в 31-ата минута. Капитанът на „червените“ стреля в центъра на вратата, а Костов с крака успя да спаси, въпреки че плонжира вляво.

Тодор Янчев смени Ангел Бастунов в 37-ата минута, пускайки на негово място Октавио. Бастунов не остана никак доволен от изваждането му от игра и отправи реплики към треньора Тодор Янчев, търсейки някакво обяснение от него.

Ботев Враца остана с човек по-малко в 44-ата минута, след като Диего Фераресо бе изгонен с втори жълт картон от Валентин Железов. Фераресо получи двата си картона в рамките на само 7 минути. Първият му бе показан в 37-ата. Фераресо спря непозволено Октавио. Любопитното е, че и двата картона на Фераресо бяха показани за нарушения срещу Октавио.

Красимир Костов се наложи да се намесва решаващо на три пъти само в 50-ата минута. Последователно отрази удари на Радослав Кирилов, Джонатан Перейра и Евгений Сердюк.

Две минути по-късно пред Сердюк се откри нова възможност и той стреля от малък ъгъл, а Костов успя да спаси с една ръка, след което топката срещна десния страничен стълб на вратата му и излезе в корнер.

Мажуга получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на ЦСКА 1948 в 59-ата минута, след което излезе сам срещу Даниел Наумов, но вратарят успя да отрази неговия слаб удар.

В 66-ата минута Перейра центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Светослав Диков свали с глава към Бирсент Карагарен, който стреля с глава, но прати топката над напречната греда в аут.

Радослав Кирилов отправи много мощен удар в 75-ата минута, след което топката срещна десния страничен стълб на вратата на Ботев Враца.

ЦСКА 1948 направи нов много сериозен пропуск в 80-ата минута. Пред Евгений Сердюк се откри отлична възможност в наказателното поле на домакините, но ударът му не бе точен и топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Красимир Костов.

Красимир Костов напълно отчая ЦСКА 1948 с ново превъзходно спасяване в 87-ата минута. След центриране в наказателното поле на Ботев топката попадна в Бирсент Карагарен, който шутира, но Костов плонжира и спаси. След това топката попадна в Райън Бидунга, който бе на празна врата, но след удара му топката се спря в десния страничен стълб на вратата на Ботев Враца.

С този успех Ботев Враца събра актив от 19 точки и се намира на дванадесето място в класирането, докато ЦСКА 1948 е трети с 39 точки.

В следващия кръг Ботев Враца гостува на Спартак Варна, а ЦСКА 1948 е домакин на Арда Кърджали.

Ботев Враца – ЦСКА 1948 1:0

1:0 Чавдар Ивайлов 21′

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 4. Луис Соарес, 6. Антонио Георгиев, 15. Мирослав Маринов (56′ – 9. Даниел Генов), 19. Браян Переа (56′ – 14. Марко Мажуга), 20. Меси, 17. Чавдар Ивайлов (90+1′ – 3. Мартин Кавдански), 28. Клери Сербер (71′ – 30. Петко Ганев), 37. Том Рапнуи, 23. Браян Мендоса

резерви: 34. Федерико Бариос, 21. Жан Да Силв, 22. Петър Кепов, 10. Лукас Пивета, 16. Красимир Тодоров

старши треньор: Даниел Моралес

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 15. Александър Александров (77′ – 8. Педриньо), 87. Симеон Петров (77′ – 3. Райън Бидунга), 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра – 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев (59′ – 55. Светослав Диков) – 10. Георги Русев (59′ – 11. Бирсент Карагарен), 20. Ангел Бастунов (37′ – 58. Октавио), 99. Радослав Кирилов – 25. Евгений Сердюк

резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 24. Лазар Марин, 22. Реян Даскалов

старши треньор: Тодор Янчев