ЦСКА 1948 излезе победител в битката с Арда и вятъра

ЦСКА 1948 се върна на победния път, надвивайки Арда с минималното 1:0. През цялото време на двубоя в Бистрица имаше силен вятър, който на моменти пречеше доста на футболистите. Единственият гол в срещата бе дело на Елитон, който се разписа в 70-ата минута с глава след центриране от корнер на Георги Русев. DSPORT.BG

След победата тимът, воден от Тодор Янчев, събра актив от 42 точки на третото място. Арда остава седми с 32.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Локомотив София, а Арда приема у дома Спартак Варна.

В 6-ата минута Илия Юруков опита изстрел от дистанция, но топката рикошира в Елитон и излезе в корнер, след който не последва нищо опасно.

В 16-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар, въпреки че изпълнението беше добро, топката мина покрай вратата на Даниел Наумов.

В 21-ата минута Анатолий Господинов сбърка и даде топката на Бирсент Карагарен, но след удара му топката рикошира и мина покрай вратата за късмет на стража на гостите.

В 28-ата минута се създаде опасно разбъркване в наказателното поле на Арда, но два последователни изстрела на “червените” не създадоха опасност за Господинов.

В 31-ата минута Умар Сако стреля коварно по земя от дистанция, но Наумов спаси.

След почивката на мястото на Иван Тилев в игра се появи Иван Коконов.

В 49-ата минута Радослав Цонев центрира от свободен удар, а Алекс Петков с глава засече топката във вратата на Наумов. След проверката с ВАР обаче попадението не бе зачетено заради засада.

В 54-ата минута се разигра идентична ситуация – Цонев центрира, Петков опита да засече, но Наумов се намеси.

В 69-ата минута Топузов навлезе в наказателното поле, но бе спрян от Алекс Петков.

След изпълнението на последвалия корнер обаче ЦСКА 1948 поведе в резултата. Георги Русев центрира, а 195-сантиметровият Елитон засече топката във вратата на Господинов в 70-ата минута.

В 83-ата минута Диков намери Чочев в наказателното поле, но халфът на ЦСКА 1948 се забави с отправянето на удар и в крайна сметка изстрелът му бе блокиран.

В 86-ата минута Реян Даскалов бе изгонен с директен червен картон след преразглеждане с ВАР.

В добавеното време на срещата Илия Юруков стреля силно от дистанция, но топката премина покрай вратата.

ЦСКА 1948 – Арда 1:0

1:0 Елитон 70′

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 2. Джонатан Перейра, 3. Райън Бидунга, 14. Елитон, 18. Ивайло Чочев, 22. Реян Даскалов, 99. Радослав Кирилов (89′ 20. Ангел Бастунов), 58. Октавио Мантека (67′ 55. Светослав Диков), 11. Бирсент Карагарен (67′ 7. Марио Топузов), 4. Ангел Лясков, 25. Евгений Сердюк (57′ 10. Георги Русев)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 39. Парвиз Умарбаев, 55. Светослав Диков, 87. Симеон Петров

Старши треньор: Тодор Янчев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев (К), 9. Преслав Боруков (73′ 18. Ласана Н’диайе), 10. Светослав Ковачев (73′ 99. Станислав Иванов), 20. Деян Лозев (57′ 2. Джуниет Али), 21. Радослав Цонев (82′ 97. Жосе Жуниор), 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев (46′ 17. Иван Коконов), 77. Илия Юруков

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н’диайе, 70. Шахредин Букхолда, 97. Жосе Жуниор, 99. Станислав Иванов

Старши треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Реян Даскалов, Евгений Сердюк, Райън Бидунга, Ангел Лясков (Ц), Абубакар Тунгара, Радослав Цонев, Преслав Боруков (А)