Дебютни попадения донесоха жизненоважен успех на Спартак Вн

Благодарение на дебютните попадения на Жооа Марио и Иван Йорданов с екипа на “соколите” Спартак Варна стигна до важен успех с 2:1 над Ботев Враца в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

Тимът, воден от Димитър Димитров-Херо, поведе в резултата в 23-ата минута, когато точен бе Марио, а в 60-ата Йорданов удвои аванса на “соколите”. В 66-ата минута Браян Переа върна един гол за гостите, но момчетата на Дани Моралес не съумяха да стигнат поне до точката.

С трите спечелени точки варненци вече имат актив от 12 на последното място в класирането, но 14-ият и 15-ият- Пирин и Хебър са с по 13 преди двубоите им срещу Черно море и Славия съответно. Септември, който е на 13-о място, е с 16 точки и приема ЦСКА. Ботев Враца пък е 12-и с 19 точки.

В следващия кръг Спартак Вн гостува на Арда, а Ботев Враца приема Славия.

В началните минути на срещата тимът на Спартак опита да приложи домакински натиск, но първата по-сериозна опасност бе чак в 18-ата минута, когато Лерой Микелс стреля извън наказателното поле, но топката се отби в напречната греда.

В 23-ата минута натискът на Спартак даде резултат. Александър Белоусов върна към Жоао Марио, който не остави шанс на Красимир Костов с мощен изстрел.

Малко след попадението Микелс намери Йорданов в половината на Ботев Вр, халфът напредна с топка в крака и отправи изстрел, но той бе неточен.

В 34-ата минута Виктор Митев отправи точен изстрел, който обаче не предизвика трудност за Костов.

В 54-ата минута Клери Сербер пусна добър извеждащ пас към Браян Переа, но таранът на врачани не успя да си поведе добре топката и излезлият напред Фигейредо успя да го спре.

В 60-ата минута “соколите” вкараха втори гол. Иван Йорданов навлезе в наказателното поле, стреля, топката се удари в ръката на Том Рапнуи, след което защитата на Ботев Вр се разконцентрира, а Йорданов завърши атаката си с гол във вратата на Красимир Костов.

В 66-ата минута врачани намалиха изоставането си. Браян Мендоса пусна към навлизащия на скорост в наказателното поле Браян Переа, който с известна доза късмет прати топката във вратата на Фигейредо за 2:1.

В 80-ата минута влезлият като резерва Момчил Цветанов пробва изстрел извън наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

Спартак Вн – Ботев Вр 2:1

1:0 Жоао Марио 23′, 2:0 Иван Йорданов 60′, 2:1 Браян Переа 66′

Спартак Вн: 31. Кристиано Фигейредо, 17. Александър Беолусов, 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев (К), 22. Роберто Хименес, 82. Иван Йорданов, 8. Ивайло Климентов (64′ 10. Румен Руменов), 47. Родни Антуи, 7. Лерой Микелс, 23. Жоао Марио

Резерви: 21. Иван Дичевски, 25. Пламен Димов, 20. Нейтън Олдър, 6. Луан, 12. Евандро Коста, 30. Божидар Васев, 27. Денис Баланюк, 10. Румен Руменов, 28. Андриан Димитров

Старши треньор: Димитър Димитров-Херо

Ботев Вр: 76. Красимир Костов (К), 4. Луиз Фелипе, 6. Антонио Георгиев, 15. Мирослав Маринов (77′ 9. Даниел Генов), 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (77′ 14. Марко Мажуга), 30. Петко Ганев, 37. Том Рапнуи (77′ 11. Момчил Цветанов)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 3. Мартин Кавдански, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 14. Марко Мажуга, 16. Красимир Тодоров, 21. Жан Пиер Да Силва, 22. Петър Кепов, 24. Стефан Гаврилов

Старши треньор: Дани Моралес

Жълти картони: Александър Белоусов (С), Меси Биатумусока (Б)