Новото острие на Локо Пд му донесе победата в ‘’железничарското’’ дерби

Локомотив Пловдив се наложи над Локомотив София с 1:0 на „Лаута“ в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в „железничарското дерби“ бе отбелязано от новия нападател на „смърфовете“ – Ерик Сорга, който се разписа след асистенция от страна на Петър Витанов в 58-ата минута.DSPORT.BG

След този успех Локомотив Пловдив се изкачва до 4-о място във временното класиране с актив от 37 точки, докато столичните „железничари“ са 9-и с 28 пункта.

Срещата започна с натиск от страна на пловдивчани. Още в 3-ата минута Джовани намери Бабакар Дион, който шутира, но Бабукар Гайе отрази.

Бабакар Дион проби по дясното крило в 9-ата минута, след което центрира за Димитър Илиев, който стреля от воле, но ударът му бе блокиран от Красимир Милошев.

Футболистите на Локомотив София имаха претенции за дузпа в 10-ата минута, когато удар на Димо Бакалов рикошира в ръката на Тодор Павлов. Ситуацията бе проверена чрез VAR, но Никола Попов не отсъди 11-метров наказателен удар.

След рикошет Ерик Сорга овладя на границата на наказателното поле и шутира, но Бабукар Гайе отрази в 22-ата минута на двубоя.

Юлиян Ненов стреля от около 25 метра директно от пряк свободен удар в 28-ата минута, но топката прелеят над напречната греда на вратата, пазена от Динко Хоркаш.

В следващите минути двата отбора намалиха темпото, а опасни полажения пред двете врати липсваха.

Йосип Томашевич отправи силен удар от границата на наказателното поле в 44-ата минута, но топката мина опасно над вратата.

Второто полувреме отново започна с натиск от страна на Локомотив Пловдив. Джовани се справи с Красимир Милошев, след което си откри пространство за изстрел в 53-ата минута, но ударът му премина над напрчената греда на вратата, пазена от Гайе.

Джовани изведе Петър Витанов в наказателното поле зад гърба на отбраната на Локомотив София в 58-ата минута. Витанов стреля от малък ъгъл, а топката премина между краката на Бабукар Гайе. На голлинията Ерик Сорга с шпагат чукна топката в мрежата, за да даде аванс на пловдивчани.

Божидар Кацаров намери по великолепен начин Юлиян Ненов, който надбяга Йосип Томашевич в 66-ата минута, след което се свлече в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но съдията отсъди засада.

Матеус Да Силва премина чрез дрибъл през няколко футболисти на Локомотив София, след което стреля с левия си крак от границата на наказателното поле в 86-ата минута, но топката прелетя покрай десния страничен стълб.

Локомотив Пд – Локомотив Сф 1:0

1:0 Ерик Сорга 58′

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш – 50.  Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус Да Силва – 34. Петър Витанов (83′ 33. Георги Каракашев), 15. Пиер Зебли – 14. Димитър  Илиев – К, 7. Бабакар Дион (90+1′ 20. Милош Петрович), 10. Джовани Маркес (85′ 19. Денислав Александров) – 9. Ерик Сорга (90+1′ 11. Ивайло Димитров)

Резерви: 1. Илко Пиргов – 6. Христо Иванов, 21. Аксел Велев, 91. Петър Андреев, 99. Джовани Трупе

Треньор: Александър Томаш

Локо Сф: 1. Бабукар Гайе – 33. Алан Диас, 5. Дейвид Малембана,15. Лука Иванов – 94. Юлиан Ненов, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев – К (75′ 13. Селсо Рапосо), 8. Мартин Райнов, 12. Бруно Франко – 70. Димо Бакалов (63′ 21. Станислав Костов), 11. Карлос Франса

Резерви: 88. Жарко Истатков – 3. Марио Петков, 17. Теодор Иванов, 18. Христиан Чипев, 89. Матеус Дуарте

Треньор: Станислав Генчев

Жълти картони: Пиер Зебли, Тодор Павлов (Локо Пд)