Изненада в „Овча купел“: Хебър удари Славия

Хебър Пазарджик постигна изненадваща победа с 1:0 като гост на Славия на стадион „Александър Шаламанов“ в първи мач от неделната програма от 21-ия кръг на efbet Лига. В столичния квартал “Овча купел” духаше изключително силен вятър, който затрудни качеството на играта.DSPOTR.BG

В 61-ата минута “зелените” изненада съперника си и излязоха напред в резултата с гол на Арсенио Валпорт след ъглов удар. Това се оказа и единственото попадение в мача, което донесе трите точки на пазарджиклии.

„Белите“ запазват петото си място във временното класиране с актив от 35 точки. Хебър поема глътка въздух в битката за оцеляване и вече е 14-и с 16 точки. В следващия кръг Славия гостува във Враца на местния Ботев, а Пазарджик се подготвя за празник, защото на гости идва Левски.

Срещата започна с териториален превес на Славия. “Белите” бяха доста по-активни от своя съперник в началните минути, a в осмата Тони Тасев проби отляво и нанесе коварен удар в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев се намеси и изби в корнер.

Отново Тони Тасев стигна до добра възможност в 24-ата минута. Галин Иванов укроти дълъг пас с гръб към вратата и пусна към фланговия футболист, а той мигновено шутира силно, но над вратата на Хебър.

В 38-ата минута Ахмед Ахмедов получи подаване отдясно на наказателното поле и влезе навътре, след което опита прострелно подаване, а Алехандро Серано застана на пътя на топката, но не бе особено убедителен и почти си отбеляза автогол, но левият страничен стълб го спаси от нелепа ситуация.

С това се изчерпаха и всички интересни ситуации пред двете врати за първата част.

По-малко от 60 секунди след началото на второто полувреме Ахмед Ахмедов парти топката в мрежата на Петър Дебърлиев след великолепно подаване на Тони Тасев. Попадението обаче не бе признато заради засада на Ахмедов при изграждането на атаката.

В 50-ата минута Богомил Божуркин изпълни изключително коварно ъглов удар и насочи топката точно под гредата на вратата на Светослав Вуцов, но младият страж на домакините се справи и изби.

В 61-ата минута Арсенио Валпорт даде аванс на Хебър, възползвайки се от отлично центриране от ъглов удар на Георги Търтов и просто поставяйки тялото си на пътя на топката, я прати в мрежата на Светослав Вуцов, който не се намеси по най-убедителния начин.

В 72-ата минута след центриране на Емил Стоев отдясно Тони Тасев свали с глава към Галин Иванов, а капитанът на Славия не успя да нанесе добър удар и прати топката в аут.

До края на срещата Славия имаше натиск, но той бе хаотичен и без реална опасност за вратата на Петър Дебърлиев.

Манчев: Много е трудно да играеш на тези условия в България, едва ли хората са се забавлявали

Загорчич: Не ми хареса критерия на съдията

Славия – Хебър 0:1

0:1 Арсенио Валпорт 61′

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 23. Емил Вичяки, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 19. Чунг Нгуен До (82′ 55. Натан Гасама), 33. Галин Иванов (К) (82′ 71. Кристиян Стоянов), 73. Иван Минчев (82′ 17. Ерол Дост), 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев (64′ 8. Емил Стоев), 9. Ахмед Ахмедов (64′ 10. Владимир Николов)

Резерви: 1. Георги Петков – 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов, 14. Роберто Райчев, 17. Ерол Дост, 22. Дарко Тасевски, 55. Натан Гасама, 71. Кристиян Стоянов, 83. Христо Попадийн

Треньор: Златомир Загорчич

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 15. Камен Хаджиев (К), 28. Осира Корнел, 5. Мартин Михайлов, 99. Архан Исуф, 8. Алехандро Серано, 55. Георги Вълчев, 3. Богомил Божуркин (81′ 33. Стефан Цонков), 97. Венсан Марсел (75′ 11. Лорен Марузин), 98. Георги Търтов (74′ 77. Октай Хамдиев), 17. Арсенио Валпорт (75′ 39. Анте Живкович)

Резерви: 88. Мартин Янков – 10. Марк-Емилио Папазов, 11. Лорен Марузин, 19. Муса Сила, 33. Стефан Цонков, 39. Анте Живкович, 44. Николай Николаев, 77. Октай Хамдиев, 84. Стилиян Тисовски