Добруджа“ победи лидера и излезе над чертата (ВИДЕО)

В мач от 20 кръг на Втора лига „Добруджа“ победи лидера в групата – дублиращия отбор на ЦСКА 1948, с 1:0 пред около 1200 зрители на стадион „Дружба“ в Добрич. Единственият гол в срещата падна директно от корнер, изпълнен от Ивайло Лазаров.

Мачът започна равностойно, но след 30-ата минута домакините взеха инициативата и вратарят на ЦСКА 1948 Ганадий Ганчев трябваше да се намесва решително при опасни удари на Ивайло Лазаров, изведен сам срещу него и на Ахмед Адемов от фаул. Така се стигна до корнер в 41-ата минута, при който Лазаров завъртя топката директно към вратата и „Добруджа“ поведе с 1:0.

Този резултат се запази до края, въпреки че и двата отбора имаха няколко добри възможности през второто полувреме.

Така „Добруджа“ записа втора поредна победа в първенството и събра общо 7 точки от първите три пролетни кръга. С 23 точки отборът вече е извън зоната на изпадащите, като се изкачи до 14-ото място.