ЦСКА спечели нови 3 точки с гол, който отвори темата феърплей

ЦСКА победи Септември с минималното 1:0 и спечели нови три точки в битката за шампионската титла в България. Голът отбеляза Дюкенс Назон в 42-ата минута, но попадението отвори сериозно темата феърплей.dsport.bg

2 минути преди почивката футболист на Септември владееше топката и вдигна високо лице, като спря да играе и извади топката в тъч. Причина за това действие бе паднал негов съотборник, който обаче бе извън терена. Юрген Матей направи спринт, взе топката и я хвърли към Дюкенс Назон, извеждайки го сам срещу вратаря. Нападателят успя да преодолее Шейтанов и вкара за 1:0. Последваха протести на домакините, които очакваха “червените” да им върнат топката, след тъча, но това не се случи. Според официалните правила на играча голът е чист, но според неписаните футболни правила по-скоро топката трябваше да бъде върната на играчите на Септември.

СЕПТЕМВРИ – ЦСКА 0:1
0:1 Дюкенс Назон 42

Голът на ЦСКА и как реагираха на подобна ситуация Рейнджърс и Лийдс (ВИДЕО)

Петров: Не приемам начина, по който ни вкараха, не беше честно

Саша Илич с оправдание за гола и липсата на феърплей: Отсъжданията на съдията накараха нашите играчи да реагират така (ВИДЕО)Филип Филипов: Не се гордеем от начина, по който спечелихме! Решението е мое

Кристиян Добрев изригна: Селска постъпка от селски футболист, лентоносец… трудно е да си мъж във времена на трети пол (ВИДЕО)
Кареасо: Няма какво да кажа за гола

На трибуните бе забелязан Димитър Бербатов в компанията на Стилиян Петров. На стадиона и е националния селекционер Младен Кръстаич.

В началото на мача футболистите на ЦСКА опитаха да притиснат съперника и още в 1-ата минута направиха опасна атака, но центрирането отляво попадна в ръцете на Шейтанов.

В 7-ата минута ЦСКА отправи първи точен удар по посока вратата на Шейтанов. Станислав Шопов центрира от пряк свободен удар, Амос Юга стреля с глава, но изпрати топката в ръцете на вратаря.

В 10-ата минута Септември направи добра атака, която завърши с подаване в наказателното поле, където Мартин Петков опита акробатичен удар, но изпрати топката в аут.

В 13-ата минута ЦСКА направи добра атака, която първо мина през меле в наказателното поле, домакините избиха, но тя попадна от Джонатан Линдсет, който си я нагласи, стреля от дистанция, топката се удари в Дюкенс Назон, но излезе в аут.

Минута по-късно “червените” извадиха късмет, след като добра атака на Септември завърши с центриране на Мартин Стоянов, което за малко не бе зачетено от Мартин Петков.

В 18-ата минута Димитър Костадинов се озова на стрелкова позиция, но стреля леко и право в ръцете на Бусато.

В 24-ата минута ЦСКА имаше възможност да изпълни ъглов удар, след който Дюкенс Назон поиска дузпа за съпрекосновение с Чешмеджиев, но претенциите му не бяха уважени от реферите.

Минута по-късно Димитър Костадинов излезе очи в очи с вратаря Густаво Бусато, но бразилският страж успя да спаси шута на нападателя.

В 33-та минута Брадли Де Нойер центрира в наказателното поле, домакините успяха да отнемат топката и дори да направят контраатака, която обаче завърши с добро действие на отбраната на ЦСКА.

В 35-ата минута ЦСКА изпълни опасен ъглов удар. Амос Юга свали топката към Дюкенс Назон, който я докосна, но Шейтанов изби в корнер.

ЦСКА вкара гол в 42-ата минута. Дюкенс Назон отбеляза, след като бе изведен директно от тъч. Той напредна и вкара топката в мрежата на Септември. Голът обаче остави горчив привкус, тъй като футболистите на Септември изчистиха топката в странично хвърляне, за да се види състоянието на техен съотборник, който бе паднал, но извън терена. Играч на домакините вдигна ръце и показа, че ще извади топката в тъч. Матай обаче взе топката и хвърли силно към Назон, който излезе сам срещу вратаря и реализира.

Второто полувреме започна с натиск от страна на ЦСКА. В 55-ата минута Димитър Шейтанов сбърка и само късметът му помогна да не допусна втори гол.

В 71-ата минута Тобиас Хайнц имаше шанс да отбележи гол, стреля от движение, но изпрати топката високо над вратата.

В 78-ата минута “червените” можеха да вкарат, но Браян Морено с глава, изпрати топката в гредата над Шейтанов.

4 минути преди изтичане на редовното време Юрген Матей можеше да отбележи втори гол. Той се добра до топката, след ъглов удар, но не успя да шутира.

Септември: 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев – К, 10. Димитър Костадинов (70 – 7. Айкут Рамадан), 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов (60 – 20. Красимир Станоев), 26. Константин Чешмеджиев, 3. Мартин Петков, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов (84 – 15. Захари Атанасов), 18. Петър Чуич (84 – 19. Митко Митков), 25. Себастиан Якубяк (70 – 9. Валентин Йосков)

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 9. Валентин Йосков, 20. Красимир Станоев, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков, 2. Кубрат Йонашчъ, 22. Михаил Полендаков, 15. Захари Атанасов

Треньор: Светослав Петров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 2. Юрген Матей – К, 19. Иван Турицов (68 – 11. Лазар Туфегджич), 5. Брадли де Нойер, 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов (68 – 3. Жеферсон), 7. Джонатан Линдсет (46 – 10. Маурисио Гарсес), 23. Жираир Шагоян (46 – 14. Тобиас Хайнц), 9. Дюкенс Назон (72 – 28. Браян Морено)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Галин Минков, 4. Мено Кох, 10. Маурисио Гарсес, 3. Жеферсон, 14. Тобиас Хайнц, 11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба

Треньор: Саша Илич

Жълти картони: Йоан Гаврилов, Асен Георгиев, Мартин Ачков, Захари Атанасов (Септември); Станислав Шопов, Християн Петров, Жеферсон, Густаво Бусато (ЦСКА)

Съдия: Красен Георгиев