ЦСКА 1948 постигна рекордна победа в елита, унижавайки Локо Сф навръх Трети март

ЦСКА 1948 разнищи Локомотив София с 6:0 като гост в първия мач от 22-ия кръг на efbet Лига, игран на Националния празник 3 март, и по този начин сложи край на серията си от 4 поредни визити без успех. По този начин тимът на Тодор Янчев постигна най-изразителната си победа в родния футболен елит изобщо.DSPORT.BG

Радослав Кирилов даде аванс на гостите още във 2-ата минута, когато направи добавка след удар с глава на Евгений Сердюк, след който топката рикошира в гредата. В 42-ата минута Парвиз Умарбаев се разписа след подаване на Кирилов, като след шута му, топката рикошира в Алан Диас и направи Александър Любенов безпомощен. Шест минути след началото на второто полувреме Умарбаев центрира от корнер, като в наказателното поле Елитон надскочи Диас и с глава прати топката за трети път в мружата на Александър Любенов. Евгений Сердюк направи нешата за столичните “железничари” още по-трагични в 69-ата минута, когато вкара след добавка, преди която Любенов спаси удар на Георги Русев. Шест минути по-късно украинецът вкара втория си гол в мача, след като засече пас по тревата на Русев отдясно. Шестият гол за тима на Тодор Янчев падна в 88-ата, когато Ивайло Чочев вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Алан Диас срещу Георги Русев.

С тази категорична победа „червените“ събраха 45 точки, утвърждавайки се на третото място във временното класиране. Локомотив София пък остава без успех през пролетния дял на шампионата, като се намира на 9-о място с 28 точки. В по-глобален план, тимът на Станислав Генчев няма победа вече 8 поредни мача в първенството.

Локо Сф – ЦСКА 1948 0:6

0:1 Радослав Кирилов (2′), 0:2 Парвиз Умарбаев (42′), 0:3 Елитон (51′), 0:4 Евгений Сердюк (69′), 0:5 Евгений Сердюк (75′), 0:6 Ивайло Чочев (88′) д.

ЦСКА 1948 шокира Локомотив София още преди изтичането на 120 секунди. Във втората минута топката стигна до Марио Топузов на дясното крило и той центрира. Във вратарското поле Евгений Сердюк стреля с глава, но топката рикошира в десния страничен стълб. Тя обаче стигна до Радослав Кирилов, който бе на далечната греда и при добавката прати топката в мрежата.

В следващите минути хората на Станислав Генчев упражниха натиск по посока вратата на Даниел Наумов в търсене на изравнително попадение. Най-сериозните опасности пред вратата на ЦСКА 1948 идваха след статични положения.

В средата на първото полувреме шут от пряк свободен удар на Антонио Вутов бе спасен спокойно от Наумов. Постопенно ЦСКА 1948 изравни играта и така атаките бяха и към двете врати.

Така се стигна до 42-ата минута, когато защитата на Локо София забрави Марио Топузов и то проби по дясното крило. Последва опит за нещо между удар и центриране, при което топката стигна до Радослав Кирилов на далечната греда. Ъгълът към вратата бе затворен за Кирилов и затова той върна топката към Парвиз Умарбаев, който нахлуваше към наказателното поле. Халфът не се засуети и стреля от движение, като топката рикошира в крака на Алан Диас, ставайки безнадеждна за вратаря на домакините – Александър Любенов – 2:0 за гостите.

До края на първата част не се стигна до повече попадения и така ЦСКА 1948 се оттегли на почивка с 2 гола аванс.

Второто полувреме започна по мечтан начин за възпитаниците на Тодор Янчев, които в 51-ата минута получиха първия си ъглов удар в мача. Умарбаев центрира добре на далечната греда, където Елитон надскочи Алан Диас и с глава от над 10 метра вкара гол, като така той вкарва във втори пореден мач за ЦСКА 1948.

След час игра Антонио Вутов получи шанс за изстрел и шутира, но Наумов бе нащрек и спаси.

Хората на тодор Янмев приспаха своя съперник и в 70-ата минута Ангел Лясков центрира отляво. На далечната греда Георги Русев стреля с глава, но Любенов спаси, а след това отрази и добавката на десетката на гостите. Топката стигна до Евгений Сердюк, който от метър-два прати топката в мрежата. Първоначално голът му не бе зачетен заради нарушение срещу Дейвид Малембана. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията Волен Чинков промени решението си и посоци центъра – четвърти гол за ЦСКА 1948.

Този гол съвсем сломи хората на Станислав Генчев и в 75-ата минута те инкасираха нов гол. Ивайло Чочев пусна топката към дясното крило към Джонатан Перейра. Бразилецът намери Георги Русев в наказателното поле, където влезлият като резерва футболист пусна топката по земята към Евгений Сердюк, който бе оставен сам фронтално срещу вратата и вкара втория си гол в мача – 5:0.

Вдъхновеният Сердюк потърси хеттрик, но в 79-ата минута шутът му извън наказателното бе спасен от Любенов.

Три минути преди края на редовното време Алан Диас направи ужасяващо нарушение, влизайки отзад в краката на Георги Русев в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за ЦСКА 1948. Зад топката застана Ивайло Чочев, който в 88-ата минута порази вратата на Локо София, вкарвайки 16-ия си гол от началото на сезона.

В следващия си мач хората на Тодор Янчев приемат ЦСКА в неделя (12 март), от 16:45 часа. Локомотив София, от своя страна, гостува във Варна на Спартак ден по-рано.