Екшън във Враца – три червени картона и решаващ гол в 90-ата минута

Ботев Враца победи драматично с 1:0 Славия в мач от 22-рия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Браян Переа в последната минута от редовните 90.DSPORT.BG

Финалният четвърт час от двубоя, изиграл се на стадион „Христо Ботев“, беше изключително нервен. Освен решаващият гол, трима футболисти бяха изгонени с червени картони.

Врачани завършиха с девет души, след като Мартин Кавдански и Момчил Цветанов получиха червени картони. Преди тях Велко Йеленкович от Славия също се насочи преждевременно към съблекалните.

В игрови план – гостите от София направиха силно първо полувреме, но вратарят Красимир Костов се отчете с няколко страхотни спасявания. След почивката Ботев поизравни играта и беше очаквано един гол да реши всичко.

След победата Ботев Враца се изкачи до 11-ото място в класирането с актив от 22 точки, докато Славия е 6-и с 35. Софиянци са в негативна серия от три поредни поражения.

Моралес: Не беше хубав мач, червеният картон на Кавдански беше пресилен (ВИДЕО)

Загорчич: Славия трябва да направи промяна, ще говорим с ръководството

В началните минути и двата отбора отправиха по един удар по посока противниковата врата. Славия беше първи. Във 2-рата минута Тони Тасев си освободи пространство и стреля от границата на наказателното поле, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Красимир Костов.

В 9-ата минута Браня Переа за миг беше изпуснат от защитата на „белите“. Колумбийският нападател веднага отправи удар – право в ръцете на Светослав Вуцов.

В следващите минути борбата преобладаваше и сериозни голови положения за двете врати липсваха.

Половин час след началото Славия получи възможност да изпълни пряк свободен удар. Топката беше заложена в близост до наказателното поле и имаше добри условия за директен обстрел на вратата. Тони Тасев завъртя топката над стената, а Красимир Костов изобщо не беше убедителен. Вратарят отрази, но изпусна топката. В последния момент я хвана, на сантиметри пред голлинията. Капитанът на врачани имаше късмет, че нямаше достатъчно наблизо футболист на столичани, който да направи добавка.

Три минути по-късно Клери Сербер получи в наказателното поле и опита технично да завърши. Неговият удар премина високо над напречната греда.

В ответната атака гостите създадоха най-добрата си възможност от началото на мача. Тони Тасев проби през центъра и отправи плътен удар. Топката се отби от дясната греда. Галин Иванов можеше да направи добавка, но беше спрян от защитник.

Тони Тасев продължаваше да създава сериозни главоболия за защитата на домакините. В 52-рата минута той проби отляво и комбинира с Галин Иванов, който залъга противник и стреля с левия крак. Топката беше насочена в обсега на Костов, който улови без проблеми. Малко след това Ахмед Ахмедов засече центриране отдясно. Капитанът на Ботев пак спаси, но имаше и засада.

В 72-рата минута Златомир Загорчич трябваше да прави принудителна смяна. Емил Виячки получи контузия след нелеп сблъсък с Жан Пиер да Силва в наказателното поле на „белите“, след като топката вече беше напуснала очертанията на терена.

Четвърт час преди изтичането на редовното време гостите останаха с човек по-малко. Браян Перейра беше спрян непозволено от Велко Йеленкович. Защитникът на Славия получи втори жълт, съответно червен картон и се прибра към съблекалните.

В 87-ата минута и Ботев Враца остана с 10 души на терена. Мартин Кавдански също беше изгонен с втори жълт картон за удар в лицето на Ахмед Ахмедов. Вследствие Славия получи добра възможност да застраши Красимир Костов от пряк свободен удар. Изпълнението на Галин Иванов се срещна стената.

В 90-ата минута Ботев Враца стигна до решаващ гол. Мирослав Маринов получи отляво, преодоля Венцислав Керчев и Натан Гасама, след което намери Браян Переа. Нападателят беше заел перфектната позиция, така че на празна врата от близко разстояние да се разпише.

В добавеното време на срещата Славия опита да предотврати третата си поредна загуба в efbet Лига, но Ботев Враца удържа крехкия си аванс.

Момчил Цветанов извърши едно грубо нарушение, за което си изкара директен червен картон. Първоначално главният съдия Кристиян Колев му даде само жълт картон, но след като преразгледа ситуацията с ВАР промени решението си.

В следващия кръг от шампионата врачани гостуват на Левски, докато Славия посреща Арда на стадион „Александър Шаламанов“.

Ботев Враца – Славия 1:0

1:0 Браян Переа 90′

Червени картони: Велко Йеленкович 76′ (Славия), (Мартин Кавдански (Ботев Вр) 87′, Момчил Цветанов (Ботев Вр) 90’+4′

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов (Мирослав Маринов 57′), 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов (Стефан Гаврилов 57′), 19. Браян Переа (Диого Барбоса 90’+2′), 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (Жан Пиер да Силва 57′), 30. Петко Ганев (Марко Мажуга 84′)

резерви: 34. Федерико Бариос, 4. Луиз Соарес, 10. Лукас Брамбила, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 24. Стефан Гаврилов, 18. Диого Барбоса, 21. Жан Пиер Да Силва, 37. Том Рапнуи

старши треньор: Дани Моралес

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 23. Емил Виячки (Натан Гасама 72′), 4. Людовик Соарес, 33. Галин Иванов, 17. Ерол Дост, 19. Чунг До (Кристиян Стоянов 64′), 88. Тони Тасев (Венцислав Керчев 81′), 8. Емил Стоев (Кристиан Добрев 64′), 10. Владимир Николов (Ахмед Ахмедов 46′)

резерви: 12. Николай Колев, 55. Натан Гасама, 83. Христо Попадийн, 15. Валентин Петров, 37. Венцислав Керчев, 22. Дарко Тасевски, 71. Кристиян Стоянов, 9. Ахмед Ахмедов, 11. Кристиан Добрев