Край на черната серия на Левски! Бразилска самба и победа в Пазарджик

Левски сложи край на серията си от 11 поредни двубоя без успех в първенството и победиха Хебър с 2:0 като гост в Пазарджик в среща от 22-ия кръг на efbet Лига. За последно „сините“ взеха трите точки на 8 октомври 2022, когато на „Георги Аспарухов“ бе победен Ботев Пловдив.DSPORT.BG

“Сините” излязоха напред в резултата след 18 минути игра, когато Рикардиньо откри головата си сметка с екипа на столичани, пращайки добре пласиран удар в долния десен ъгъл на вратата на Петър Дебърлиев. В 74-ата минута на празна врата бразилският нападател удвои аванса на столичани.

По този начин Левски остава на седмото място с актив от 35 точки, но вече гледа смело към четвъртата позиция, където е Локомотив Пловдив с три пункта повече. Хебър остава 14-и с 16 точки. В следващия кръг футболистите на Станимир Стоилов посрещат Ботев Враца, а момчетата на Владимир Манчев имат визита на Пирин в Благоевград.

Срещата започна с ранен жълт картон. Роберт Мазан влезе в краката на Ноа Сонко Сундберг и незабавно бе санкциониран от Георги Гинчев след едва 6 минути игра.

Минута по-късно Левски имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Георги Търтов след изстрел на Илиян Стефанов, но 11-метров наказателен удар не последва.

Нервите продължиха да властват в началните минути и старши треньорът на домакините Владимир Манчев също бе санкциониран за претенции към главния съдия.

Левски натисна и организира няколко добри атаки в следващите минути, а логичното се случи в 18-ата минута. Филип Кръстев изведе Рикардиньо, който бе изпуснат от Камен Хаджиев и с хубав удар по земя в далечния десен ъгъл се разписа за 1:0 в полза на “сините”.

Бразилският нападател имаше възможност да удои аванса на своя тим само две минути по-късно, когато получи центриране отдясно от Андриан Краев и с глава насочи топката към вратата на Хебър, но Петър Дебърлиев се намеси безпроблемно.

В 26-ата минута отново Рикардиньо бе близо до гол, след като получи подаване от сънародника си Уелтон отляво, но ударът на нападателя бе блокиран.

Левски продължи да е опасен чрез бразилското трио в предни позиции, като в 29-ата минута Уелтон отправи много красив удар в далечния ъгъл на Дебърлиев, но стражът на домакините успя да избие.

В 43-ата минута Уелтон проби изключително опасно отляво, навлезе в наказателното поле и шутира мощно в близкия ъгъл на вратата, пазена от Дебърлиев, но стражът на Хебър се намеси и изби в корнер.

Левски имаше златен шанс да удвои аванса си в 56-ата минута. След изпълнение на ъглов удар Ноа Сонко Сундберг се озова на брилянтна позиция на по-малко от 5 метра от вратата на Дебърлиев, но вратарят се хвърли самоотвержено и изби в нов корнер, от който не последва нищо интересно.

В 61-ата минута Сонко Сундберг проби добре и даде възможност на Жереми Петрис да центрира към Илиян Стефанов, който отправи удар с глава, но твърде слаб и в ръцете на вратаря.

Левски стигна до второ попадение в 74-ата минута, с което на практика си реши всичко в мача. Филип Кръстев центрира от свободен удар, Сонко Сундберг свали с глава, запазвайки топката в очертанията на терена със сетни сили, към Цунами, той стреля в горната греда, а при добавката на празна врата Рикардиньо безпроблемно удвои аванса на “сините”.

Минута по-късно Ноа Сонко Сундберг опита да изненада Петър Дебърлиев с удар зад централната линия, но вратарят на Хебър с много трудности успя да избие в корнер, след което се прекръсти, спокоен, че не допусна от тази ситуация.

В 87-ата минута от трудна позция с гръб към вратата Филип Кръстев намери пространство за удар, но доста слабо и неточно.

Хебър – Левски 0:2

0:1 Рикардиньо 18′, 0:2 Рикардиньо 74′

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов, 99. Архан Исуф, 28. Осира Корнел, 3. Богомил Божуркин, 15. Камен Хаджиев, 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Гарсия, 98. Георги Търтов (46′ 10. Марк-Емилио Папазов), 77. Октай Хамдиев, 39. Анте Живкович

Резерви: 88. Мартин Янков, 11. Лорен Марузин, 33. Стефан Цонков, 44. Николай Николаев, 19. Муса Сила, 84. Стилиян Тисовски, 10. Марк-Емилио Папазов, 17. Арсенио Валпорт

Треньор: Владимир Манчев

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо (90′ 88. Марин Петков), 14. Илиян Стефанов (71’20. Асен Чандъров), 17. Уелтон (81′ 11. Джавад Ел Джемили), 18. Роналдо (90′ 50. Кристиан Димитров), 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев (90′ 5. Келиан ван дер Каап), 33. Хосе Кордоба

Резерви: 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 11. Джавад Ел Джемили, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор:  Станимир Стоилов

Съдия:  Георги Гинчев

Жълти картони : Роберт Мазан, Мартин Михайлов, Богомил Божуркин (Хебър), Цунами (Левски)

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTube  и  TikTok!