Септември приземи Ботев преди дербито на Пловдив

Септември София постигна важна победа с 2:1 над Ботев Пловдив в първия мач от 23-ия кръг на efbet Лига.  DSPORT.BG

На Националния стадион „Васил Левски“ домакините поведоха в 20-ата минута, когато Мартин Петков направи добавка след блокиран удар с глава на Асен Георгиев. Ботев Пловдив изравни в 34-ата минута, когато бе изведен от Антоан Бароан вляво от вратата и с плътен удар в близкия ъгъл вкара гол. Хората на Светослав Петров отново вкараха втори гол в 68-ата минута, когато Красимир Станоев изведе Симеон Александров зад защитата и младото крило с елегантен удар преодоля Хидайет Ханкич.

Така „канарчетата“ остават на 10-ото място във временното класиране с 26 точки и влизат в дербито на Пловдив срещу Локомотив след поражение. Септември, от своя страна, се изкачи до 11-ата позиция с 22 точки на сметката си.

Септември – Ботев Пловдив 2:1

1:0 Мартин Петков (20′), 1:1 Дилан Мертенс (34′), 2:1 Симеон Александров (68′)

Срещата започна по-добре за домакините, но постепенно Ботев изравни играта и в 12-ата минута шут на Антоан Бароан бе блокиран от защитник а домакините. Две минути по-късно Хидайет Ханкич спаси опит за прехвърлящ удар на Красимир Станоев.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Асен Георгиев бе изпуснат от защитата на Ботев и стреля с глава след центриране от ъглов удар. Топката рикошира в гърба на Па Конате и след това Антоан Бароан изчисти с глава летящата към мрежата топка. Той обаче я прати на главата на Мартин Петков, който с глава реализира добавката.

В 25-ата минута Ботев бе близо до изравняване, след като Виктор Генев засече центране от ъглов удар, насочвайки топката към далечната греда, но там малко не достигна на Бароан да стигне до топката и да вкара гол.

Натискът на “канарчетата” даде резултат в 34-ата минута. Тогава Бароан комбинира с Красиан Колев, като таранът с едно докосване изведе Дилан Мертенс зад защитата. Макар да бе в трудна позиция, шестицата стреля силно в близкия ъгъл и не остави шансове на Димитър Шейтанов – 1:1.

В следващите минути хората на Светослав Петров опитаха да притиснат своя съперник, но тимът от Пловдив не позволиха много положение пред вратата на Ханкич. До края на първото полувреме повече голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Точно след началото на второто полувреме защитник на Ботев сбърка при връщането на топката към Ханкич и Мартин Петков стигна пръв до топката, но бе фаулиран грубо от вратаря на гостите, заради което съдията Волен Чинков показа жълт картон на Ханкич. Септември обаче не стигна до нищо сериозно след прекия свободен удар.

В 68-ата минута домакините хванаха “канарчетата” неподготвени и Красимир Станоев изведе Симеон Александров зад защитата. 19-годишният футболист се измъкна от засадата и с красив удар преодоля Хидайет Ханкич, правейки резултата 2:1.

Последваха по-силни минути за “жълто-черните”. Петнадесет минути преди края на редовното време Джеймс Етоо центрира перфектно по тревата отдясно. В наказателното поле Николай Минков изпревари защитниците на домакините и засече топката, но я прати в обсега на Шейтанов, който спаси.

В 79-ата минута Уме Емануел и Самуел Супрайен направиха двойно подаване, при което нападателят бе изведен на чиста позиция, но вратарят на Септември спаси.

Хората на Бруно Балтазар опитаха да притиснат своя съперник в оставащите минути до края, но Септември не позволяваше да се откриват ситуации пред Дитимър Шейтанов.

В четвъртата минута на добавеното време Етоо върна топката към Бароан, чийто удар от 12-13 метра мина високо над вратата.

До края на мача повече ситуации пред двете врати нямаше и така Септември постигна втора поредна победа, спирайки серията на Ботев Пловдив от два поредни успеха в шампионата.

В следващия кръг за Септември предстои гостуване на „Тича“ срещу Черно море в петък, 17 март. Ботев пък приема Локомотив в дербито на Пловдив в неделя, 19 март.

ОТЗИВИ:

Светослав Петров: Гледайки класирането в този момент, всичко си зависи от нас (ВИДЕО)

Бруно Балтазар: Пропуснахме нашите шансове и допуснахме елементарна грешка

Симеон Александров: Пораснал съм в Септември, но трябва да се докажа на ЦСКА (ВИДЕО)

Септември: 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев – к, 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Георгиев Арсов, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич (79′ – 23. Йоан Гаврилов), 17. Симеон Александров (83′ – 6. Атанас Кабов)

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов, 9. Валентин Йосков, 23. Йоан Гаврилов, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков, 15. Кубрат Йонашчъ, 24. Захари Атанасов

Треньор: Светослав Петров

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев (77′ – 9. Мартин Секулич), 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето`о,17. Николай Минков (86′ – 16. Самюел Акере), 18. Самюел Супрайен, 24. Джаспър Хертъм, 31. Уме Емануел

Резерви: 33. Стефан Смъркалев, 1. Георги Аргилашки, 9. Мартин Секулич, 16. Самюел Акере, 27. Атанас Чернев, 28. Мартин Христов, 30. Димитър Папазов, 34. Добромир Павлов

Треньор: Бруно Балтазар

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Асен Георгиев, Мартин Петков, Йоан Гаврилов (С); Джеймс Етоо, Хидайет Ханкич