Черно море преодоля болката от Разград с доминация и разгром над Септември

Черно море постигна убедителна победа с 3:0 у дома срещу Септември София в в първия мач от 24-тия кръг на efbet Лига. По този начин тимът на Илиан Илиев си върна самочувствието след болезнената загуба в края от Лудогорец в миналия кръг.DSPORT.BG

“Моряците” поведоха в резултата още в 4-ата минута на мача, когато Исмаил Иса финтира майсторски Иван Арсов и сервира топката на Мазир Сула, който от упор от десетина метра прати топката в мрежата на гостите. Исмаил Иса се разписа в 39-ата минута, когато получи топката от Арлинд Дакай и с удар по земя с десния крак вкара втори гол за “моряците”. В 68-ата минута Сула центрира перфектно от корнер и Влатко Дробаров засече топката, пращайки я в долния ляв ъгъл.

С тази победа хората на Илиан Илиев излязоха на 5-ото място във временното класиране с 39 точки, колкото има и четвъртият Локомотив Пловдив. Тимът на Светослав Петров пък остава 11-и с 22 точки в актива си.

ЧЕРНО МОРЕ – СЕПТЕМВРИ 3:0

1:0 Мазир Сула (5′), 2:0 Исмаил Иса (39′), 3:0 Влатко Дробаров (68′)

Двубоят във Варна започна със страшен устрем на домакините. Хората на Илиан Илиев набързо притиснаха своя съперник, който трябваше да се защитава здраво, за да не инкасира гол.

Защитата на столичани обаче рухна още в 5-ата минута. Исмаил Иса бе изведен вляво от вратата на Димитър Шейтанов. Той нахлу в наказателното поле и там той смени технично посоката, за да се освободи от Иван Арсов. Иса върна топката към Мазир Сула, който се бе включил от втора позиция и с удар по земя от десетина метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Септември – 1:0 за домакините!

Дванадесет минути след началото на двубоя се наложи Шейтанов да пресича извеждащо подаване към Сула. Вратарят спаси топката след удара на осмицата, но тя стигна до Алекс Фернандес, чийто шут обаче мина покрай десния страничен стълб.

В 15-ата минута Мартин Стоянов центрира добре отдясно, но ударът на Мартин Петков от десетина метра мина над вратата на Иван Дюлгеров.

Черно море продължи да е по-активен, като в 19-ата минута удар на Иса от воле бе спасен от Шейтанов. Гостите отговориха с удар на Мартин Петков от границата на наказателното поле, но той мина над вратата.

Следващото добро положение бе за Черно море, но удар със задна ножица на Иса в 23-ата минута бе неточен.

В 39-ата минута Мазир Сула направи страхотен пробив по дясното крило. Той бе бутан от Красимир Станоев, но запази равновесие и подаде към Арлинд Дакай, който чукна топката леко към Исмаил Иса. Нападателят си освободи място за изстрел и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Септември.

До края на първото полувреме хората на Илиан Илиев продължиха да са по-активни, но така и не успяха да вкарат трети гол във вратата на гостите от София.

Септемвир започна по-активно второто полувреме, като в 53-ата минута Красимир Станоев намери с диагонален пас Мартин Ачков в наказателното поле. Футболистът с №11 на гърба чукна топката към Димитър Костадинов, но футболист на варненци скочи на шпакаг и изчисти топката в ъглов удар.

Защитата на Септември се пропука отново в 68-ата минута. Сула центрира от корнер вдясно от вратата на Шейтанов. В наказателното поле защитата на гостите изпусна Влатко Дробаров, който с глава вкара трети гол за своя тим.

Три минути след това Велислав Василев падна в наказателното поле, но съдията прецени, че симулира и вместо дузпа за Черно море, показа жълт картон на резервата.

Две минути преди края на редовното време Иван Арсов покри Шетанов, който излезе да избие една топка. Тя стигна до футболист на Черно море, който стреля, но Арсов с глава спря пътя на топката към голлинията.

Във втората минута на добавеното време Мартин Петков стреля с глава след центриране отдясно, но Дюлгеров улови топката. Така гостите не успяха да вкарат почетно попадение и Черно море ликуваше с трите точки.

В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори Черно море ще гостува на Хебър в неделя, 9 април, докато Септември ще гостува на Локомотив Пловдив два дни по-рано. На 4 април, вторник, за варненци предстои гостуване на ЦСКА от четвъртфиналите за Купата на България.

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов-к, 28. Влатко Дробаров, 77. Стефан Велев, 35. Арлинд Дакай (64′ – 10. Велислав Василев), 8. Мазир Сула, 19. Александър Василев (64′ – 23. Едгар Пачеко (72′ – 9. Атанас Илиев)), 11. Алекс Фернандес (81′ – 29. Берк Бейхан), 86. Исмаил Иса (82′ – 27. Даниел Димов)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 23. Едгар Пачеко, 4. Росен Стефанов, 29. Берк Бейхан, 17. Ангел Ангелов, 9. Атанас Илиев, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 10. Велислав Василев

Старши треньор: Илиан Илиев

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 4. Иван Арсов, 26. Константин Чешмеджиев, 11. Мартин Ачков (73′ – 13. Мартин Николов), 15. Кубрат Йонашчъ (46′ – 6. Атанас Кабов), 20. Красимир Станоев, 18. Петър Чуич (73′ – 24. Захари Атанасов), 14. Мартин Стоянов (73′ – 22. Михаил Полендаков), 17. Симеон Александров, 10. Димитър Костадинов (64′ – 9. Валентин Йосков), 3. Мартин Петков

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков, 24. Захари Атанасов, 22. Михаил Полендаков, 9. Валентин Йосков

Старши треньор: Светослав Петров

РЕФЕР: Никола Попов

Жълти картони: Велислав Василев (Ч); Константин Чешмеджиев (С)

Efbet Лига срещу топ 5 първенствата – колко често се вкарва в България?