Старата песен на нов глас: България започна и този цикъл с разочарование на старта

България започна евроквалификациите със загуба още в първия двубой, падайки от Черна гора с 0:1 в Разград. Единственото попадение в срещата отбеляза Никола Кръстович в 70-ата минута. DSPORT.BG

Момчетата на Младен Кръстаич владееха повече топката, но завършиха двубоя само с два точни удара, докато черногорците отправиха шест такива.

В следващия си двубой “лъвовете” гостуват на Унгария в понеделник, 27 март.

Срещата започна без опасности пред двете врати, а “лъвовете” владееха повече топката.  В 14-ата минута Илия Груев подаде към Илиан Илиев, а той намери в коридор Кирил Десподов, но изстрелът на Футболист №1 на България от малък ъгъл бе лесно уловен от Милан Миятович.

Черна гора отговори с удар на Сеад Хакшабанович, с който и Даниел Наумов не се затрудни. В 23-ата минута Кирил Десподов навлезе в наказателното поле, където се строполи на земята, но нарушение за наказателен удар нямаше.

В 27-ата минута Десподов отне топката, но реши да не действа сам, а да подаде на Илия Груев, чийто удар обаче бе отразен с крак от Миятович.

Момчетата на Младен Кръстаич продължиха да владеят повече топката, но без да успеят да затруднят Миятович.

В 42-ата минута Хакшабанович отправи изстрел, а топката се отклони във Валентин Антов, но за щастие на българския бранител мина покрай вратата на Наумов. Секунди след това Савич засече топката с глава след центриране от корнер, но Наумов блесна с блестящо спасяване.

В добавеното време на първата част Марушич изкочи на добра позиция, но Наумов излезе напред и попречи на футболиста на Черна гора да нанесе точен удар. Две минути след това Наумов отново се намеси решаващо.

След почивката в Черна гора настъпиха две промени. Сеад Хакшабанович излезе, а на негово място се появи Владимир Йовович. Стеван Йоветич пък замени Марко Бакич.

В 51-ата минута Десподов получи добро подаване от Спас Делев, но стреля над вратата на Миятович. В 58-ата минута на местата на Християн Петров и Илиан Илиев се появиха Янис Карабельов и Никола Илиев.

В 70-ата минута Черна гора поведе в резултата. След двойно подаване между Йовович и Йоветич топката стигна до Никола Кръстович, който я прати във вратата, а застаналият на голлинията Петко Христов не успя да предотврати гола.

В 85-ата минута Кирил Десподов центрира от свободен удар, но право в ръцете на Миятович.

В последната минута на редовното време Кирил Десподов с остро подаване прати топката към Георги Русев, който стреля силно, но Стефан Савич бе на голлинията и изчисти топката.

В четвъртата минута на добавеното време Черна гора тръгна в контраатака, но Осмаич стреля на сантиметри покрай вратата.

Кирил Десподов: Не мисля, че сме изиграли трагичен мач и сме направили трагично начало

Валентин Антов: Много сме разочаровани, не ни достигна класа

Кръстаич: Играчите показаха желание, което трябва да повторим и в оставащите мачове

Даниел Наумов: Антон Недялков ни липсваше, не е оправдание, а факт

България – Черна гора 0:1

0:1 Никола Кръстович 70′

България: 1. Даниел Наумов, 15. Петко Христов, 23.Валентин Антов, 3. Християн Петров (58′ 8. Янис Карабельов),13. Йоан Стоянов, 17. Иван Йорданов (85′ 7. Георги Русев), 20. Филип Кръстев (76′ 10. Радослав Кирилов), 4. Илия Груев, 22. Илиан Илиев-младши (59′ 18. Никола Илиев), 9. Спас Делев (85′ 16. Марин Петков), 11. Кирил Десподов – к

Резерви: 12. Иван Дюлгеров, 21. Светослав Вуцов, 2. Ивайло Марков, 5. Пламен Гълъбов, 6. Виктор Попов, 7. Георги Русев, 8. Янис Карабельов, 10. Радослав Кирилов, 14. Станислав Шопов, 16. Марин Петков, 18. Никола Илиев, 19. Мартин Минчев

Селекционер: Младен Кръстаич

Черна гора: 1. Милан Миятович, 7. Марко Вешович, 15. Стефан Савич – к, 5. Игор Вуячич, 3. Ристо Радунович, 8. Марко Бакич (46′ 10. Стеван Йоветич), 19. Александър Шчекич, 14. Вукан Савичевич, 23. Адам Марушич, 11. Никола Кръстович (72′ 21. Милутин Осмаич), 17. Сеад Хакшабанович (46′ 16. Владимир Йовович)

Резерви: 12. Лазар Царевич, 13. Милош Драгоевич, 2. Андрия Вукшевич, 4. Владан Бубаня, 6. Милос Раичкович, 9. Стефан Мугоша, 10. Стеван Йоветич, 16. Владимир Йовович, 18. Дритон Камай, 20. Стефан Лончар, 21. Милутин Осмаич, 22. Никола Шипшич