ЦСКА не успя да бие Спортист в контрола с красиви голове

ЦСКА не успя да победи втородивизионния Спортист Своге в приятелски мач, който завърши 1:1. Павлин Чиликов вкара гол за тима от Своге в 62-ата минута, когато засече с летящ плонж центриране на Илия Русинов от фаул, за да даде аванс на своя тим. Маурисио Гарсез изравни резултата в 75-ата минута, когато се ориентира най-добре при едни карамбол в наказателното поле и с десния крак от воле прати топката в левия ъгъл на Ивайло Василев. DSPORT.BG

Спортист – ЦСКА 1:1

1:0 Павлин Чиликов (62′), 1:1 Маурисио Гарсез (75′)

Мачът в Своге започна с поделено надмощие, като нито един от двата отбора не успяваше да вземе инициативата в срещата.

Постепенно тимът на Саша Илич взе инициативата в мача и започна поетапни нападения към вратата на Стефано Кунчев.

Така при една атака в 12-ата минута топката стигна до Бисмарк Чарлс, който имаше място за изстрел, но топката рикошира в гредата.

Три минути след това Спортист получи пряк свободен удар вдясно от наказателното поле на Димитър Евтимов, но защитата в червено се справи както при статичното положение, така и при последвалия ъглов удар. В 16-ата минута Петър Вуцов пробва удар с външен фалц от границата на наказателното поле, но вратарят на ЦСКА нямаше проблеми да спаси.

В 22-ата минута вратарят на Спортист трябваше да получи медицинска помощ след съприкосновение с Жеферсон при центране в наказателното му поле.

Играта продължи да е равностойна, като малко след изтичането на половин час гостите получиха шанс да центрират топката в наказателното поле на Спортист, но защитата се справи при изпълненото статилно положение от Тибо Вион.

Хората на Петър Колев отвърнаха с центриране на Аюб Тазути в 33-ата минута, при което всички футболисти се разминаха с топката и тя се озова в обятията на Евтимов.

Десетина минути преди края на първата част Тибо Вион се сблъска здраво със съперник и се струпули на земята, като се наложи намеса на медицинския щаб на гостите, но французинът бързо се върна в игра.

В 41-ата минута Спортист проведе много добра атака, при която Филип Ангелов изведе Йоан Маринов в наказателното поле, но Мено Кох се хвърли самоотвержено на шпагат в краката на нападателя и изчисти в ъглов удар.

До края на първата част не се стигна до нови опасности пред някоя от двете врати и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна малко по-добре за гостите, които дори в 53-ата минута пратиха топката в мрежата на Ивайло Василев, но бе отсъдена засада и попадението на Браян Морено не бе зачетено.

Вместо това, в 62-ата минута Спортист Своге поведе, след като Павлин Чиликов прати топката в мрежата. Той се вклини между защитниците на гостите и плонжира, засичайки с глава центриране от пряк свободен удар на Илия Русинов.

След този гол тимът на Саша Илич се хвърли в атака в търсене на изравнително попадение.

Натистък на “армейците” даде резулттат в 75-ата минута. Тогава защитата на домакините не успя да изчисти една топка от вратарското поле, където до нея стигна Маурисио Гарсез. Никой не противодейства на бразилеца и той с воле с десния крак вкара топката в мрежата на домакините.

ЦСКА продължи да атакува, разчитайки на инерцията от гола, докато втородивизионният тим трябваше да се брани. Най-сериозните опити на ЦСКА дойдоха след статични положения, но хората на Саша Илич така и не успяваха да пратят топката в мрежата.

В последните секунди от мача Симеон Чатов бе изведен сам срещу вратаря, но се забави и Евтимов скъси ъгъла и да спаси, а защитник на гостите успя да притисне резервата на Спортист, за да не може да отправи хубав удар.

Това бе и последното по-интересно действие за мача в Своге, завършил 1:1.

Следващият мач на ЦСКА е във вторник, 4 април срещу Черно море от 1/4-финалите на Купата на България. Спортист Своге пък приема Миньор Перник в двубой от Втора лига в петък, 31 март.

Спортист: 12. Стефано Кунчев (46′ – 77. Ивайло Василев (1. Мартин Величков)), 19. Богомил Богомилов (46′ – 16. Богдан Костов), 5. Мирослав Пушкаров, 6. Дилян Георгиев (61′ – 21. Александър Бастунов), 80. Димитър Петров (46′ – 22. Павлин Чиликов), 20. Виктор Стойков (46′ – 23. Симеон Чатов), 88. Владимир Сиромахов (46′ – 10. Илия Русинов), 3. Петър Вуцов (61′ – 7. Слав Петков), 18. Йоан Маринов (61′ – 9. Борис Димитров), 17. Аюб Тазути (46′ – 14. Лукас Мартинс), 11. Филип Ангелов (46′ – 8. Владимир Семерджиев)

Резерви: 1. Мартин Величков, 77. Ивайло Василев, 16. Богдан Костов, 22. Павлин Чиликов, 23. Симеон Чатов, 21. Александър Бастунов, 9. Борис Димитров, 10. Илия Русинов, 14. Лукас Мартинс, 8. Владимир Семерджиев, 7. Слав Петков

Старши треньор: Петър Колев

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (к) – 13. Галин Минков (62′ – 5. Брадли де Нойер), 4. Мено Кох, 3. Жеферсон (78′ – 16. Асен Дончев), 15. Тибо Вион – 14. Тобиас Хайнц (84′ – 24. Иван Митрев), 26. Марселино Кареасо (46′ – 2. Юрген Матей), 11. Лазар Туфегджич (62′ – 7. Джонатан Линдсет) – 28. Браян Морено (77′ – 20. Радослав Живков), 17. Бисмарк Чарлс (62′ – 10. Маурисио Гарсез), 30. Дауда Бамба (46′ – 21. Амос Юга)

Резерви: 1. Густаво Бусато, 10. Маурисио Гарсез, 21. Амос Юга, 20. Радослав Живков, 24. Иван Митрев, 2. Юрген Матей, 5. Брадли де Нойер, 7. Джонатан Линдсет, 16. Асен Дончев

Старши треньор: Саша Илич

Съдия: Стоян Арсов