Локомотив Пд се върна на победните релси с успех над Септември

Локомотив Пловдив победи с 2:1 Септември София в първи двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. Пловдивчани поведоха в резултата в 43-ата минута, когато точен бе Матеус Да Силва, а Джовани удвои преднината им в 58-ата. Девет минути преди края Валентин Йосков върна един гол за столичани, който обаче не бе достатъчен. DSPORT.BG

С успеха “смърфовете” събраха 43 точки на четвъртото място в класирането, а момчетата на Светослав Петров са 12-и с 22 точки.

В следващия кръг Локо гостува на Черно море, а Септември посреща ЦСКА 1948.

Още в 3-ата минута Локомотив Пловдив можеше да поведе в резултата, но Бабакар Дион не успя да преодолее Димитър Шейтанов от близка дистанция. Десет минути след това Джовани опита да изненада Шейтанов от малък ъгъл, но вратарят се справи.

В 20-ата минута Димитър Илиев бе забравен на фланга и центрира в наказателното поле, където Ерик Сорга остави топката за Дион, а той подаде на Петър Витанов, но неговият изстрел бе отразен от Шейтанов.

В 43-ата минута натискът на Локо даде резултат. Матеус Да Силва надбяга Мартин Ачков, след като получи пас от Джовани и прати топката във вратата на Шейтанов.

В 53-ата минута фалцов удар на Джовани, насочен към далечния ъгъл на вратата, беше париран в корнер от Димитър Шейтанов. Вратарят се намеси с добър плонж с една ръка.

В 58-ата минута Локомотив удвои аванса си. Динко Хоркаш пусна към Джовани който напредна с топка в крака, а след това подаде на Димитър Илиев, който му върна топката и бразилецът я прати във вратата на Септември.

В 64-ата минута Септември можеше да върне един гол след грешка на Динко Хоркаш, но Константин Чешмеджиев не уцели празната врата отблизо.

В 77-ата минута Атанас Кабов прати топката във вратата на Хоркаш, но страничният съдия вече бе вдигнал флага за засадата.

В 81-ата минута Септември намали изоставането си, след като Хоркаш не се разбра с Тодор Павлов и влезлият като резерва Валентин Йосков вкара топката в опразнената врата.

В 88-ата минута Хоркаш отново сбърка, изпускайки хваната топка, но за негово щастие този път до гол не се стигна.

Александър Томаш: Подценяването води до грешки, които могат да костват точки

Светослав Петров: Причината за загубата е в мен

Джовани: Играхме заедно и бяхме много дисциплинирани

Локомотив Пловдив – Септември 2:1

1:0 Матеус Да Силва 43′, 2:0 Джовани 58′, 2:1 Валентин Йосков 81′

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус Силва, 34. Петър Витанов (76′ – 6. Христо Иванов), 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (70′ – 19. Денислав Александров), 10. Джовани Маркес (84′ – 4. Мартин Паскалев), 9. Ерик Сорга (76′ – 33. Георги Каракашев)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 19. Денислав Александров, 33. Георги Каракашев, 3. Александър Георгиев, 11. Ивайло Димитров, 21. Иван Михайлов, 6. Христо Иванов

Треньор: Александър Томаш

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 15. Влатко Стояновски, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков (73′ 9. Валентин Йосков), 11. Мартин Ачков (65′ – 13. Мартин Николов), 18. Петър Чуич (73′ – 10. Димитър Костадинов,), 17. Симеон Александров (46′ – 25. Себастиан Якубяк), 24. Стефан Милич

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 9. Валентин Йосков, 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 25. Себастиан Якубяк