Отличен Лудогорец видя жалката защита на Ботев Враца и го унижи за рекордна победа през сезона

Лудогорец разнищи Ботев Враца с 8:1 в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига за най-изразителната си победа през този сезон. По този начин „орлите“ стопиха разликата до лидера ЦСКА на само една точка, като тимът на Ивайло Петев има 59 точки на сметката си, докато врачани остават 11-и с 23 точки. DSPORT.BG

Кирил Десподов даде аванс на своя тим с десетия си гол през кампанията, който бе вкаран от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Том Рапнуи. Игор Тиаго вкара втори гол за разградчани в 35-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Десподов. В 44-ата минута Лудогорец вкара трети гол, който бе същият като втория – Десподов асистира на Игор Тиаго с центриране от ъглов удар, а бразилецът заби топката в мрежата с глава. Лудогорец вкара четвърти гол секунди след началото на втората часто, когато Кайо Видал стреля с глава след центриране от корнер на Десподов, като след това Игор Тиаго довкара топката в мрежата, оформяйки хеттрика си.

След почивката головете продължиха да валят във вратата на Ботев Враца. Десподов вкара пети гол за “орлите” в 57-ата минута, когато бе изведен на чиста позиция от Игор Тиаго и с красив удар с десния крак остави безпомощен Красимир Костов. След час игра Якуб Пьотровски изведе Кайо Видал вдясно от вратата на гостите и резервата с удар по диагонала вкара шести гол за своя тим. Ботев Враца все пак стигна до гол, който падна в 81-ата минута и бе отбелазан от Чавдар Ивайлов от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марко Мажуга. В 89-ата минута Клод Гонсалвеш също записа името си сред голмайсторите, разписвайки се след подаване на Кирил Десподов. Матиас Тисера оформи крайния резултат във втората минута на добавеното време.

Лудогорец – Ботев Враца 8:1

1:0 Кирил Десподов д. (29′), 2:0 Игор Тиаго (35′), 3:0 Игор Тиаго (44′), 4:0 Игор Тиаго (46′), 5:0 Кирил Десподов (57′), 6:0 Кайо Видал (60′), 6:1 Чавдар Ивайлов д. (81′), 7:1 Клод Гонсалвеш (89′), 8:1 Матиас Тисера (90′ + 2′)

Мачът започна с традиционния домакински натиск на “орлите”, които в 8-ата минута пратиха топката във вратата на Красимир Костов. Спас Делев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Франко Русо се извиси над защитата на гостите и вкара гол, но бе зад защитата и попадението му не бе зачетено.

Четири минути по-късно Игор Тиаго бе изведен в наказателното поле, но Костов спаси с крак удара на бразилеца, който бе и в засада.

Кирил Десподов имаше добър шанс да обстрелва вратата на врачани в 26-ата минута, но ударът му от 25 метра от пряк свободен удар срещна стената на Ботев Враца. Съдията Никола Попов обаче бе повикан от реферите на ВАР да разгледа потенциална игра с ръка на Том Рапнуи и реферът отсъди дузпа за “орлите”.

Зад топката застана Кирил Десподов, който в 29-ата минута вкара с безпощаден изстрел в десния ъгъл на Красимир Костов!

Десет минути преди края на редовното време на първата част Кирил Десподов центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Ботев Враца. Той насочи топката към границата на вратарското поле, където Игор Тиаго надскочи защитата на гостите и с глава вкара за 2:0.

Две минути преди края на редовното време Лудогорец можеше да вкара и трети гол след карамбол. Топката стигна до Десподов, който стреля. Топката рикшира в защитник на Ботев Враца, но Костов показа рефлекс и спаси. Секунди по-късно обаче, топката бе в мрежата на гостите. Той падна по същия начин като второто попадение – Десподов центрира от корнер, а Тиаго с глава прати топката в мрежата.

Това бе и последното по-интересно положение за първото полувреме, през което Лудогорец си осигури повече от комфортен аванс.

Втората част започна с нов гол за Лудогорец. Защитата на Ботев Враца отново не знаеше къде се намира при изпълнение на ъглов удар. Десподов центрира, намирайки Кайо Видал на далечната греда. Ударът на резервата с глава бе отразен от Костов, но топката стигна до Игор Тиаго, който отблизо вкара третия си гол в мача.

Ботев Враца опита да върне бързо едно попадение, но мерникът на Мартин Кавдански не бе точен.

Три минути преди изтичането на час игра защитата на врачани отново рухна. Лудогорец направи бърза контраатака, при която Игор Тиаго изведе Кирил Десподов, който с прецизен удар вкара за пореден път топката във вратата на тима на Дани Моралес.

Защитата на Ботев Враца продължи да изнемогва и в 60-ата минута позволи на Кайо Видал да овладее топката след извеждащо подаване на Якуб Пьотровски. Бразилецът имаше малък ъгъл за изстрел и с безпощаден удар вкара шести гол за Лудогорец.

В 66-ата минута защитата на гостите за пореден път показа, че е безпомощна при статични положения, но ударът с глава на Пьотровски рикошира в левия страничен стълб.

В следващите минути оборотите в мача спаднаха и нямаше кой знае колко интересни моменти.

Единадесет минути преди края на редовното време Марко Мажуга бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Чавдар Ивайлов, който в 81-ата минута върна едно попадение за Ботев Враца.

До края на мача имаше време за още попадения, като в 89-ата минута Аслак Фон Витри напредна по дясното крило и подаде на Десподов. Българският национал подаде към границата на вратарското поле, където Клод Гонсалвеш вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите.

Три минути по-късно Матиас Тисера вкара осми гол за тима на Ивайло Петев. Видал центрира отляво, защитник на Ботев Враца опита да изчисти, но топката стигна до Консалвеш. Той изведе Тисера сам срещу вратаря и аржентинецът порази вратата на гостите.

В следващия кръг от efbet Лига Лудогорец ще гостува на Арда в Кърджали на 14 април, а ден по-рано Ботев Враца приема Хебър.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 6. Якуб Пьотровски (73′ – 8. Клод Гонсалвеш), 9. Игор Тиаго (62′ – 10. Матиас Тисера), 11. Кирил Десподов (К), 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси (61′ – 20. Густаво Нонато), 32. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей (46′ – 77. Кайо Видал), 90. Спас Делев (61′ – 23. Мануел Шоу)

Резерви: 12. Симон Слуга, 2. Пипа, 7. Рай Насименто, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 20. Густаво Нонато, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 77. Кайо Видал

Старши треньор: Ивайло Петев

Ботев Вр: 76. Красимир Костов (К), 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 37. Том Рапнуи (46′ – 15. Мирослав Маринов (90′ – 16. Красимир Тодоров)), 23. Браян Мендоса (64′ – 24. Стефан Гаврилов), 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса, 17. Чавдар Ивайлов, 28. Клери Сербер (64′ – 22. Петър Кепов), 14. Марко Мажуга, 9. Даниел Генов (46′ – 6. Антонио Георгиев)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 21. Жан Да Силва, 6. Антонио Георгиев, 16. Красимир Тодоров, 10. Лукас Брамбила, 15. Мирослав Маринов, 22. Петър Кепов, 24. Стефан Гаврилов, 77. Пламен Петров

Старши треньор: Дани Моралес

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Густаво Нонато (Л); Том Рапнуи, Петър Кепов (Б)