Черно море помрачи 102-годишнината на Ботев във Враца

Черно море се наложи над Ботев Враца с 2:0 като гост на стадион „Христо Ботев“ в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. Празникът  по повод на 102-годишнината на врачанския клуб бе помрачен от поражението от „моряците“. Атанас Илиев изведе Черно море напред в резултата в 75-ата минута след безапелационно изпълнена дузпа, а девет минути по-късно Алекс Фернандес удвои аванса на гостите, с което оформи и крайния резултат.

След този успех Черно море затвърди 4-о си място в efbet Лига като има 48 точки в актива си, докато Ботев Враца остава 11-и с 24 пункта.

Ботев Враца бе по-активният от двата отбора в първите минути на срещата. В 3-ата минута Браян Переа навлезе през средата и шутира от средна дистанция, но право в ръцете на Иван Дюлгеров.

Исмаил Иса бе изведен зад гърба на отбраната на Ботев Враца в 9-ата минута. Нападателят на “моряците” овладя топката и шутира, но покрай вратата, пазена от Красимир Костов.

Алекс Фернандес опита да изненада стража на Ботев Враца от далечна дистанция в 20-ата минута, но ударът му не бе точен и прелетя покрай десния страничен стълб.

Виктор Попов получи топката от Даниел Димов в 33-ата минута и шутира от далечна дистанция, а топката рикошира в десния страничен стълб и излезе извън пределите на терена.

Едгар Пачеко напредна по лявото крило и сви топката за Алекс Фернандес, който шутира директно от границата на наказателното поле, но Красимир Костов успя да се намеси и да избие топката в 40-ата минута на двубоя.

В първия четвърт час след началото на второто полувреме двата отбора не достигнаха до удар по посока на някоя от двете врати.

След центриране в наказателното поле на Ботев Враца в 70-ата минута Исмаил Иса свали топката с глава за Атанас Илиев, който отправи удар, но Костов успя да отрази.

Минута по-късно Иса шутира в наказателното поле, а топката срещна ръката на Диего Фераресо, заради което главният рефер Георги Кабаков посочи бялата точка. Атанас Илиев се нае с изпълнението на дузпата и с удар в горния десен ъгъл изведе Черно море напред в резултата в 75-ата минута.

В следващите минути Ботев Враца осъществи териториален натиск в следващите минути, но не достигна до опасно положение пред вратата на Иван Дюлгеров.

След грешка в центъра на терена от страна на домакините, Исмаил Иса подаде за Алекс Фернандес, който напредна по лявото крило и центрира към Атанас Илиев. Топката рикошира в играч на Ботев Враца, а Фернандес шутира, за да удвои аванса на Черно море в 84-ата минута.

В четвъртата минута на добавеното време Исмаил Иса излезе сам срещу Костов и се опита да го прехвърли, но топката срещна напречната греда, последва блокиран удар, след който Мазир Сула стреля от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

Ботев Враца – Черно море 0:2

0:1 Атанас Илиев 75′ (д.)

0:2 Алекс Фернандес 84′

ОТЗИВИ:

Илиан Илиев: Дълго пътуване, проблеми с автобуса, сгъстена програма, задушно време

Моралес: Дузпата не искам да я коментирам, а вторият гол бе с рикошет

Ботев Враца: Ботев Враца: 76. Красимир Костов (К) – 4. Луиз Соарес, 20. Меси Биатумусока, 8. Диего Фераресо – 11. Момчил Цветанов, 6. Антонио Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов (48′ 18. Диого Барбоса), 24. Стефан Гаврилов (46′ 28. Клери Сербер), 23. Браян Мендоса – 15. Мирослав Маринов (60′ 21. Жан-Пиер да Силва), 19. Браян Переа (82′ 14. Марко Мажуга)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 3. Мартин Кавдански, 9. Даниел Генов, 16. Красимир Тодоров, 22. Петър Колев

Треньор: Даниел Моралес

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев – 35. Арлинд Дакай (62′ 71. Васил Панайотов), 27. Даниел Димов (К) (62′ 9. Атанас Илиев) – 23. Едгар Пачеко (46′ 33. Мишаел Алвес (74′ 32. Мартин Дичев), 11. Алекс Фернандес, 7. Матеус Машадо (46′ 8. Мазир Сула) – 86. Исмаил Иса

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 39. Николай Златев, 77. Стефан Велев