След 30 удара Лудогорец вкара инфарктно 9 минути преди края

Лудогорец стигна до драматична минимална победа с 1:0 над Локомотив София в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. Столичните “железничари” останаха с 10 човека в края на първата част, когато Селсо Рапосо бе изгонен за втори жълт картон. Момчетата на Станислав Генчев  удържаха натиска на домакините до 81-ата минута, когато Игор Тиаго вкара в четвърти пореден мач, с което донесе трите точки на “орлите”. Тимът на Ивайло Петев отправи 14 точни и 16 неточни удара по посока вратата на Бабукар Гайе, а още 12 изстрела бяха блокирани от играчи на Локо Сф. DSPORT.BG

Така Лудогорец събра актив от 65 точки и излезе временно първи преди гостуването на ЦСКА на Пирин. “Червените” са с 64 точки. Локомотив София е осми с 37 точки.

В следващия кръг Лудогорец се изправя срещу ЦСКА на “Армията” на 30 април, като преди това на 25-и, вторник гостува на Черно море в първи полуфинал за Sesame Купа на България. Локомотив София приема ЦСКА 1948 за Купата, а след това е домакин на Хебър на 29 април.

Лудогорец започна по-добре двубоя. В 8-ата минута защитата на Локомотив сбърка и топката стигна до Бърнард Текпетей, който подаде към Пьотровски, но Бабукар Гайе с тяло успя да спре удара на поляка.

Десет минути след това Кирил Десподов открадна топката от Лука Иванов и стреля към опразнената врата, но Бабукар Гайе успя да се върне навреме и да избие топката пред голлинията.

В 21-ата минута Аслак фон Витри върна топката към Спас Делев, а нападателят от село Ключ я прати във вратата, но след преразглеждането с ВАР попадението не бе зачетено.

В 32-ата бранител на Лудогорец попречи на Дейвид Малембана да стреля към вратата на Падт. Три минути след това Гайе успя да парира изстрел на Фон Витри.

В 42-ата минута столичните “железничари” останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Селсо Рапосо.

В 49-ата минута Текпетей стреля от дистанция, но покрай вратата на Локо Сф. В 55-ата Спас Делев стреля с глава, но Гайе успя да избие в корнер.

В 63-ата минута Серджио Падт се намеси решаващо, след като Карлос Франса се справи със Спас Делев, а след това премина и покрай Франко Русо преди да отправи удар, който Падт отрази с една ръка.

Отговорът на Лудогорец дойде три минути по-късно, когато Игор Тиаго с глава уцели напречната греда на вратата, пазена от Гайе.

В 69-ата минута Кирил Десподов пусна пас към Пьотровски, но полякът отправи много неточен изстрел. В следващите минути натискът на Лудогорец стана все по-осезаем.

В 81-ата минута Лудогорец успя да поведе в резултата. След центриране от корнер на Спас Делев Игор Тиаго с глава прати топката във вратата на Гайе.

В 85-ата минута Георги Димитров отсъди дузпа за нарушение на Алан Диас срещу Матиас Тисера. След малко по-дълго преразглеждане с ВАР и лично преразглеждане от страна на Георги Димитров наказателният удар бе отменен и последва жълт картон за симулация на Тисера.

Генчев: Този мач трябва да ни е пример за отдаденост и борбеност

Ивайло Петев: Надявам се в следващите мачове да имаме по-малко положения, но повече голове

Лудогорец – Локомотив София 1:0

1:0 Игор Тиаго 81′

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 24. Оливие Вердон, 22. Франко Русо, 6. Якуб Пьотровски (72 – 20. Густаво Нонато), 8. Клод Гонзалвеш (72 – 23. Мануел Шоу), 16. Аслак фон Витри, 11. Кирил Десподов – к (71 – 10. Матиас Тисера) , 37. Бърнард Текпетей (62 – 77. Кайо Видал), 90. Спас Делев (90 – 7.Рай Насименто), 9. Игор Тиаго

Резерви: 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 7. Рай Насименто, 10. Матиас Тисера, 20. Густаво Нонато, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 58. Димитър Илиев, 77. Кайо Видал

Треньор: Ивайло Петев

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 5. Дейвид Малембана, 22. Ивайло Найденов, 13. Селсо Рапосо, 39. Антонио Вутов (68 – 70. Димо Бакалов), 15. Лука Иванов -к, 8. Мартин Райнов, 94. Юлиан Ненов (90 – 18. Християн Чипев), 29. Станислав Костов (46 – 12. Бруно Франко), 11. Карлос Франса

Резерви: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 7. Александър Александров, 44. Божидар Кацаров, 70. Димо Бакалов, 4. Мики Орачев, 18. Християн Чипев

Треньор: Станислав Генчев

Жълти картони:  Франко Русо (Л), Антонио Вутов, Селсо Рапосо (ЛСФ)

Червени картони: Селсо Рапосо (ЛСФ)

Съдия: Георги Димитров