“Добруджа” изпусна победата в Габрово

В пряка битка за оставане в професионалния футбол “Янтра” и “Добруджа” завършиха наравно – 1:1, в Габрово, в мач от 27 кръг на Втора лига. Подкрепяни от около 20 жълто-зелени фенове, гостите ясно показаха от самото начало, че са дошли за трите точки. През първото полувреме домакините не успяха да създадат нито една опасност пред вратата на добричлии. По-активните действия на жълто-зелените дадоха резултат минута преди почивката, когато Стефан Митев технично насочи топката в целта, след ниско центриране отдясно на Янчо Андреев. Мачът отиваше към победа за гостите, но в края на срещата “Янтра” получи дузпа, която Петър Казаков реализира.

Така “Добруджа” събра 32 точки и остава на 11-ото място във временното класиране. За отбора предстоят две поредни домакинства в Добрич, които са насрочени за 1 и 5 май, съответно срещу “Лудогорец 2” и “Етър”.