Левски не показа нищо бляскаво срещу закъсалия Берое, но спечели драматично

Левски победи Берое с минималното 1:0 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. „Сините“ не бяха съвсем убедителни драма закъсалия си противник, но измъкнаха срещу трите точки с гол дълбоко в добавеното време на резервата Асен Чандъров. DSPORT.BG

Играта на домашните в нападение не спореше. Въпреки това, че владее повече топката, изпрати първия си точен удар по посока на вратата на Иван Караджов чак в 72-рата минута.

В последната минута от минималното добавено време Чандъров реализира и подпечата успеха за столичани.

Левски се изравни по точки с Черно море. Тимът, воден от Елин Топузаков, е пети с 48 пункта. „Моряците“ са на четвъртото място заради предимство в директните мачове. Междувременно Берое остава на 12-ата позиция с 24 точки, колкото има и Ботев Враца.

В началните минути на срещата преобладаваше битката в средата на терена и липсваха голови опасности пред двете врати.

В 6-ата минута Уелтон проби добре отляво и падна пред наказателното поле. „Сините“ искаха нарушение, но главният съдия Владимир Вълков подмина ситуацията.

Минута по-късно Левски създаде първата добра голова опасност. Уелтон се измъкна по левия фланг, навлезе в наказателното поле и от аутлинията центрира меко на далечната греда. Там беше Роналдо, чийто удар премина покрай вратата на Иван Караджов.

В 13-тата минута домакините бяха много близо до гола. Филип Кръстев изпълни ъглов удар. Плеймейкърът на Левски качи топката на главата на Цунами, чийто удар с глава мина на сантиметри над напречната греда.

Три минути по-късно Левски получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Иван Караджов проследи летежа на топката и боксира, за да предотврати опасност.  В 26-ата минута удар с глава на Рикардиньо беше много неточен.

Половин час след началото „сините“ в две последователни ситуации поискаха дузпа. И при двата случая Владимир Вълков прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

При първата след центриране отдясно Роналдо падна на тревата след съприкосновение с Клайдер Машадо. При втората Рикардиньо опита задна ножица. Топката сякаш срещна ръката на Уерди Мара, но тя не беше разперена, а и дистанцията беше минимална.

В 44-тата минута Левски получи пряк свободен удар, фронтално срещу вратата на Иван Караджов. Филип Кръстев се възползва от възможността да стреля директно. Топката обаче се отби от стената.

Пет минути след почивката Филип Кръстев тръгна на индивидуален пробив през центъра. Халфът на Левски влезе в наказателното поле и се строполи на тревата. Той поиска дузпа, но Вълков отново прецени, че няма нищо нередно.

В 52-рата минута Вини Трибуле се озова на чиста стрелкова позиция, но много добре беше застанал Келиан ван дер Каап, който блокира и спаси почти сигурен гол, защото последната преграда беше вратаря Пламен Андреев.

Секунди по-късно Зария Ламбулич и Сана Гомес се сблъскаха при успешния си опит да спрат Роналдо. Първият получи жълт картон, а Гомес пострада и беше изнесен на носилка. Филип Кръстев изпълни прекия свободен удар. Той завъртя топката чудесно в наказателното поле. Ван дер Каап засече и от близко разстояние вкара, но попадението не беше зачетено заради безспорна засада.

Час игра след началото Ван дер Каап сбърка. Спас Георгиев се откъсваше сам срещу Андреев, но беше застигнат от нидерландеца. До опасност за вратата на „сините“ не се стигна.

В 67-ата минута Берое извади късмет. Уелтон се впусна в предни позиции. Пред бразилеца се откри свободно пространство за удар. Той отправи такъв от средна дистанция. Топката премина много близо покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Иван Караджов.

В 69-ата минута Левски организира страхотна атака. Роналдо получи на левия фланг. Бързото бразилско крило нахлу в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас. Рикарджиньо беше на чудесна позиция, но в последния момент беше изпреварен от защитник, който изчисти в ъглов удар.

Едва три минути по-късно дойде първият точен удар от началото на мача. Отправи го Уелтон. Фланговият играч стреля в близкия ъгъл на Иван Караджов. Вратарят внимаваше и се намеси без особени затруднения.

Малко след това Берое тръгна на контраатака. Вини Трибуле получи отляво, освободи си пространство за удар и стреля от дъгата на наказателното поле, но покрай левия страничен стълб.

В 84-тата минута Пламен Андреев направи първото си спасяване, което беше от ключово значение. Старозагорци организираха бърза атака. Серкан Юсеин беше намерен с центриране на далечната греда. Халфът засече и насочи топката в центъра на вратата по земя. Капитанът на „сините“ се беше позиционирал перфектно и спаси.

В ответната атака столичани разиграха добре. Андриан Краев стреля от дистанция, но покрай вратата. Топката закачи външната страна на мрежата.

В 90-ата минута Марин Петков беше фаулиран на метър пред наказателното поле. Докато Патрик-Габриел Галчев се готвеше да изпълни прекия свободен удар, фен нахлу на терена и отиде да прегърне Пламен Андреев. Няколко други привърженици го подгониха. С помощта на стюардите нахлулият фен беше изведен от стадиона. Ударът на Патрик Габриел-Галчев срещна стената.

Развръзката остана за финалните секунди преди последния съдийски сигнал на Владимир Вълков. Левски изпълни бързо един тъч и изненада отбраната на Берое. Андриан Краев овладя и намери Асен Чандъров в наказателното поле. Полузащитникът моментално стреля и с плътен удар преодоля Караджов.

Берое нямаше никакво време за реакция и трябваше да се примири със загубата. В следващия кръг от efbet Лига Левски гостува на Ботев Пловдив при откриването на реконструирания стадион „Христо Ботев“, докато Берое посреща Пирин Благоевград.

Фен нахлу на терена в последната минута на Левски – Берое (ВИДЕО)
Топузаков: Може да видите радостта след гола, защото тя беше искрена и неподправена (ВИДЕО)
Треньорът на Левски: Анте Блажевич ще бъде върнат в отбора (ВИДЕО)

Киров: За една минута психологически бяхме в двете крайности

Асен Чандъров: Емоцията е голяма
Иван Караджов: Боли, но и тях ги е боляло миналата седмица, когато изпуснаха дузпата

Левски – Берое 1:0

Асен Чандъров 90’+4′

Левски (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис (Патрик-Габриел Галчев 54′), 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов (Асен Чандъров 62′), 17. Уелтон (Марин Петков 82′) – 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 11. Двавад Ел Джимили, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 41. Дейвид Михалев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Треньор: Елин Топузаков

Берое:  73. Иван Караджов (К), 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомес (Макс Челич 56′), 5. Зария Ламбулич, 8. Серкан Юсеин, 9. Калоян Кръстев (Тонислав Йорданов 70′), 10. Уерди Мара (Ромарио Мойс 64′), 14. Педро Сантана, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машадо, 77. Божидар Пенчев (Вини Трибуле 46′)

Резерви: 23. Иван Гошев, 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски, 11. Денислав Станчев, 13. Ромарио Мойс, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 21. Вини Трибуле, 98. Тонислав Йорданов

Треньор:  Николай Киров

Съдия:  Владимир Вълков

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTube  и  TikTok!