Спартак Варна се върна в играта с изключително важна победа срещу Септември

Спартак Варна е обратно в битката за оцеляване, след като постигна изключително важна победа с 2:0 при домакинството на Септември София от 27-ия кръг на efbet Лига. Головете за домакините отбелязаха Денис Баланюк и Родни Антуи. И двете попадения във вратата на Септември дойдоха след две много груби грешки на Димитър Шейтанов.DSPORT.BG

Спартак Варна поведе с 1:0 в 9-ата минута. Димитър Шейтанов допусна много груба грешка. Той се забави с изритването на топката, а Денис Баланюк го пресира. Шейтанов изрита топката, но право в тялото на Баланюк, след което топката влезе във вратата му.

Иван Йорданов отправи много хубав удар от разстояние в 15-ата минута, топката рикошира в главата на Иван Арсов и стана много коварна за вратаря Димитър Шейтанов, който плонжира и успя да избие.

В 22-ата “соколите” изпълниха ъглов удар, Бен Карамоко скочи, а Шейтанов опита да улови, но неуспешно. След това топката отиде в капитана Пламен Димов, който стреля от движение, но над напречната греда на Септември.

В 61-ата минута Кабов се опита да комбинира със свой съотборник в наказателното поле на Спартак Варна, но топката срещна дясната ръка на Виктор Митев. Съдията Васимир Ел-Хатиб първоначално не свири дузпа, но рефера на ВАР Валентин Железов го извика, за да преразгледа ситуацията. Васимир Ел-Хатиб обаче потвърди своето първоначално решение и не даде дузпа за Септември.

Мартин Стоянов центрира в наказателното поле на Спартак Варна в 84-ата минута, където Валентин Йосков стреля с глава, но право в ръцете на Иван Дичевски. Това бе първият точен удар в очертанията на вратата на Спартак.

Спартак Варна направи много голям пропуск в 85-ата минута. Александър Беолусов пусна отличен извеждащ пас към Родни Антуи, който излезе сам срещу Димитър Шейтанов и стреля покрай него, но и встрани левия страничен стълб на вратата на Септември.

Спартак Варна удвои своята преднина в 90-ата минута. Димитър Шейтанов отново не успя да изчисти добре една топка и я подари на Иван Йорданов. Той подаде на Ивей Ромееш, който с много мощен диагонален удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Шейтанов.

По този начин Спартак Варна записа трета победа от началото на сезона в efbet Лига. Септември допусна четвърта поредна загуба в първенството.

Спартак Варна остава на последно място с 16 точки, а Септември е тринадесети с 22 точки.

Спартак Вн – Септември 2:0

1:0 Денис Баланюк 9′

2:0 Ивей Ромееш 90′

Спартак Вн: 21. Иван Дичевски, 22. Роберто Хименес, 25. Пламен Димов (К), 3. Бен Карамоко, 14. Ивей Ромееш, 82. Иван Йорданов (90+3′ – 10. Румен Руменов), 66. Александър Цветков, 12. Евандро Коста (80′ – 17. Александър Беолусов), 7. Лерой Микелс (56′ – 8. Ивайло Климентов), 11. Виктор Митев, 27. Денис Баланюк (80′ – 47. Родни Антуи)

Резерви: 31. Кристиано Фигейредо, 20. Нейтън Олдър, 6. Луан Да Силва, 45. Даниел Начев

Старши треньор: Димитър Димитров

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (К), 15. Влатко Стояновски (71′ – 17. Симеон Александров), 4. Иван Арсов (46′ – 6. Атанас Кабов), 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков (80′ – 9. Валентин Йосков), 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 18. Петър Чуич (60′ – 10. Димитър Костадинов), 25. Себастиан Якубяк, 24. Стефан Милич

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 23. Йоан Гаврилов, 16. Кристиян Пешов, 11. Мартин Ачков