Дъждовен, но не и с голове мач между Славия и Ботев Пловдив

Славия и Ботев Пловдив затвориха 27-ия кръг на efbet Лига с равенство 0:0 на стадион „Александър Шаламанов“. Двубоят ще се започни най-вече с проливния дъжд, който се изсипа над столичния квартал „Овча купел“.

С тази точка Славия запазва 7-ото си място във временното класиране с 42 точки, докато Ботев Пловдив събра 29 точки и е на 10-а позиция.

Мачът започна по-силно за домакините, като в 5-ата минута Емил Стоев бе изведен в наказателното поле, но Хидайет Ханкич спаси. Секунди по-късно Кристиан Добрев засече ниско центриране отляво, но прати топката право в обятията на стража на гостите.

Точно преди изтичането на 10 минути игра, Тони Тасев шутира от пряк свободен удар, но прати топката над вратата на Ботев Пловдив.

Пет минути след това Антоан Бароан направи голям пропуск, след като получи топката в наказателното поле след пас отдясно на Абдулайе Траоре, но прати топката встрани от вратата. Славия отвърна с неточен удар на Добрев.

По-добрата игра на “белите” продължи, като в 39-ата минута Добрев проби отдясно и пусна пас към Галин Иванов, но неговият изстрел мина над вратата на Ханкич.

До края на първата част голове не паднаха и така двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:0.

Славия започна по-добре второто полувреме, като пет минути след началото му Галин Иванов нахлу на рейд в наказателното поле и стреля с десния крак, но топката премина покрай вратата.

След час игра Дилан Мертенс получи шанс да шутира от границата на наказателното поле, но Светослав Вуцов внимаваше и спаси коварния изстрел на бранителя.

В 68-ата минута Славия бе близо до гол, но нито Тони Тасев, нито Емил Стоев успяха да засекат остро подаване във вратарското поле на Кристиан Добрев и защитник на пловдивчани изчисти.

Петнадесет минути преди края на редовното време шут на Людовик Соарес от пряк свободен удар мина над напречната греда.

Ботев Пловдив стигна до най-добрата си възможност в 81-ата минута, когато Абдулайе Траоре бе изведен един на един с Натан Гасама. Играчът на Ботев преодоля бранителя на Славия, но последвалият удар бе спасен от Вуцов.

Последните минути бяха по-силни за гостите, които създадоха някои интересни положения, с които обаче вратарят на Славия се справи. В продължението изстрел на Галин Иванов се отби от защитник на Ботев, но последвалият ъглов удар не доведе до опасност пред вратата на “канарчетата”.

В следващия кръг Славия ще гостува на Септември, като мачът на Националния стадион „Васил Левски“ е в петък, 28 април. Ботев Пловдив пък приема Левски на стадион „Христо Ботев“ под тепетата ден по-късно.

Славия – Ботев Пд 0:0

ОТЗИВИ:

Венци Стефанов за чужденците: Язва, не могат един волейболен отбор от българи да направят (ВИДЕО)

Балтазар: Ако аз строих този отбор на Ботев, щях да имам на разположение повече качествени българи (ВИДЕО)

Загорчич: Трябва да сме доволни от спечелената днес точка

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 33. Галин Иванов (К), 71. Кристиян Стоянов (83′ – 19. Чунг Нгуен До), 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев (68′ – 9. Ахмед Ахмедов), 8. Емил Стоев

Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Ахмед Ахмедов, 37. Венцислав Керчев, 10. Владимир Николов, 17. Ерол Дост, 83. Христо Попадийн, 15. Валентин Петров, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До

Старши треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 6. Дилан Мартенс (80′ – 5. Красиан Колев), 11. Антоан Бароан (70′ – 26. Амаду Думбоуя), 15. Джеймс Етоо, 18. Самюел Супрайен (К), 19. Абдулайе Траоре (90′ – 9. Мартин Секулич), 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 33. Стефан Смъркалев, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич, 20. Антонио Калдерон, 25. Станислав Работов, 26. Амаду Думбоуя