Лудогорец обърна Черно море във Варна и е все по-близо до първи финал от 6 години

Лудогорец стигна до много ценна победа с 2:1 след обрат като гост на Черно море в първи полуфинал от SESAME Купа на България и така е все по-близо до първия си финал в турнира от 2017 г. насам. DSPORT.BG

“Моряците” поведоха в резултата в 13-ата минута, когато Алекс Фернандес направи добавка след спасен удар на Александър Василев и отблизо вкара гол. Четири минути по-късно Лудогорец изравни чрез Густаво Нонато, който с удар от 5-6 метра с левия крак матира Иван Дюлгеров. “Орлите” стигнаха до пълен обрат в 34-ата минута, когато Десподов центрира от пряк свободен удар и Игор Пластун засече топката с левия си крак, пращайки я в мрежата на варненци. В 84-ата минута Стефан Велев бе изгонен заради грубо нарушение срещу Кайо Видал и така варненци трябваше да доиграят мача в намален състав.

Началото на срещата на стадион “Тича” започна с размяна на удари, но и в двата случая вратарите се справиха.

Десет минути след началото Густаво Нонато изведе технично Кирил Десподов зад защитата. Останал сам в наказателното поле, българският национал опита веднага да завърши, стреляйки с външен фалц, но вратарят на Черно море спаси.

Така се стигна до 13-ата минута, когато топката стигна до Едгар Пашеко на лявото крило. Той върна към Александър Василев на границата на наказателното поле и българинът стреля ниско. Симон Слуга спаси, но топката стигна до Алекс Фернандес, който бе оставен сам в наказателното поле и при добавката на празна врата прати топката в мрежата.

Тимът на Ивайло Петев бързо изравни. В 17-ата минута диагонален пас на Якуб Пьотровски намери Десподов на лявото крило. Той стреля, но Дюлгеров спаси. Топката обаче стигна до Густаво Нонато, който от границата на вратарското поле с левия крак прати топката в долния десен ъгъл – 1:1.

Последваха по-силни минути за тима на Илиан Илиев, който на няколко пъти направи добри бързи атаки, но така и не успя да вкара във вратата на Слуга.

Вместо това, Лудогорец стигна до втори гол в 34-ата минута. Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар. В наказателното поле Игор Пластун бе оставен сам на втора позиция и с левия си крак засече топката, поразявайки мрежата на “моряците”.

Този гол стъписа домакините и Лудогорец тръгна напред. В 41-ата минута Матиас Тисера бе изведен сам срещу вратаря, но шутът на ааржентинеца бе анемичен и неточен.

До края на първата част повече попадения не паднаха и така двата отбора се оттеглиха на почивка при аванс за гостите от Разград.

Втората част започна по-силно за “моряците”, които в 51-ата минута имаха претенции за нарушение на Игор Пластун срещу Васил Панайотов.

Последваха по-спокойни минути, като Черно море не успяваше да затрудни Симон Слуга, а “орлите” също нямаха сериозни напедания.

В 74-ата минута Александър Василев центрира отляво, топката бе изчистена от играч на Лудогорец, но попадна на крака на Мишаел Алвес, който стреля от воле и мина над вратата.

Три минути по-късно Исмаил Иса попаде към Живко Атанасов в наказателното поле, но не успя да стреля, а и бе отсъдена засада.

В 82-ата минута Стефан Велев фаулира грубо измъкналия се от него Кайо Видал, като първоначално съдията Волен Чинков показа жълт картон на халфа на “морето”, но след преразглеждане с ВАР промени решението си и изгони Велев в 84-ата минута.

Две минути преди края на редовното време Лудогорец имаше шанс, след като Педро Нареси засече центриране отдясно на Аслак Фон Витри, но бранител на Черно море блокира удара.

Александър Василев имаше шанс във втората минута на добавеното време, но топката мина над вратата. До края на мача не паднаха повече попадения и така тимът на Ивайло Петев се поздрави с успеха в първия полуфинал за Купата.

Реваншът в Разград е в четвъртък (11 май), от 19:00 часа на „Хювефарма Арена“.

Черно море – Лудогорец 1:2

1:0 Алекс Фернандес (13′), 1:1 Густаво Нонато (17′), 1:2 Игор Пластун (34′)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Стефан Велев Ч (84′)