ЦСКА 1948 с важна крачка към първия си финал за Купата след зрелище в „Надежда“

ЦСКА 1948 победи Локомотив София с 3:2 на стадиона в столичния квартал „Надежда“ в първи полуфинален мач за Sesame Купа на България. Реваншът е след точно две седмици – на 10 май от 19:00ч. на стадион „Витоша“ в Бистрица. Победителят от двойката ще се изправи в мача за трофея срещу спечелилия сблъсъка между Лудогорец и Черно море.

В 17-ата минута Ивайло Найденов даде аванс на столичните “железничари” след грешка на Даниел Наумов. ЦСКА 1948 направи обрат в рамките на само две минути, като в 30-ата Сидклей изравни, а в 32-рата Радиослав Кирилов даде аванс на гостите. В 41-ата минута Педриньо покачи на 1:3. В 50-ата минута Дейвид Малембана намали изоставането на Локомотив. В 78-ата минута Симеон Петров бе изгонен с втори жълт картон.

За Локомотив София предстои домакинство на Хебър Пазарджик за първенство, а преди реванша „железничарите“ имат още гостуване на Ботев Враца и домакинство на Арда Кърджали. ЦСКА 1948 последователно ще гостува във Варна на Черно море и Спартак, а след това закрива редовния сезон с домакинство на Славия.

След едва две минути игра срещата бе прекъсната за кратко, тъй като хореографията на домакинските привърженици пречеше на една от камерите за ВАР. Това забави изпълнение на ъглов удар за гостите с близо три минути, а при последвалото центриране на Педриньо Георги Русев не успя да нанесе добър удар.

ЦСКА 1948 бе по-активният тим в началните минути, като в деветата Георги Русев центрира отдясно, Светослав Диков засече с глава, но отклони топката толкова доколкото тя да не достигне до Октавио, който бе на далеч по-изгодна позиция.

В 12-ата минута Антонио Вутов центрира коварно от ъглов удар, но Даниел Наумов внимаваше и изби летящата точно под гредата му топка в нов корнер, от който този път не последва нищо опасно след изключително неточен удар на Юлиан Ненов от около 20 метра.

Минута след това Георги Русев проби добре отляво и аннесе въртелив удар към далечния ляв ъгъл, но Бабукар Гайе успя да избие, макар и с леки затруднения.

В 18-ата минута Мартин Райнов комбинира с Юлиан Ненов, той центрира опасно, Даниел Наумов се намеси доста неубедително и подари топката на Ивайло Найденов, който на празна врата нямаше как да сбърка и даде аванс на Локомотив София.

Пет минути по-късно ЦСКА 1948 опита да отговори след пас по въздуха на Радослав Кирилов към Георги Русев, но последният не успя да нанесе точен удар. В 26-ата минута Русев изстреля от движение лошо изчистена топка, което доведе само до ъглов удар.

Половин час след началото Стив Фуртадо проби отдясно и намери Светослав Диков, който бе забравен от защитата на домакините, но не си спря добре топката и опропасти отлична възможност за своя тим. При последвалото странично хвърляне топката стигна до Диков, той пусна за Сидклей, а бразилският ляв бек с пут от далечна дистанция изравни.

Само две минути след това Фуртадо центрира за Октавио, той опита да свали за Георги Русев, но бранител на домакините се намеси и изчисти, но право в краката на Радослав Кирилов, който с мощно воле се разписа за 1:2.

В 35-ата мунита Антонио Вутов с добро центриране с левия крак от пряк свободен удар намери Дейвид Малембана, който продължи с глава към Алан Диас, чийто удар бе избит в корнер от Даниел Наумов.

В 37-ата минута Педриньо изпълни по великолепен начин пряк свободен удар от трудна позиция и малък ъгъл, но ударът му мина на сантиметри над вратата на Локомотив.

ЦСКА 1948 стигна до трето попадение в 41-ата минута на срещата. След неубедителна намеса на Алан Диас при ъглов удар топката стигна до Педриньо, а той без да се поколебае нанесе силен удар, с който не остави никакви шансове на Гайе – 1:3.

По този начин момчетата на Тодор Янчев си осигуриха комфортен аванс на почивката.

Втората част започна по-добре за гостите. В 47-ата минута Педриньо намери Емил Ценов, който стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран и излезе в корнер. При последвалото изпълнение Бабукар Гайе блесна с двойно спасяване – първо отрази удар на Октавио с глава, а след това се справи с добавката на Симеон Петров.

В 49-ата минута отново ъглов удар се оказа проблемен за Локомотив София. Симеон Петров бе забравен от отбраната на домакините и стреля с глава, но покрай вратата.

Въпреки доброто начало за ЦСКА 1948, Локомотив София успя да върне едно попадение в 50-ата минута. Антонио Вутов центрира прекрасно към Дейвид Малембана, който бе изпуснат от Елитон и с глава прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Дани Наумов за 2:3.

След леко затишие Локомотив София имаше шанс да изравни в 68-ата минута, когато Антонио Вутов стреля от пряк свободен удар от добра позиция, но бе неточен.

В 78-ата минута Симеон Петров остави ЦСКА 1948 с човек по-малко, след като извърши нарушение срещу Карлос Франса, което доведе до втори жълт и респективно червен картон. Петров тъкмо се бе върнал от наказание.

При последвалия свободен удар се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на гостите, Станислав Костов успя да нанесе удар с глава, но той бе слаб и Сидклей успя да изчисти от голлинията.

Юлиан Ненов нанесе опасен удар от от далечна дистанция в 82-ата минута, но Даниел Наумов без да поема рискове изби в корнер. Минута по-късно Антонио Вутов пусна хитър пас за Ивайло Найденов, който стреля от малък ъгъл, Наумов изби, секунди след това Юлиан Ненов нанесе нов шут, но на пътя на топката застана бранител на гостите.

До края възпитаниците на Станислав Генчев опитаха на още няколко пъти да стигнат до изравнително попадение, но така и не успяха.

Станислав Генчев: Много голяма класа в представянето на футболистите от ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Тодор Янчев: Картонът на Симеон бе попресилен (ВИДЕО)

Ради Кирилов: Съжалявам, че не си решихме всичко (ВИДЕО)

Локомотив София – ЦСКА 1948 2:3

1:0 Ивайло Найденов 18′, 1:1 Сидклей 30′, 1:2 Радослав Кирилов 32′, 1:3 Педриньо 41′, 2:3 Дейвид Малембана 50′

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе – 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 5. Дейвид Малембана – 22. Ивайло Найденов, 8. Мартин Райнов (57′ 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров (К – 57′) (84′ 7. Александър Александров), 94. Юлиан Ненов – 39. Антонио Вутов – 70. Димо Бакалов (57′ 29. Станислав Костов), 11. Карлос Франса

Резерви: 24. Александър Любенов – 3. Марио Петков, 4. Мики Орачев, 7. Александър Александров, 12. Бруно Франко, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев, 26. Красимир Милошев, 29. Станислав Костов

Треньор: Станислав Генчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К) – 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей– 28. Емил Ценов, 58. Октавио – 99. Радослав Кирилов (86′ 45. Преслав Антонов), 10. Георги Русев (90′ 4. Ангел Лясков), 8. Педриньо (79′ 24. Лазар Марин) – 55. Светослав Диков (79′ 9. Александър Колев)

Резерви: 33. Генадий Ганев – 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев, 15. Александър Александров, 24. Лазар Марин, 45. Преслав Антонов, 71. Айвън Ангелов

Треньор: Тодор Янчев

Съдия: Радослав Гидженов

Жълти картони: Димо Бакалов, Мартин Райнов (Локомотив София), Октавио, Елитон, Симеон Петров, Сидклей, Стив Фуртадо (ЦСКА 1948)

Червен картон: Симеон Петров (ЦСКА 1948)