Лудогорец свали ЦСКА от върха с железни нерви и шампионски дух, Кабаков едва не прекрати мача

Лудогорец победи с 1:0 като гост ЦСКА на попълнения стадион „Българска армия“ и излезе начело на класирането. Единственото попадение на вкара Игор Тиаго в 68-ата минута. Точно преди гола на нападателя на главния съдия Георги Кабаков едва не приключи мач а.DSPORT.BG

Капитанът на гостите Кирил Десподов се опитваше да изпълни ъглов удар, но беше замерян с предмети.

Рефер №1 на България предупреди двама треньори, а минутка по-късно прибра футболистите към съблекалните. При излизането към тунела съдийската бригада също беше замеряна. След 15 минути прекъсването на двубоя беше подновен, а Игор Тиаго засече центриране на Десподов и вкара победния гол за своя тим.

С победата Лудогорец сложи край на серията на ЦСКА от 16 поредни мача без загуба. За последно „червените“ паднаха именно от шампионите в Разград през есента.

По-важното е, че тимът на Ивайло Петев се изкачи на първото място в класирането. Разградчани са с актив от 68 точки, докато „армейците“ са втори с 67. След месеци наред на върха в таблицата, ЦСКА сдаде върха!

Десподов: Попитах Турицов дали ЦСКА играе за хикс, така изглеждаше (ВИДЕО)

Тиаго: Всички тук са големи играчи, това е духът на Лудогорец
Бурната радост на Лудогорец след триумфа на ‘‘Армията‘‘ (ВИДЕО)
Саша Илич: Горд съм от футболистите, за пръв път стадионът беше пълен до дупка (ВИДЕО)
Турицов: Искаха да дадат служебна победа за Лудогорец, поведението на феновете е нормално

Петев: Знаех, че ще дойде моментът, в който няма да създадем толкова положения, но ще вкараме (ВИДЕО)

В началните минути ЦСКА подходи изчаквателно. Домакините дадоха инициативата на съперника, който не успя да застраши вратата на Густаво Бусато. Играта беше и понакъсана заради намеса на медицинските щабове.

В средата на първото полувреме в рамките на 60 секунди ЦСКА пропусна два страхотни шанса да поведе. Първият се откри пред Дюкенс Назон. Хаитянинът овладя в наказателното поле, успя да се обърне и стреля от малък ъгъл – много неточно. Топката се разходи успоредно по аутлинията и почти излезе в тъч. Тибо Вион я догони и върна напрежението пред Серджио Падт. Защитник на гостите се размина с топката и Браян Морено овладя на гърди. От чиста позиция стреля. Топката лизна десния страничен стълб, но излезе в аут.

Минутка по-късно Тобиас Хайнц беше изведен с дълго подаване зад защитата на „орлите“. Халфът се пребори и навлезе в наказателното поле. Ударът му по земя обаче беше крайно разочароващ.

Половин час след началото топката беше върната спорно към Падт. Вратарят изпревари Браян Морено, но беше изритан от футболиста на ЦСКА. Наложи се намесата и на двата медицински щабове. Морено получи жълт картон за грубото си закъсняло влизане.

В 39-ата минута Тобиас Хайнц получи свободно пространство. Той проби през центъра и стреля, но в тялото на защитник на гостите.

Във финалните минути на първата част мачът се изнерви. В 43-тата минута имаше напрежение край тъчлинията. Аслак фон Витри тръгна да изпълнява бързо тъч. Той се спречка с Тибо Вион. Саша Илич също се намеси. Кабаков успокои страстите с официално предупреждение на Фон Витри.

В 51-вата минута реферът Георги Кабаков взе странно решение. При една контраатака Якуб Пьотровски беше повален от Юрген Матей. Топката остана във владение на гостите и трима футболисти излизаха сами срещу Бусато. Кабаков обаче реши да не дава авантаж, ами спря играта, за да покаже жълт картон на Матей.

Две минути по-късно феновете на ЦСКА запалиха множество факли. Заради дима играта беше спряна в продължение на няколко минути.

Около час игра след началото. Лудогорец получи пряк свободен удар. Франко Русо засече с глава центрирането, но Бусато спаси. Правилно беше отсъдена засада, така че дори топката да беше влязла в мрежата на ЦСКА гол нямаше да има.

В 66-ата минута Тобиас Хайнц стреля по земя от дъгата на наказателното поле. Падт внимаваше и спаси. Това беше първият точен удар в мача.

Междувременно заради инцидент в Сектор “Г” пред трибуната спря линейка, в която беше качен привърженик на ЦСКА.

Секунди по-късно Кирил Десподов отиде да изпълнява ъглов удар отдясно по атаката. Към него полетяха предмети. Кабаков отиде при двамата старши треньори Саша Илич и Ивайло Петев, с които проведе кратък разговор. При опит играта да бъде подновена, Десподов отново беше замерян. Кабаков реши да прибере двата отбора и се насочи към тунела. Мачът беше спрян, а предмети полетяха и към съдиите при прибирането им в тунела. ЦСКА остана на терена и започна да си подава няколко топки, докато „орлите“ се прибраха към съблекалните.

След около 15 минути Кабаков се върна на терена. Заедно с делегата и полицията беше решено двубоят да се поднови от 66:45 минута, точно когато беше спрян.

Играта беше подновена с корнера, при който Десподов беше замерян с предмети. Отново капитанът на Лудогорец смело отиде да изпълнява и центрира. Защитник на ЦСКА изчисти в нов корнер от другата страна на вратата, пазена то Бусато. Десподов отиде да изпълни и центрира страхотно на далечната греда. Игор Тиаго изскочи зад гърба на защитник и от близко разстояние разстреля Бусато. Никакъв шанс за вратаря на ЦСКА.

Четвърт час преди изтичането на редовното време ЦСКА направи огромен пропуск. Маурисио Гарсез беше изведен в наказателното поле. След груба грешка на защитата на Лудогорец нападателят се озова очи в очи с Падт. Вратарят на „орлите“ обаче направи феноменално спасяване с крак и запази резултата непроменен.

В 77-ата минута Кирил Десподов проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле и стреля с левия крак, но покрай целта. Бусато застина на място и само изгледа топката.

Старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев направи поредица от дефанзивни смени и затвори своя отбор. Видимо разградчани пазеха минималния си аванс. ЦСКА разиграваше пред наказателното поле на противника, но нямаше идея как да създаде опасност за вратата на Падт.

Планът на Лудогорец сполучи. ЦСКА така и не успя да пробие добре подредената защита на разградчани. Дълбоко в добавеното време Серджио Падт направи ключово спасяване. При центриране от корнер дори Густаво Бусато се беше включил в атака. Получи се страшно разбъркване. Беше отправен удар по земя, а Падт нямаше никаква видимост. В последния момент той реагира и се превърна в герой за своите.

В следващия кръг от efbet Лига Лудогорец посреща Берое, докато ЦСКА гостува на Хебър.

ЦСКА – Лудогорец 0:1

0:1 Игор Тиаго 68′

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович (Жираир Шагоян 84′), 2. Юрген Матей – К, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц (Мено Кох 90’+4′), 9. Дюкенс Назон, 28. Браян Морено (Маурисио Гарсез 67′)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 11. Лазар Туфегджич, 23. Жираир Шагоян, 10. Маурисио Гарсез, 8. Станислав Шопов, 17. Бисмарк Чарлз, 3. Жеферсон

Треньор: Саша Илич

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 6. Якуб Пьотровски (Игор Пластун 87′), 8. Клод Гонсалвеш, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов – К (Мануел Шоу 87′), 16. Аслак фон Витри, 20. Нонато (Педро Нареси 72′), 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 90. Спас Делев (Кайо Видал 66′)

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 7. Рай Насименто, 10. Матиас Тисера, 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал

Треньор: Ивайло Петев