Локо Пд пропусна да обърне Славия в края, но запази мястото си в Топ 6

Славия и Локомотив Пловдив не успяха да се победят в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига, завършил при резултат 1:1 на стадион „Александър Шаламанов“. Кристиан Добрев вкара за домакините в 48-ата минута, когато бе изведен от Галин Иванов вляво от вратата на Локо Пд и с удар по диагонала преодоля Динко Хоркаш. Три минути преди края на редовното време Хорхе Сегура изравни с глава, засичайки центриране на Джовани. DSPORT.BG

С това равенство двата тима запазват статуквото в таблицата, като „белите“ са на 7-о място с 46 точки, докато „смърфовете“ са на 6-а позиция с точка повече.

Преди началото на мача защитникът на домакините Емил Виячки бе награден по случай изиграването на мач №100 с екипа на Славия, което се случи в последния кръг при успеха срещу Септември.

Мачът на стадион “Александър Шаламанов” започна по-добре за гостите, като в 4-ата минута Светослав Вуцов спаси шут от дистанция на Джовани.

Славия отговори с бърза атака, при която Емил Стоев бе изведен на лявото крило и опита да центрира, но топката се отби в Пиер Зебли. Претенциите на домакините, че играчът на пловдивчани е докоснал топката с ръка бяха подминати и не се стигна до 11-метров наказателен удар.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Димитър Илиев намери Матеус Да Силва на дясното крило. Бекът центрира, като в наказателното поле бяха Георги Каракашев и Денислав Александров. Стигна се до карамбол, при който Натан Гасама прати топката в ръката на Александров, който след това вкара гол, но заради нарушението попадението му не бе зачетено.

Последваха по-спокойни минути, като нито един от двата отбора не успяваше да вземе преимущество и да притисне своя съперник.

Йосип Томашевич получи хубава топка от Денислав Александров и стреля от над 20 метра, но Вуцов внимаваше и спаси. Това бе и последното по-интересно действие за първата част, която не предложи голове.

Секунди след подновяването на играта, Динко Хоркаш трябваше да се намесва, след като Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле.

В 48-ата минута обаче, нищо не можеше да спре домакините по пътя към гола. Ертан Томбак хвърли топката от тъч към Галин Иванов. Капитанът видя измъкващия се Кристиан Добрев и го изведе вляво от вратата на Динко Хоркаш. Крилото бе оставен съвсем сам и с добре насочен удар вкара гол!

След този гол тимът на Александър Томаш опита да тръгне в атака, но оставяше големи пространства в защита и двайсетина минути преди края Добрев получи топката вляво от вратата на влезлия като резерва Илко Пиргов, но ударът му с външен фалц не бе точен.

В 87-ата минута Джовани Маркес центрира меко от пряк свободен удар. В наказателното поле резервата на Локо Пд Хорхе Сегура надскочи Емил Виячки и с глава вкара първия си гол във втория си мач в българския футболен елит.

Пет минути след това Локо Пловдив за втори път хвана Славия неподготвен при статично положение. Бабакар Дион центрира от ъглов удар, а Матеус Да Силва засече топката в мрежата, но го направи с ръка и попадението не бе зачетено.

Гостите имаха нов страхотен шанс, след като Дион се впусна в контраатака. Той пусна топката към останалия сам в наказателното поле Джовани, но неговият удар бе много слаб и Вуцов спаси.

Последваха по-добри минути за Славия, но Илко Пиргов се намесваше добре при ударите на “белите”. Така равенството се запази до края на срещата.

В следващия кръг „белите“ ще се изправят срещу ЦСКА 1948, като мачът е в Бистрица в събота (6 май), от 20:00 часа. В последния кръг от редовния сезон в efbet Лига пък Локо Пловдив ще приеме Левски в понеделник (8 май), от 17:45 часа.

Славия – Локо Пд 1:1

1:0 Кристиан Добрев (48′), 1:1 Хорхе Сегура (87′)