ЦСКА 1948 за втори път в рамките на 4 дни сгафи във Варна и даде надежда на Левски за тройката

Спартак Варна и ЦСКА 1948 не се победиха и завършиха при зрелищно равенство 3:3 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Това бе втори пореден гаф за столичани в морската ни столица след нулевото реми срещу Черно море на „Тича“.DSPORT.BG

В 59-ата минува “соколите” излязоха напред в резултата чрез Луан, който от близка дистанция засече подаване на Румен Руменов. В 70-ата минута Евандро удвои аванса на Спартак. ЦСКА 1948 успя да изравни в рамките на едва пет минути – Елитон изравни в 76-ата, а в 81-ата Роберто Хименес си отбеляза автогол. В добавеното време двата тима си размениха по едно попадение чрез Евандро и Георги Русев.

По този начин възпитаниците на Димитър Димитров – Херо събраха 17 точки на дъното в класирането, а момчетата на Тодор Янчев са трети с 59 точки, на осем пред четвъртия Левски, който е с мач по-малко и има шанс да скъси дистанцията до пет пункта.

В началните минути Спартак имаше инициативата, но ЦСКА 1948 се поокопити след това. В 14-ата минута Иван Дичевски излезе добре на границата на наказателното поле и с глава спечели въздушния дуел с Георги Русев, към когото бе отправен дълъг пас.

В 19-ата минута Александър Цветков пусна прекрасно извеждащо подаване към Ромееш Ивей, който не успя да нанесе добър удар и прати топката в аут.

Минута след това Радослав Кирилов бе изведен сам срещу Дичевски, който излезе добре и скъси ъгъла, с което неутрализира българския национал.

В 24-ата минута домакините разиграха късо ъглов удар, Ивей центрира към Луан, чийто удар с глава премина над вратата.

Секунди след това Стив Фуртадо изпусна Виктор Митев, към когото бе пуснато извеждащо подаване отдясно, той стреля с левия крак от малък ъгъл, но бе спрян от десния страничен стълб.

В 31-ата минута Георги Русев получи в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Иван Дичевски внимаваше и спаси.

До края на първото полувреме повече опасности пред двете врати нямаше.

В 53-ата минута Георги Русев пусна хубаво подаване към Радослав Кирилов, който стреля от движение, но Иван Дичевски изби в корнер.

Пет минути след това Виктор Митев проби отляво и пусна към Ромееш Ивей, но Сидклей изчисти в корнер. При последвалото изпълнение Румен Руменов свали с глава за Луан, който бе изпуснат от отбраната на ЦСКА 1948 и със силен удар прониза Даниел Наумов за 1:0.

В 68-ата минута Георги Русев бе изведен отляво сам срещу Иван Дичевски, който затвори ъгъла на Русев, чийто удар премина от грешната страна на мрежата.

Две минути по-късно “соколите” поведоха с 2:0. След удар на Ивайло Климентов топката рикошира и стигна до Виктор Митев, той пусна успореден пас към Евандро, а бразилецът изпревари своя сънародник Елитон и на празна врата удвои аванса на домакините.

ЦСКА 1948 опита да отговори три минути след това, когато Георги Русев намери Алекс Колев, той свали за Радослав Кирилов, който нанесе силен удар в средата на вратата, с който Дичевски се справи.

В 76-ата минута Георги Русев центрира от ъглов удар към Елитон, който скочи най-високо и прати топката в мрежата на Дичевски за 2:1. Останаха съмнения за нарушение на бразилския защитник срещу Бен Карамоко, но такова не бе отсъдено и “червените” се върнаха в мача. Това доведе до контузия и принудителна смяна за Карамоко.

Пет минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до изравнително попадение. Георги Русев центрира отляво, Роберто Хименес засече с глава и прати топката в собствената си мрежа без да даде шанс за реакция на Иван Дичевски.

В добавеното време на срещата Евандро получи успореден пас на голлинията от Лирой Микелс и засече в мрежата на Даниел Наумов за 3:2.

ЦСКА 1948 не се предаде и само три минути след това стигна до равенство, след като Георги Русев оползотвори асистенция на Елитон и оформи крайното 3:3.

Херо извън кожата си: Такива простотии не съм виждал във футбола, третият гол беше върхът на глупостта! (ВИДЕО)

Тодор Янчев: Получи се луд мач (ВИДЕО)

Спартак Варна – ЦСКА 1948 3:3

1:0 Луан 59′, 2:0 Евандро 70′, 2:1 Елитон 76′, 2:2 Роберто Хименес (аг) 81′, 3:2 Евандро 90+2′, 3:3 Георги Русев 90+5′

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К) – 17. Александър Белоусов, 66. Александър Цветков, 22. Роберто Хименес, 6. Луан (61′ 3. Бен Карамоко (79′ 20. Нейтън Олдър), 11. Виктор Митев – 82. Иван Йорданов, 10. Румен Руменов (62′ 8. Ивайло Климентов) – 14. Ромееш Ивей, 12. Евандро, 27. Денис Баланюк

Резерви: 1. Стефан Петков – 3. Бен Карамоко, 7. Лирой Микелс, 8. Ивайло Климентов, 20. Нейтън Олдър, 45. Даниел Начев

Треньор: Димитър Димитров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К) – 19. Стив Фуртадо, 44. Ангел Грънчов, 14. Елитон, 16. Сидклей – 39. Парвиз Умарбаев, 58. Октавио – 99. Радослав Кирилов (66′ 55. Светослав Диков), 10. Георги Русев, 8. Педриньо (66′ 8. Педриньо) – 9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев – 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 28. Емил Ценов, 45. Преслав Антонов, 55. Светослав Диков

Треньор: Тодор Янчев

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Александър Колев (ЦСКА 1948)