Арда и Черно море не се победиха в голово шоу с обрат и червен картон в Кърджали

Арда и Черно море не можаха да се победят в много интересен двубой от 29-ия кръг на efbet Лига, завършил при резултат 2:2. По този начин тимът от Кърджали остава на 8-о място с 41 точки на сметката си, докато варненци събраха 50 точки, които им отреждат 5-а позиция и така хората на Илиан Илиев си гарантираха място в Топ 6 в плейофите.

“Моряците” поведоха в резултата в 35-ата минута, когато Мишаел Алвес вкара с много красив удар с левия крак след подаване на Александър Василев. Шест минути след началото на второто полувреме Радослав Цонев изведе Ел Мами Тетах сам срещу вратаря и крилото изравни резултата с удар с левия крак. Арда стигна до пълен обрат в 56-ата минута, когато Абубакар Тунгара и Ласана Ндиайе разиграха добре пред наказателното поле и вторият пусна топката към Тетах, който с удар по земя вкара втория си гол в мача. В 82-ата минута Арда остана с десет души на терена след грубо нарешение на Умар Сако срещу Едгар Пачеко. Черно море стигна до изравнително попадение в първата минута от добавеното време, когато Матеус Ферейра засече центриране отляво на Александър Василев. DSPORT.BG

Първите 15-ина минути на “Арена Арда” минаха при спокойно темпо, като и двата отбора предпочитаха да играят на сигурно, за да не създават главоболия за вратарите си. Домакините бяха по-активни, но така и не успяваха да поставят под напрежение Иван Дюлгеров и защитата пред него.

Десет минути преди края на редовното време гостите направиха добра атака по лявото крило. Александър Василев проби към центъра и подаде топката към Мишаел Алвес, който бе в наказателното поле. Тази крилото на варненци си освободи място за изстрел и с красив удар с левия крак порази вратата на Анатолий Господинов.

В 40-ата минута съдията Станимир Тренчев прибегна до помощта на ВАР, за да реши дали да покаже червен картон на Пламен Кпачунов за нарушение срещу Атанас Илиев. Реферът прецени, че бранителят не е бил последен в защитата на домакините и нарушението му не трябва да бъде наказано с изгонване.

Арда имаше страхотен шанс в 43-ата минута. Ласана Ндайе центрира отляво. В наказателното поле Ел Мами Тетах опита удар, който обаче стана подаване към Абубакар Тунгара, но ударът му с глава бе много труден и прати топката встрани от вратата.

В първата минута на добавеното време Арда можеше да изравни, след като Ел Мами Тетах открадна топката на границата на наказателното поле и я пусна в наказателното поле. Там Станислав Иванов преодоля вратаря Дюлгеров, но при опита да прати топката в мрежата, Росен Стефанов изчисти топката пред голлинията.

Така първата част завърши с предимство на тима от Варна.

Арда тръгна вдъхновено след подновяването на играта и по-добрата игра на тима от Кърджали даде резултат в 51-ата минута.

Тогава Радослав Цонев изведе Ел Мами Тетах на дясното крило. Той нахлу в наказателното поле и с добре насочен удар с левия крак порази вратата на Черно море.

Този гол даде импулс на хората на Александър Тунчев и пет минути след първи гол, те вкараха втори. Тунгара и Ндиайе разиграха бързо топката пред наказателното поле. Ндиайе пусна топката към включилия се отдясно Ел Мами Тетах, който бе оставен съвсем сам в наказателното поле и вкара гол.

В 62-ата минута защитниците на Арда изпуснаха Атанас Илиев, който засече центриране от десния фланг, но Господинов плонжира и спаси.

Двадесет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Умар Сако влезе остро в краката на Едгар Пачеко. Това се случи пред погледа на Станимир Тренчев, който веднага показа червен картон на защитника и така Арда остана с човек по-малко на терена.

Неравенството при хората на терена даде резултат в 91-ата минута. Александър Василев центрира отляво, а в наказателното поле един от играчите на варненци пропусна топката. Зад него бе Матеус Ферейра, който си спря топката и от десетина метра я прати в мрежата за 2:2.

В останалата част от продължението гостите опитаха на свой ред да стигнат до обрат, но домакините успяха да издържат на финалния натиск и така двата отбора поделиха точките.

В последния кръг от редовния сезон Арда гостува на Локомотив София, като мачът е на 6 май от 17:30 часа. Черно море пък ще се изправи у дома срещу Спартак в дербито на Варна ден по-късно.

Арда – Черно море 2:2

0:1 Мишаел Алвес (35′), 1:1 Ел Мами Тетах (51′), 2:1 Ел Мами Тетах (56′), 2:2 Матеус Ферейра (90′ + 3′)

Червен картон: Умар Сако 82′ (А)