Обрат над Берое запази първото място на Лудогорец

Лудогорец обърна и победи Берое с 2:1 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Заралии изненадващо поведоха в 41-ата минута с гол на най-новото си попълнение Ромарио Мойс. Още преди края на първата част обаче “орлите” успяха да възстановят равенството чрез Франко Русо. През втората част Спас Делев донесе успеха на домакините. DSPORT.BG

С победата Лудогорец събра актив от 71 точки на първата позиция. ЦСКА е с 67 и предстоящ мач с Хебър в Пазарджик. Берое от своя страна е 12-и с 27 точки 0 на две от десетия Ботев Пловдив, който има мач с Пирин.

Двубоят започна с домакински натиск на “орлите”, но без сериозни опасности за Иван Гошев, който бе под рамката на вратата за беройци вместо Иван Караджов.

В 18-ата минута Педро Нареси навлезе в наказателното поле, но опитът му за центриране бе блокиран.

В 22-ата минута Текпетей изведе Десподов, вратарят на Берое се опита да излезе напред, за да спре капитана на “орлите”, но не успя, а Десподов прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Лудогорец продължи изцяло да владее инициативата. В 27-ата минута Гошев отрази удар на Нареси от границата на наказателното поле, минути след това изстрел на Текпетей бе блокиран.

В 32-ата минута Игор Тиаго, излязъл сам срещу вратаря на Берое, не успя да го преодолее.Минута по-късно Берое отправи първия си точен удар в мача, който бе дело на Спас Георгиев, но не затрудни Серджио Падт.

В 41-ата минута Берое шокира домакините. Най-новото попълнение на заралии Ромарио Мойс се справи блестящо с Клод Гонзалвеш и от малък ъгъл прати топката във вратата на Падт.

В 43-ата минута първоначално бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Кирил Десподов, но след преразглеждане с ВАР бе отсъдена засада.

Във втората минута на добавеното време Лудогорец все пак стигна до изравнителен гол. Десподов центрира от пряк свободен удар, а Франко Русо не остави шанс на Гошев за 1:1.

Второто полувреме започна както и първото – с натиск на домакините. В 59-ата минута Пластун отклони топката към Игор Тиаго, но нападателят на Лудогорец не успя да я засече във вратата на Гошев.

В 63-ата минута Сана Гомеш опита да изненада Падт с изстрел от сериозна дистанция, но стреля доста неточно.

В 65-ата минута влезлият като резерва Кайо Видал пробва акробатичен ножичен удар, но Гошев парира удара му.

В 73-ата минута Лудогорец стигна до обрата. Игор Пластун намери Кирил Десподов, който центрира към Спас Делев, а той с глава я изпрати в мрежата за 2:1.

В 80-ата минута Бубакар Траоре направи своя официален дебют за Берое, след като беше привлечен в Стара Загора в края на миналата година, но дълго време имаше проблем с документите и освен това претърпя контузия.

Три минути след това Сана Гомеш опита удар, топката рикошира, но за щастие на домакините Падт с една ръка изби. В 86-ата минута стражът на “орлите” отново трябваше да се намесва този път след изстрел на юношата на заралии Васил Василев.

Петев: Играта ни през първото полувреме бе повлияна от мача с ЦСКА

Николай Киров: Доста двубои по нелен начин ги губим

Десподов: Професионалист съм, разправям се само на терена

Лудогорец – Берое 2:1

0:1 Ромарио Мойс 41′, 1:1 Франко Русо 45+2′, 2:1 Спас Делев 73′

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 8. Клод Гонзалвеш (71 – Якуб Пьотровски), 9. Игор Тиаго, 11.Кирил Десподов -к (85 – 10. Матиас Тисера), 16. Аслак фон Витри, 20. Густаво Нонато (58 – Спас Делев), 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси (71 – 23. Мануел Шоу), 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей (58 – 77. Кайо Видал)

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рай Насименто, 10. Матиас Тисера, 23. Мануел Шоу, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев

Берое: 23. Иван Гошев, 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомеш, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич (80 – 4. Бубакар Траоре), 8. Серкан Юсеин (90 – 77. Дамян Йорданов), 13. Ромарио Мойс, 17. Спас Георгиев – к, 18. Клайдер Машедо (79 – 7. Йоан Бауренски), 19. Васил Василев, 21. Вини Трибуле (58′ 11. Денислав Станчев)

Резерви: 73. Иван Караджов, 4. Бубакар Траоре, 7. Йоан Бауренски, 10. Уерди Мара, 11. Денислав Станчев, 15. Георги Динков, 44. Атанас Йорданов, 77. Дамян Йорданов

Треньор: Николай Киров

Съдия: Ивайло Стоянов

Жълти картони: Густаво Каскардо, Васил Василев, Сана Гомеш (Б)

ЦСКА 1948 за втори път в рамките на 4 дни сгафи във Варна и даде надежда на Левски за тройката