Бразилски рецитал на Герена в чест на Георги Аспарухов

Левски постигна трета поредна победа в първенството, след като спечели с 2:0 домакинството на Септември София от 29-ия кръг на efbet Лигата. „Сините“ отбелязаха 80 години от рождението на най-голямата клубна легенда Георги Аспарухов-Гунди.DSPORT.BG

Головете за Левски отбелязаха Рикардиньо, който отбелязва във втори пореден двубой и Роналдо. „Сините“ завършиха мача с човек по-малко, след като Андриан Краев бе изгонен с директен червен картон в 55-ата минута.

Филип Кръстев и Ивелин Попов разиграха късо от корнер в 7-ата минута, след което последва центриране в наказателното поле на Септември, където Андриан Краев стреля с глава, но право в ръцете на Димитър Шейтанов.

Три минути по-късно Ивелин Попов отправи удар от сериозна дистанция, но над напречната греда в аут.

Левски поведе с 1:0 в 27-ата минута. Филип Кръстев подаде към Уелтон, който навлезе в наказателното поле и стреля, топката бе отклонена от Рикардиньо във вратата на Димитър Шейтанов.

Левски пропусна много добра възможност в 34-ата минута. Пред Ивелин Попов се получи добра възможност, но ударът му бе спасен от Димитър Шейтанов.

Филип Кръстев отправи хубав удар от разстояние в 54-ата минута, но Димитър Шейтанов внимаваше, плонжира и изби топката.

Левски остана с човек по-малко на терена в 55-ата минута, когато Радослав Гидженов показа директен червен картон на Андриан Краев. Краев влезе прекомерно агресивно в краката на Петър Чуич, заради което бе изгонен с директен червен картон.

Филип Кръстев спря контраатака на Септември в 69-ата минута, за което получи жълт картон от Радослав Гидженов. Това е пети картон за Кръстев от началото на сезона и ще пропусне гостуването на Локомотив Пловдив.

Левски организира много хубава контраатака в 71-ата минута. Жереми Петрис пое топката от центъра на терена, след което напредна, навлезе в наказателното поле на Септември и стреля, но Димитър Шейтанов с глава успя да спаси, избивайки в корнер.

Три минути по-късно Филип Кръстев се опита да изненада Димитър Шейтанов с директен удар от фал, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Левски поведе с 2:0 в 76-ата минута. Уелтон стреля, но ударът му бе блокиран, след което бразилецът игра с глава и продължи топката към своя сънародник Роналдо. Топката бе чукната от Себастиан Якубяк, който я нагласи на Роналдо, а бразилецът с удар покрай Асен Георгиев вкара много красив гол във вратата на Димитър Шейтанов.

Уелтон стреля в 80-ата минута, но Шейтанов внимаваше и спаси.

В 80-ата минута на двубоя между Левски и Септември София бе отбелязана с аплодисменти и хореография 80-годишнината от рождението на най-голямата клубна легенда на “сините” Георги Аспарухов-Гунди.

Левски можеше да вкара трети гол в 84-ата минута. Уелтон преодоля един футблист на гостите, след което навлезе в наказателното поле на Септември и стреля, но топката се спря в напречната греда на вратата на Димитър Шейтанов.

С тази победа Левски скъси дистанцията от третия ЦСКА 1948 на пет точки. „Сините“ са четвърти с 54 точки, докато „червените“ са трети с 59 точки. Черно море е пети с 50 точки. Септември София остава тринадесети с 22 точки.

Топузаков: Сметки не си правим, ще се опитаме да спечелим, колкото е възможно повече точки до края на сезона