VAR остави без победител Локомотив София и Арда

Локомотив София и Арда Кърджали завършиха при резултат 1:1 на стадион в „Надежда“ в двубой от последния 30-и кръг преди разделянето на шампионата в efbet Лига. Абубакар Тунгара дава аванси на кърджалии през първото полувреме. В 68-ата минута Карлос Франса възстановява равенството за столичните „железничари“. Преслав Боруков вкара втори гол за Арда, който обаче не е зачетен след 7-минутно преразглеждане на ситуацията с VAR.

След това равенство Локомотив София се намира на 9-о място с актив от 38 точки. Арда пък е на една позиция над столичните „железничари“, но с актив от 42 пункта. DSPORT.BG

Мачът започна с натиск от страна на Арда. Във втората минута Станислав Иванов излезе очи в очи срещу Бубакар Гайе, но шутира в тялото му. Страничният рефер обаче вдигна флага си за засада.

Ел Мами Тетах проби отдясно и преодоля Ивайло Найденов, за да шутира от наказателното поле в 7-ата минута. Бубакар Гайе обаче умело скъси ъгъла и отрази удара на футболиста на Арда.

Селсо Рапосо получи отдясно и центрира в наказателното поле в 24-ата минута, където Станислав Костов изпревари Пламен Крачунов и нанесе удар с глава покрай вратата.

Станислав Иванов бе изведен с дълго подаване зад гърба на отбраната на Локомотив София в 26-ата минута. Той напредна по дясното крило, след което подаде успоредно на голлинията, а Абубакар Тунгара чукна топката във вратата, за да изведе Арда напред в резултата.

Мартин Райнов отне топката пред противниковото наказателно поле в 34-ата минута и остави за Красимир Милошев, който шутира към горния десен ъгъл на вратата, но Анатолий Господинов отрази по впечатляващ начин.

След рикошет в 45-ата минута топката попадна на крака на Мартин Райнов, който шутира от далечно разстояние, но над вратата.

Локомотив София започна по-активно през второто полувреме. В 47-ата минута футболистите имаха претенция за дузпа, когато Красимир Милошев се свлече в наказателното поле след сблъсък с Джунейт Али, но главният рефер Иво Андреев направи знак, че играта трябва да продължи.

Димо Бакалов свали топката за Карлос Франса, който шутира от воле от близко разстояние в 57-ата минута, но бранител на Арда се хвърли в краката на офанзивния футболист и изчисти.

Абубакар Тунгара продължи топката за Станислав Иванов, който стартира отляво и навлезе в наказателното поле. Ударът на футболиста на Арда бе отразен от Гайе. Последваха добавки от страна на Тунгара и Радослав Цонев, които бяха блокирани от Мартин Райнов в 63-ата минута.

Селсо Рапосо напредна по десния фланг, след което се справи с Джунейт Али. Халф-бекът центрира към точката за изпълнение на дузпа в 68-ата минута, където бе Карлос Франса, който заби топката в долния десен ъгъл и възстанови паритета.

Само две минути по-късно Арда вкара на Локомотив София. Радослав Цонев центрира на втора греда от статично положение за Пламен Крачунов, който свали топката за Преслав Боруков. Нападателят на Арда реализира в 70-ата минута и възстанови аванса на кърджалии. Ситуацията бе преразглеждана 7 минути с VAR, но голът не бе зачетен заради засада на Крачунов при центрирането, който в минимално пред последния бранител на “железничарите”.

Ел Мами Тетах шутира от границата на наказателното поле в 79-ата минута, но ударът му не успя да затрудни Гайе, който отрази.

Селсо Рапосо комбинира с Мартин Райнов в 83-атга минута, а халфът шутира от близка дистанция. Анатолий Господинов обаче успя да отрази плътния изстрел на футболиста на Локомотив София.

Преслав Боруков напредна с топката през средата в 87-ата минута и отклони за Ел Мами Тетах, който шутира с едно докосване, но Гайе скъси ъгъла и успя да отрази.

Локомотив Сф – Арда 1:1

0:1 Абубакар Тунгара 26′

1:1 Карлос Франса 68′

Локомотив Сф: 1. Бубакар Гайе – 89. Матеус Дуарте, 44. Божидар Кацаров (46′ 15. Лука Иванов), 3. Марио Петков (46′ 5. Дейвид Малембана) – 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев (К), 8. Мартин Райнов, 22. Ивайло Найденов (61′ 18. Християн Чипев) – 70. Димо Бакалов – 29. Станислав Костов (80′ 7. Александър Александров), 94. Юлиан Ненов (46′ 11. Карлос Франса)

Резерви: 24. Александър Любенов, 4. Мики Орачев, 12. Бруно Франко, 33. Алан Диас

Старши треньор: Станислав Генчев

Арда: 1. Анатолий Господинов – 2. Джунейт Али, 6. Пламен Крачунов, 77. Илия Юруков, 20. Деян Лозев (78′ 11. Александър Георгиев) – 21. Радослав Цонев, 17. Иван Коконов (К) – 25. Ел Мами Тетах, 7. Абубакар Тунгара (90′ 97. Жозе Жуниор), 99. Станислав Иванов (90′  29. Георги Атанасов) – 18. Ласана Н’Диайе (69′ 9. Преслав Боруков)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 15. Станислав Дюлгеров, 27. Керимджан Игнатов, 70. Атанас Зехиров

Старши треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Марио Петков, Красимир Милошев, Карлос Франса, Селсо Рапоса (Локо Сф); Иван Коконов, Джунейт Али, Пламен Крачунов, Георги Атанасов (Арда)