Славия удари ЦСКА 1948 и докосна топ 6

Славия победи ЦСКА 1948 с 1:0 с късен гол на Емил Стоев в 88-ата минута и по този начин докоснаха класирането в топ 6 на efbet Лига. Всичко зависи от мача на Локомотив Пловдив срещу Левски. “Белите” могат да напуснат шестицата, ако “черно-белите” победят “сините”. При всеки друг резултат Славия ще остане в топ 6.DSPORT.BG

Двата отбора изиграха мач без много голови положения. 2 минути преди края на срещата обаче резервата Стоев отправи хубав удар от границата на наказателното поле и вкара топката в мрежата на Даниел Наумов за 0:1.

Първата интересна ситуация в 3-ата минута, когато домакините атакуваха, но Емил Ценов не успя да нанесе удар по посока вратата на Кръстев.

Началните минути обаче преминаха вяло и на по-ниско темпо.

В 16-ата минута Славия направи добра атака, Тони Тасев стреля по диагонала, но вратарят изби.

В 23-ата минута Парвиз Умарваеб влезе в наказателното поле и падна, но Волен Чинков не отсъди нарушение на Венци Керчев.

След още десетина минути игра Фурдадо центрира в наказателното поле, но Емил Ценов не успя да засече топката.

Най-добрата възможност за Славия дойде в 36-ата минута, когато топката попадна у Ертан Томбак, който получи пас от Галин Иванов, стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

4 минути преди почивката Парвиз Умарбаев стреля от дистанция, топката се удари в крак на бранител и излезе в ъглов удар.

В последната минута на първото полувреме “белите” получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Тони Тасев центрира към Натан Гасама, но Симеон Петров.

5 минути след началото на второто полувреме “червените” изпълниха ъглов удар, Симеон Петров игра с глава, но не уцели вратата.

В 62-ата минута ЦСКА 1948 направи добра атака. Георги Русев центрира отдясно, топката се озова на волето на Педриньо, който стреля, но изпрати топката в аут.

Славия отвърна с далечен удар на Галин Иванов, който едва бе избит от Даниел Наумов в ъглов удар.

В 71-ата минута Георги Русев стреля от 25 метра, но шутът му по никакъв начин не затрудни Кръстев.

След няколко минути игра Октавио също стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

В 76-ата минута Ивайло Чочев отклони топката с глава, Алекс Колев опита да направи добавка, но защитник на Славия изби в корнер.

10 минути преди края на мача Емил Ценов падна в наказателното поле и футболистите в червено поискаха дузпа, визирайки нарушение на Емил Виячки, но такова не бе отчетено от съдиите.

В 88-ата минута Емил Стоев отбеляза гол във вратата на Даниел Наумов. Галин Иванов центрира в наказателното поле, защитник на ЦСКА 1948 свали топката на крака на Емил Стоев, който стреля от границата на наказателното поле и отбеляза красив гол за 0:1.

В 4-тата минута на продължението Елитон стреля с глава, но топката попадна в ръцете на Николай Кръстев.

ЦСКА 1948 – СЛАВИЯ 0:1
0:1 Емил Стоев 88

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 4. Ангел Лясков, 22. Реян Даскалов (61 – 18. Ивайло Чочев), 39. Парвиз Умарбаев (61 – 58. Октавио Мерло), 28. Емил Ценов (86 – 55. Светослав Диков), 10. Георги Русев, 11. Бирсент Карагерен (46 – 8. Педириньо), 9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 18. Ивайло Чочев, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 58. Октавио Мерло, 25. Преслав Антонов, 55. Светослав Диков, 16. Синдклей, 8. Педириньо

Старши треньор: Тодор Янчев

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов (82 – 19. Чунг До), 33. Галин Иванов (90+4 – 83. Христо Попадийн,), 88. Тони Тасев (82 – 9. Ахмед Ахмедов), 10. Владимир Николов (66 – 8. Емил Стоев)

Резерви: 1. Георги Петков, 20. Стефан Трайков, 18. Ивайло Марков, 9. Ахмед Ахмедов, 22. Дарко Тасевски, 8. Емил Стоев, 83. Христо Попадийн, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг До

Старши треньор: Ангел Славков

Рефер: Волен Чинков

Жълти картони: Емил Ценов (ЦСКА 1948), Кристиян Стоянов, Николай Кръстев (С)

Тодор Янчев: Падна надлъгване, веднъж вкарваме ние в края, друг път съперника

Ангел Славков: Имам много приятели кръчмари, но футболът не е кръчмарска работа